Intymność

Powiększanie penisa dla początkujących

Powiększanie penisa dla początkujących

Jeśli chcesz, by twój penis był dłuższy, grubszy, czy twardszy w czasie erekcji - możesz to osiągnąć poprzez odpowiedni trening w domowym zaciszu. Może to zaskakujące, ale penis jest najbardziej podatną na kształtowanie częścią naszego ciała. Tak głosi slogan reklamowy tego treningu. A jak z efektami?

 

Pamiętaj, że zawarte poniżej informacje to teoria, która nie każdemu musi służyć. Jako redakcja serwisu proponujemy aby przed rozpoczęciem treningu porozmawiać na ten temat z lekarzem. Nikt nie chce bowiem odpowiadać za efekty niepożądane.

Tylko poprzez odpowiednie ćwiczenia możesz zapewnić sobie konkretne i trwałe rezultaty bez efektów ubocznych. Jedyne wydatki, jakie cię przy tym czekają, to zakup wazeliny kosmetycznej lub jakiegoś olejku, czy balsamu do ciała.
 

Jeśli poświęcisz trochę swojego cennego czasu, możesz uzyskać:

 • powiększenie długości penisa w stanie wiotkim i podczas wzwodu
 • powiększenie obwodu penisa w stanie wiotkim i podczas wzwodu
 • korektę niewłaściwego kształtu penisa
 • wzmocnienie i usztywnienie erekcji
 • zwiększenie siły i objętości wytrysku
 • osiągnięcie całkowitej kontroli nad wytryskiem
 • wzrost produkcji testosteronu

 Reklama

pen large

 

Twój wiek jest bez znaczenia

Są ludzie, którzy rozpoczynają po sześćdziesiątce i osiągają znakomite rezultaty.

Jeśli wiek nadwątlił twoją potencję - musisz spróbować. Przede wszystkim, oprócz powiększenia rozmiarów prącia, odzyskasz osłabioną sprawność w łóżku. Możesz spowodować, że twoje erekcje będą twarde i długotrwałe. Nie musisz zażywać drogich i wywołujących skutki uboczne farmaceutyków.

 

Możesz powiększyć długość swojego członka o 3 do 8 cm w ciągu 3 do 6 miesięcy

Równocześnie wzrośnie też odpowiednio jego średnica.
Prezentowane tu metody są bezpieczne i całkowicie naturalne. Opierają się na naturalnych cechach budowy penisa. Niektóre były znane i stosowane od wielu stuleci przez różne nacje (zwłaszcza przez Arabów).
30% mężczyzn na świecie ma problemy z powodu nienaturalnej krzywizny prącia pojawiającej się przy wzwodzie. Bywa, że ich partnerki skarżą się na związane z tym dolegliwości w czasie stosunków. Jeśli problem ten jest również twoim udziałem dowiesz się, jak odpowiednio postępując skorygować nadmierne krzywizny.
Skuteczność programu wynosi 98%. Jest niezależna od wieku, ogólnej kondycji, czy początkowego rozmiaru prącia.

Efekty pojawiają się przeważnie po ok. 3 tygodniach ćwiczeń. Niektórzy dostrzegają pierwsze efekty już po tygodniu, inni po miesiącu. Przy czym najczęściej najpierw zauważalny jest przyrost długości prącia wiotkiego, a nieco później w stanie erekcji.

Uzyskane efekty są trwałe. Kiedy po pewnym czasie uznasz, że osiągnąłeś zamierzone rezultaty i przerwiesz trening - dotychczasowe efekty pozostaną.
Poniżej znajduje się krótki zarys informacji na temat działania najpopularniejszych ćwiczeń powiększających prącie.
 

Arabska technika zsuwanie pierścienia

Metoda zsuwania pierścienia wywodzi się z terenów dzisiejszej Arabii Saudyjskiej, gdzie była stosowana od wielu stuleci. Posiadanie wielkiego, dobrze rozwiniętego penisa było powodem do dumy, znamionowało siłę i witalność.

Technika powiększania i wzmacniania penisa była przekazywana przez ojców wchodzącym w wiek dojrzewania chłopcom. Trening prącia trwał systematycznie, codziennie, aż chłopiec osiągał wiek dorosły. Ćwiczenia fizyczne wspomagane były afiliacjami i ćwiczeniami oddechowymi. Przekazy mówią, iż penisy niektórych arabów osiągały w ten sposób monstrualne rozmiary przekraczające 20 cali długości. Po roku systematycznego treningu prącie przeciętnego młodego araba osiągało wymiary przy wzwodzie: 10 cali długości i 6 cali obwodu.

 

Zsuwanie pierścienia wydłuża i pogrubia penisa

Wykonując je wtłaczasz „na siłę" krew (w większej ilości niż wpływa podczas normalnego wzwodu) do przestrzeni naczyniowych ciał jamistych i ciała gąbczastego powodując ich rozciąganie. W miarę kontynuowania systematycznych ćwiczeń twój penis będzie mieścił coraz więcej krwi. A więc będzie coraz większy i grubszy przy wzwodzie, a w stanie wiotkim będzie zwisał niżej. W stanie erekcji będzie twardszy. Już po miesiącu regularnych ćwiczeń powinieneś zauważyć pewną różnicę. Będzie ona wyraźna po kilku miesiącach. Natomiast po pierwszym roku rzetelnego treningu długość twojego penisa może się zwiększyć o 10 cm.
Efektywne sesje zsuwania pierścienia powinny trwać co najmniej 30 minut.
 

Wydłużanie i mocne rozciąganie

Są to ćwiczenia rozciągające tkankę penisa. Czynią go dłuższym zarówno w czasie erekcji jak i w stanie wiotkim. Wydłużanie działa jak używane przez niektórych obciążniki, ale pozbawione jest związanego z ich stosowaniem ryzyka. Używanie ciężarków prowadzi bowiem do niedokrwienia penisa. Wydłużanie może być wykonywane codziennie, a powinno być min. 3 razy w tygodniu.
Mocne rozciąganie też wpływa na długość penisa, a ponadto ma na celu rozciągnięcie skóry worka mosznowego i uzyskanie efektu większych jąder. Ćwiczenie to stymuluje też wzrost produkcji androgenów.
 

Dlaczego ćwiczyć?

Penis jest, co nietrudno sobie uświadomić, częścią twojego ciała. Kondycja nie ćwiczonego i zaniedbanego penisa, tak jak każdej innej części ciała, będzie się z wiekiem pogarszać. To być może trudno przyjąć do wiadomości, ale fakty pozostają niezmienne. Natomiast nie musi tak być. Konsekwentny trening zsuwania pierścienia, wydłużania, naprężania zapewnią ci dobrą seksualną kondycję przez całe życie, bez względu na wiek.
Jeśli oczekujesz powiększenia rozmiarów prącia, daj sobie minimum 1 miesiąc czasu. Oczywiście, miesiąc ten musi upłynąć pod znakiem intensywnego i rzetelnego treningu. Po 4 tygodniach powinieneś odnotować przyrost długości w granicach 1,5 - 2,5 cm. Generalnie zależy to od twoich indywidualnych cech budowy i czasu poświęconego na ćwiczenia.
 

Drogi są dwie, a wybrać musisz sam:

 • poświęcasz czas na ćwiczenia, codziennie, do końca życia. W zamian otrzymujesz pewność i zaufanie co do swoich możliwości i radość z udanego, w pełni realizowanego życia intymnego,
 • lub postępujesz tak jak dotychczas. Zaoszczędzony czas poświęcasz na inne rzeczy. Lata mijają, twoje i tak nie odkryte do końca możliwości są coraz mniejsze, nigdy nie doświadczysz tak jak mogłeś jednego z bardzo istotnych aspektów życia.

Czas będzie upływał bez względu na to, czy będziesz ćwiczył, czy nie. Jeśli się przełamiesz i zmobilizujesz do codziennego treningu, to po pewnym czasie stanie się to coraz mniej kłopotliwe. Stanie się jednym z tych codziennych, zwykłych zajęć.

A po 6 miesiącach będziesz zupełnie nowym mężczyzną.
Pamiętaj, jeżeli nie robisz nic - niczego nie osiągniesz.
 

Trening podstawowy

Zanim zaczniesz

Ćwiczenia zawarte poniżej stosujesz na własną odpowiedzialność. Autorzy nie odpowiadają za żadne bezpośrednie lub pośrednie skutki stosowania zawartych w nim informacji. Przed przystąpieniem do ćwiczeń należy zasięgnąć porady lekarza.

 

By trening przyniósł ci jak najwięcej korzyści pamiętaj o następujących rzeczach:
 • zapoznaj się z podstawami ćwiczeń
 • zawsze zaczynaj od gorącego okładu
 • wykonuj ćwiczenia oddechowe i umysłowe wizualizacje
 • prowadź zdrowy tryb życia i odżywiania

 

Ćwiczenia oddechowe

Prawidłowe oddychanie jest bardzo pomocne. Utrzymuje nasze siły witalne na odpowiednim poziomie, ponadto ułatwia opanowanie sztuki samokontroli.

Przeciętnie człowiek oddycha wykorzystując 1/5 pojemności płuc. Naucz się oddychać pełną piersią. Odkryjesz, jak bardzo to pomaga. Będziesz miał więcej energii i jaśniejszy umysł na co dzień.

 

Prawidłowy oddech

To bardzo łatwe. Zaczynamy od wyciszenia się.

 • Oczyść umył z wszelkich trosk i zmartwień, nie myśl o pracy, szkole, zepsutym aucie ... zupełnie o niczym.
 • Zrób bardzo głęboki wdech przez nos.
 • Wydychaj ustami powoli. Wydech niech trwa ok. 3 - 4 sekundy.

Oddychaj w ten sposób minimum 20 minut dziennie. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś oddychał tak jadąc do pracy, w kolejce po koszyk w sklepie, oglądając mecz w telewizji itp. Będziesz czuł się lepiej.

 

Gdy ćwiczysz zsuwanie pierścienia

Prawidłowe oddychanie podczas zsuwania pierścienia w dwójnasób pomaga osiągnąć wymarzoną długość penisa.

 • Zacznij ćwiczyć Zsuwanie pierścienia tak jak zwykle.
 • Po około 200 powtórzeniach przejdź do ćwiczenia żelazny pierścień.
 • Od tego momentu zacznij oddychać jak to opisano powyżej. Podczas, gdy wdychasz powietrze nosem, wyobrażaj sobie kulę energii rosnącą w twoim brzuchu. Przy pełnym wdechu zatrzymaj powietrze na sekundę, po czym zacznij powolny wydech przez usta i równocześnie zsuń pierścień w dół. Podczas wydechu wyobraź sobie, że kula energii opuszcza cię uchodząc przez penisa i wydłużając go. Zdejmij pierścień kilka razy normalnie, po czym znów wykonaj ćwiczenie z wizualizacją.
 • Zrób 500 - 600 pierścieni, w tym ok. 20 do 50 z wizualizacją.

Pamiętaj, głębokie oddychanie sprawia, iż twój organizm otrzymuje więcej życiodajnego tlenu. Wszelkie ćwiczenia wykonasz dzięki temu wydajniej. Na co dzień będziesz miał więcej energii, a twoje płuca będą zdrowsze.

 

Umysłowe wizualizacje

Zwróćmy uwagę na kwestię wykorzystania mocy umysłu i wyobraźni. Jak wiadomo, nasz umysł posiada potężne możliwości, które jednak najczęściej pozostawiamy uśpione i w sposób świadomy ich nie wykorzystujemy. Umysł kształtuje wszystkie aspekty naszego życia, nasze osiągnięcia, zdrowie itp. Za sprawą umysłu wywieramy wpływ na świat zewnętrzny.

Trzeba pamiętać, że trening penisa niczym nie różni się od normalnego fizycznego treningu ciała. Podlega tym samym zasadom. Jeżeli chcesz widzieć rezultaty musisz trenować. Musisz trenować regularnie i z poświęceniem.

W zależności od założonych celów - kilka razy w tygodniu lub codziennie.

Jeżeli nauczysz się ćwiczenia fizyczne uzupełniać pozytywnymi wizualizacjami, efekty będą pojawiać się szybciej. Gdy rozpoczynasz ćwiczenia skoncentruj się, zamknij oczy i przywołuj wyraźne, pozytywne obrazy. Oczyma wyobraźni zobacz, jak twój penis osiąga upragnione rozmiary. Patrz, jak z każdym ruchem dłoni staje się coraz większy i mocniejszy. Koncentruj się na każdym ruchu, na każdym doznaniu. Wspieraj pozytywne efekty i zwielokrotniaj siłą swojego umysłu.

Naucz się wspomagać swój trening pozytywną wizualizacją! Zasada ta dotyczy zresztą wszelkich naszych działań. Jakiekolwiek stoją przed tobą cele - pomóż sobie siłą umysłu, a na pewno szybciej je osiągniesz.

 

Rozgrzewka

Wszyscy zapewne wiemy, że rozgrzewka jest istotnym elementem każdego fizycznego treningu. Nasz trening nie odbiega od tej zasady. By efekty naszych starań były optymalne należy pamiętać o odpowiednim rozgrzewaniu prącia każdorazowo przed przystąpieniem do ćwiczeń.

Wykonywanie zasadniczych ćwiczeń bez odpowiedniego przygotowania zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia różnych kontuzji. Mogą to być guzki wywołane lokalnym gromadzeniem się krwi, drobne pęknięcia skóry, brązowe plamki spowodowane pęknięciami drobnych naczyń krwionośnych. Powstanie tych zmian zależy w dużym stopniu od intensywności ćwiczeń. I chociaż są one przemijające, mogą stanowić źródło dolegliwości, a także uniemożliwić na pewien czas dalszy trening. Odpowiednie przygotowanie prącia do ćwiczeń w znacznym stopniu redukuje możliwość powstania uszkodzeń, sprawia, że objawy są mniej intensywne i szybciej ustępują oraz wpływa zdecydowanie na pozytywne wyniki treningu.

Omówimy teraz metodę szybkiego i efektywnego rozgrzewania penisa za pomocą gorącej wody. Jest to kluczowe ćwiczenie wstępne i musi być integralną częścią każdego treningu. Chodzi bowiem o maksymalne rozszerzenie i rozluźnienie ciał jamistych, tak by w czasie ćwiczeń były jak najbardziej elastyczne, podatne na rozciąganie i mogły maksymalnie napełniać się krwią.

 • Na początek, kiedy prącie jest w stanie wiotkim, ujmij je wokół żołędzi. Następnie wyciągaj do przodu ze średnią siłą. Powinieneś mieć uczucie rozciągania (ale nie bólu !). Rozciągaj przez 10 sekund, po czym rozluźnij uchwyt. Powtórz rozciąganie 10 razy.
 • Rozciągnij prącie jak wyżej. Wykonuj obroty po obwodzie koła 10 razy w prawo i 10 razy w lewo. Zwolnij uchwyt na 10 sekund. Powtórz ćwiczenie 10 razy.
 • Teraz przejdziemy do techniki zwanej gorącym okładem. Można ją wykonać w dwóch wariantach. W obydwu wykorzystujemy do rozgrzania gorąca wodę. Ćwiczenie wykonujemy zaraz po rozciąganiu:

 

Metoda 1

Weź ręcznik i zanurz go w gorącej wodzie na minutę. Stojąc w wannie lub kabinie prysznicowej owiń mokrym ręcznikiem penisa wraz z jądrami. Temperatura wody powinna być tak dobrana, aby gorąco, które poczujesz wydawało się na początku nie do wytrzymania. Dopiero po chwili powinieneś przywyknąć. Po dwóch minutach zdejmij ręcznik, zamocz go i wykonaj zawijanie ponownie. Powtórz całą operację 5 razy.
 

Metoda 2

Zanurz się w wannie z gorącą wodą. Kiedy przyzwyczaisz się do temperatury, upuść częściowo wodę i uzupełnij ją gorącą. Ostrożnie doprowadź temperaturę wody do najwyższej, w której potrafisz wytrzymać. Kiedy już ją osiągniesz przeprowadź rozciąganie opisane powyżej. Ćwicz około 10 - 15 minut. Pamiętaj, że zbyt długie przebywanie w mocno podwyższonej temperaturze może doprowadzić do zasłabnięcia.
Bez względu na to, którą technikę wybierzesz, istotne jest, byś wykonywał rozgrzewkę zawsze przed i po treningu. Dzięki temu osiągniesz szybsze i bardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Przy odpowiednio intensywnym treningu nieuchronne jest wystąpienie w pierwszym okresie dolegliwości. Na początku treningu, kiedy twój penis jest jeszcze słaby i mało odporny, prawie na pewno wystąpią u ciebie objawy opisane powyżej. Jeżeli będziesz rzetelnie i regularnie prowadził rozgrzewkę, zmiany nie będą tak intensywne i na pewno cofną się szybciej. Jest to bardzo ważne, bo początkowe dolegliwości mogą być dosyć intensywne i uniemożliwić na pewien czas prowadzenie treningu! A to przecież oznacza stratę czasu!

 

Zsuwanie pierścienia - technika arabska

Jest to jedno z najbardziej podstawowych i uniwersalnych ćwiczeń. Jest z pewnością najistotniejsze, jeśli chodzi o powiększanie rozmiarów penisa. Różne warianty tego ćwiczenia przewijają się przez cały ten podręcznik. Sięgając do niego masz zapewne jakieś konkretne oczekiwania. Ale bez względu na to jaki kierunek treningu obierzesz, zsuwanie pierścienia na pewno się pojawi jako jedno z podstawowych ćwiczeń.
Zsuwanie pierścienia jest najpotężniejszym ćwiczeniem, jakim można potraktować penisa. Jego geneza ginie w pomroce dziejów. Wiadomo, że było stosowane przez mężczyzn pragnących powiększyć swojego penisa już setki lat temu.
Najbardziej spektakularnym skutkiem stosowania zsuwania pierścienia z pewnością jest uzyskanie zwiększenia rozmiarów penisa. Przy czym powiększenie zachodzi zarówno w zakresie długości, jak i obwodu. Odnotowywany zysk jest różny. Zależy to od cech indywidualnych oraz intensywności i poprawności wykonywania ćwiczeń. Przeciętnie po 4 - 6 tygodniach codziennego, 30-sto minutowego treningu można stwierdzić przyrost długości prącia o 2 - 3 cm. Przy czym zwiększenie długości przeważnie najpierw zauważa się w stanie wiotkim, a dopiero później przy wzwodzie.
Do przeprowadzenia zsuwania pierścienia powinniśmy się każdorazowo przygotować poprzez odpowiednią rozgrzewkę. Należy ujędrnić tkankę penisa, by przygotować ją na wzmożony przepływ krwi i występujące w czasie ćwiczenia naprężenia. Rozgrzewka jest niezbędnym elementem każdego ćwiczenia. Wpływa na wzrost uzyskiwanych dzięki zasadniczym ćwiczeniom efektów. Wpływ ten jest dwojaki. Po pierwsze rozgrzana tkanka jest bardziej elastyczna, przez co rozciąga się łatwiej i przyjmuje więcej krwi. Po drugie rozgrzewka minimalizuje możliwość wystąpienia urazów, więc możemy ćwiczyć bardziej intensywnie i forsownie uzyskując tym samym szybsze pojawienie się oczekiwanych rezultatów. Naszą rozgrzewkę zaczniemy od rozciągania.
A oto jak przebiega całe ćwiczenie:
 

Rozgrzewka

 • Uchwyć penisa wokół żołędzi. Wyciągnij do przodu i po uzyskaniu odpowiedniego naprężenia wykonuj ręką ruch kołowy. Cały czas utrzymuj rozciągające naprężenie trzonu penisa. Ćwiczenie winno trwać kilka minut.
 • Następnie kolej na gorący okład. Opis znajdziesz wcześniej.

 

Ćwiczenie zasadnicze

 • Wsmaruj w skórę penisa wybrany przez siebie olejek lub balsam.
 • Doprowadź masażem do częściowej erekcji. To sprawi, że pewna ilość krwi napłynie i pozostanie w prąciu.
 • Zetknij czubkami kciuk i palec wskazujący tak, by utworzyły pierścień. Następnie nałóż ten pierścień (jeszcze zupełnie luźny) na trzon penisa i przesuń do samej podstawy.
 • Teraz go zaciśnij. Powstały uchwyt musi być szczelny na całym obwodzie. Chodzi o to, by uwięzić znajdującą się w trzonie i żołędzi penisa krew.
 • Zsuń powoli stworzony z palców pierścień w kierunku żołędzi. Uwięziona wewnątrz penisa krew jest teraz przepychana siłą do przodu. Wewnątrz penisa wzrasta ciśnienie. Jest on rozpierany przez znajdująca się w nim krew. Z pewnością możesz to dostrzec, a także poczuć.
 • Kiedy jedna ręka zbliża się do żołędzi, przygotuj już wokół podstawy uchwyt drugą dłonią. Zamknij go szczelnie w chwili, gdy poprzedni pierścień zsuwa się z penisa u szczytu żołędzi.

Przećwicz koordynację tych ruchów tak, byś wykonywał ćwiczenie płynnie. Szybkość ustal mniej więcej tak, żeby zmiana zsuwającej się ręki następowała co 1 sekundę.

W czasie tego ćwiczenia stopniowemu rozciągnięciu ulegają tkanki penisa i zwiększa się objętość przestrzeni naczyniowych. Są więc w stanie przyjmować coraz większą ilość napływającej krwi. Zwiększone ciśnienie krwi rozciąga ich ścianki we wszystkich kierunkach. I dlatego właśnie uzyskujemy przyrost w kierunku długości i obwodu.
30 minut to minimalny czas treningu, jeżeli oczekujesz wyraźnych i szybkich efektów. Po porządnej, 30-sto minutowej sesji Zsuwania pierścienia twój penis powinien zwisać nabrzmiały, jakby spuchnięty. Wygląd powinien mieć taki „wymęczony". Nie od razu jednak dasz radę tak długo ćwiczyć.
 

Na początku pojawią się najprawdopodobniej efekty niepożądane

Będzie to bolesność, wystąpią miejscowe zsinienia, bordowe plamki z przerwanych naczyń włosowych itp. Wszystko to jest normalne i nie ma się czym przejmować. Z pewnością jednak twoje treningi na pewien czas stracą na intensywności. Ale nie przerywaj zupełnie treningu. Skróć czas i intensywność ćwiczeń, a efekty uboczne szybko miną. Są one w dużej mierze związane z początkową fazą treningu penisa. W miarę regularnych ćwiczeń twój członek się zahartuje i wzmocni tak, że dolegliwości przestaną ci dokuczać.

Pamiętaj, że występowaniu powyższych objawów w dużej mierze zapobiega rozgrzewka. Zmniejsza też ich intensywność, kiedy się pojawią.

Poniżej znajduje się proponowany plan treningu zsuwania pierścienia dla początkujących:

 • W pierwszym tygodniu zaczynaj zawsze od gorącego okładu, który powinien trwać 15 minut. Na początku rób 300 pierścieni dziennie. Każdy przesuw ręki wzdłuż penisa powinien trwać 1 sekundę.
 • W drugim tygodniu zwiększamy trochę intensywność treningu. Oczywiście zaczynamy od gorącego okładu - 15 minut. 200 naprężeń dziennie. Po nich nieprzerwane zsuwanie pierścienia przez 10 minut. 10 minut gorącego okładu na koniec sesji.
 • W trzecim tygodniu powinieneś już być przygotowany na 30-to minutowe sesje. Zwróć szczególną uwagę na porządna rozgrzewkę. Ustaw gdzieś blisko zegarek, ale nie patrz na niego zbyt często. Jak zwykle zaczynamy od 10-cio minutowego gorącego okładu. Potem 300 naprężeń. Następnie 10 minut rzetelnego zsuwania pierścienia. Według tego schematu ćwicz przez następnych 5 tygodni.

Przerób wyżej zaproponowany plan ćwiczeń, jeżeli chcesz przejść do części zaawansowanej. Tam są już forsowne techniki i potrzebna jest odpowiednia zaprawa. Penis musi być już odpowiednio wzmocniony. Trzeba mieć wprawę w wykonywaniu podstawowych ćwiczeń oraz odpowiednią wytrzymałość i kondycję.

Po dwóch miesiącach treningu będziesz miał już orientację i zaczniesz wprowadzać własne modyfikacje ćwiczeń. I tak ma być. Sam będziesz wiedział, które ćwiczenie jaki przynosi efekt i wobec tego jak je wykonywać.

 

Wydłużanie

To proste ćwiczenie zostało opracowane po to, by zastąpić obciążniki. Umożliwia osiągnięcie pozytywnych efektów jakie daje używanie obciążników, ale bez ryzyka wystąpienia niedokrwienia. Ćwiczenie ma na celu rozciągnięcie penisa na długość.

Wydłużanie rozciąga i wydłuża prącie. Uprawia się je codziennie ok. 5 - 20 min. Ćwiczenie to znakomicie wydłuża, ale zupełnie nie wpływa na grubość członka. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecane jest połączenie tej metody ze zsuwaniem pierścienia. Wtedy możemy oczekiwać najszybszych przyrostów zarówno na długość, jak i w obwodzie. Gdy oba te ćwiczenia są wykonywane w każdej sesji, w ciągu kilku miesięcy można osiągnąć przyrost 5 cm.

Żeby ćwiczyć prawidłowo, trzeba sobie uzmysłowić, jak funkcjonuje penis. Jest on zbudowany z elastycznych komórek, które potrafią w specjalnych jamkach gromadzić napływającą krew, mocno się przy tym rozciągając. Komórki te tworzą podlegającą erekcji tkankę zwaną ciałami jamistymi. Kiedy poddajemy prącie fizycznemu rozciąganiu powodujemy tak samo rozszerzenie tkanki, jak i przestrzeni, w których gromadzi się krew. Dlatego penis staje się dłuższy zarówno w stanie wiotkim, jak i podczas wzwodu. To jest bardzo proste, prawda? Penis jest najbardziej podatną na rozciąganie częścią ciała, a większość mężczyzn zupełnie sobie tego nie uświadamia! Zauważ, że tkanki penisa ze względu na swą budowę nadają się idealnie do kształtowania.
 
Poniżej znajdziesz instrukcje krok po kroku, które pomogą ci poprawnie wykonać wydłużanie:
 • Usiądź. Upewnij się, że twój penis jest w stanie zupełnie wiotkim. Dosyć mocno chwyć go palcem wskazującym i kciukiem wokół żołędzi.
 • Ciągnij powoli do przodu. Zatrzymaj się, gdy poczujesz mocne rozciąganie w trzonie i podstawie penisa. Wytrzymaj 10 sekund. Powtórz ten punkt jeszcze trzy razy.
 • Zaciśnij uchwyt jak poprzednio. Teraz ciągnij w lewym kierunku aż do momentu, gdy poczujesz mocne rozciąganie po prawej stronie penisa. Wytrzymaj 10 sekund. I powtórz ten punkt jeszcze trzy razy.
 • Ponownie złap penisa jak wyżej. Ciągnij w prawo, aż poczujesz mocne rozciąganie z lewej strony penisa. Wytrzymaj 10 sekund. I powtórz trzy razy.

Po tym ćwiczeniu powinieneś czuć, że penis jest rozciągnięty i gotowy na porządną sesję Zsuwania pierścienia. Jeśli jesteś początkujący, ćwicz według tego opisu przez miesiąc. Potem możesz przejść do wersji bardziej zaawansowanej:

 • Usiądź. Upewnij się, że twój penis jest w stanie zupełnie wiotkim. Palcem wskazującym i kciukiem zaciśnij dosyć mocny uchwyt wokół żołędzi.
 • Ciągnij powoli do przodu. Zatrzymaj się, gdy poczujesz mocne rozciąganie w trzonie i podstawie penisa. Wytrzymaj 30 sekund. Następnie powtórz ten punkt jeszcze trzy razy.
 • Zaciśnij uchwyt jak poprzednio. Teraz ciągnij w lewym kierunku aż do momentu, gdy poczujesz mocne rozciąganie po prawej stronie penisa. Wytrzymaj 30 sekund. I powtórz ten punkt jeszcze trzy razy.
 • Ponownie złap penisa jak wyżej. Ciągnij w prawo, aż poczujesz mocne rozciąganie z lewej strony penisa. Wytrzymaj 30 sekund. I powtórz ten punkt jeszcze trzy razy.

 

Obroty

 • Chwyć penisa wokół żołędzi i rozciągaj w przód do momentu uzyskania mocnego naprężenia.
 • Zrób penisem 30 kolistych ruchów w lewo. Rób to tak, byś czuł naprężenie w członku i u jego nasady.
 • Odpocznij kilka sekund.
 • Powtórz ćwiczenie trzy razy.
 • Rozmasuj penisa w celu przywrócenia obiegu krwi.
 • Całość wykonaj jeszcze raz, tym razem kierując ruch obrotowy w prawo.

Na zakończenie sesji przez 30 minut ćwicz Zsuwanie pierścienia. Potem zrób 5-cio minutowy gorący okład.

Po kilku miesiącach takich ćwiczeń twój penis powiększy się o kilka centymetrów.
 

Wzmacnianie erekcji

Przygnębiające jest, że na całym świecie miliony mężczyzn cierpią na impotencję. W bardzo wielu przypadkach, jeśli impotencja nie jest spowodowana ciężką chorobą, wadą wrodzoną lub wypadkiem, można ją pokonać poprzez wzmocnienie osłabionych tkanek penisa i stymulację produkcji testosteronu. Jeżeli do tego swój tryb życia i sposób odżywiania uczynimy zdrowszym i bardziej racjonalnym, efekty przyjdą szybko i poradzimy sobie sami z tą przypadłością. W tym rozdziale zwrócimy uwagę na ćwiczenia wzmacniające erekcję i mięśnie wywołujące wytrysk.
 

Żelazny pierścień

Żelazny pierścień jest przede wszystkim ćwiczeniem powiększającym penisa, ale ma też bardzo korzystny wpływ na wzwód. Jeżeli erekcje są słabe lub pojawia się brak wzwodu, spróbujmy poprawić krążenie krwi w prąciu i jądrach. Niedostateczne krążenie powoduje osłabienie i kurczenie się tkanek ciał jamistych i ciała gąbczastego. To z kolei niekorzystnie wpływa na wrażliwość członka i doznania seksualne. Nie trzeba wspominać o pogarszającym się stanie psychicznym pacjenta. W ten sposób objawy impotencji pogłębiają się. Mocne ruchy w żelaznym pierścieniu siłą wtłaczają krew do przestrzeni naczyniowych w obrębie ciał jamistych. Wywołuje to powiększanie prącia oraz przygotowuje tkankę do przyjmowania większej ilości krwi. Regularne uprawianie żelaznego pierścienia sprawi, że już po kilku miesiącach twój penis będzie wyraźnie mocniejszy i zdrowszy.
 

Mocne uszczelnianie oraz ściskanie i naprężanie

Ćwiczenia mięśni dna miednicy są bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów treningu prącia. Podkreślmy, że objętość i siła wytrysku, twardość i trwałość erekcji, zdrowie prostaty - to wszystko jest wprost proporcjonalne do czasu poświęconego tym ćwiczeniom. Możesz już nic ponadto nie robić, a te ćwiczenia i tak odmienią twoje życie na zawsze. Regularne mocne uszczelnianie wzmacnia mięśnie nasady członka. Dzięki temu erekcje mają twardość stali, poprawia się krążenie krwi w prąciu, zwiększa się objętość i intensywność wytrysku. Ściskanie i naprężanie jest formą ćwiczenia, w której włącza się ciasny uchwyt i ucisk dookoła sztywnego prącia podczas wykonywania naprężeń.
 

Masaż jąder

Jądra są najważniejszą częścią męskich narządów rozrodczych, ponieważ odgrywają główną rolę w wytwarzaniu hormonów płciowych i nasienia. Jeżeli są zaniedbane, spada sprawność seksualna. To ćwiczenie powoduje też wzrost produkcji spermy.
 

Uszczelnianie

Jak wiemy, układ moczowo-płciowy składa się z organów wewnętrznych i zewnętrznych. Połączenia między nimi tworzą nasieniowody i cewka moczowa.

Nasieniowody przedostają się (wraz z pozostałymi elementami wchodzącymi w skład powrózków nasiennych) z moszny do jamy brzusznej przez kanały pachwinowe.

Cewka moczowa rozpoczyna się ujściem wewnętrznym w dnie pęcherza moczowego. Następnie przechodzi przez gruczoł krokowy. Potem wydostaje się na zewnątrz przechodząc przez mięśnie dna miednicy, tworzące tzw. przeponę moczowo-płciową. Dalej biegnie w ciele gąbczastym prącia aż do ujścia w żołędzi. W miejscu, w którym cewka przechodzi przez przeponę moczowo-płciową otacza ją zależny od woli mięsień zwieracz poprzecznie prążkowany. Mięsień ten wchodzi w skład przepony moczowo-płciowej. Jest rozpięty pomiędzy spojeniem łonowym kością ogonową. Obejmuje więc także odbytnicę, a u kobiet również pochwę. Bierze udział utrzymaniu we właściwej pozycji znajdujących się w miednicy organów, odciąga odbytnicę ku przodowi. Jest też podłożem, na którym spoczywa gruczoł krokowy. Uczestniczy w drugiej fazie ejakulacji, tj. w wyrzuceniu nasienia z cewki moczowej na zewnątrz. Pełni rolę zwieracza.

 

Kto potrzebuje treningu zwieracza?

Każdy. I to zarówno mężczyźni jak i kobiety. Wszyscy, ćwicząc ten mięsień i rozwijając świadomą kontrolę nad nim inwestują w swoje zdrowie, a nagrodę za trud biorą od razu w postaci większej satysfakcji i zadowolenia z seksu.

 

Jak zatem ćwiczyć nasz zwieracz?

Poniżej przedstawimy podstawowe ćwiczenia. Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, będzie zlokalizowanie zwieracza prążkowanego u siebie. Wbrew pozorom niektórym mężczyznom sprawia to kłopot. Zauważ, że kiedy kichasz lub kaszlesz, w twoim kroczu coś się na moment napina. Tego właśnie szukamy. Ale nam chodzi o świadomą kontrolę, przeprowadźmy zatem świadomy test:

Wywołaj wzwód. Jeżeli potrafisz spowodować (odpowiednimi skurczami w kroczu), by penis w stanie wzwodu poruszał się, to już wiesz, gdzie jest twój zwieracz. Bo to właśnie jego skurcze powodują poruszanie się prącia. Jeżeli natomiast nie potrafisz tego zrobić, to przy załatwianiu się zatrzymaj strumień moczu. Mięsień, który do tego wykorzystałeś to właśnie zwieracz, o który nam chodzi.

Jeżeli jakakolwiek świadoma kontrola nad zwieraczem przychodzi ci z trudem, nic się nie martw.

 

Zaczynamy

 • Skoncentruj się i spróbuj wykonać 10 - 20 skurczów zwieracza. Jeżeli po tej serii będzie zmęczony, to sygnał, że jest zupełnie bez kondycji i trzeba mocno nad nim popracować.
 • Spróbuj teraz napiąć zwieracz najmocniej jak potrafisz i wytrzymaj w ten sposób tak długo, jak to możliwe.

Na początku ćwiczenia te mogą spowodować nawet osłabienie zwieracza. Ale wiedz, że po kilku miesiącach ćwiczeń będziesz mógł bez problemu powstrzymać zbliżający się wytrysk samym tylko jego zaciśnięciem.

 

Rozgrzewka

 • 30 razy równomiernie napnij i rozluźnij zwieracz. Następnie odpocznij przez 30 sekund.
 • Powtórz serię 2 razy. W międzyczasie odpocznij 30 sek. Po wykonaniu tych ćwiczeń zwiększy się przepływ krwi przez twój zwieracz.

 

Naprężanie

Kontynuuj powyższe ćwiczenie. Zwiększaj ilość powtórzeń w serii aż do 100 i więcej. Wytrenowani „zawodnicy" potrafią wykonać 700 i więcej skurczów w serii. Twój zwieracz szybko przyzwyczai się do wysiłku. Powtarzaj Naprężanie co najmniej 300 razy dziennie już zawsze. Z biegiem czasu odkryjesz, że jest to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić dla zachowania seksualnej sprawności do późnej starości.

 

Zacisk

 • Rozgrzej się wykonaniem 30 naprężeń.
 • Zrób jeden skurcz tak mocny, jak tylko potrafisz.
 • Wytrzymaj w nim 20 sek.
 • Następnie odpocznij 30 sek.
 • Powtórz wszystko 5 razy

Trenuj tak, aż będziesz mógł zrobić 10 serii, w czasie których wytrzymasz w skurczu dwie minuty.

Po pewnym okresie solidnych ćwiczeń powinieneś umieć wytrzymać w skurczu co najmniej kilka minut. Z biegiem czasu będziesz mógł osiągać „stalowe" erekcje i będą one trwać tak długo, jak będziesz chciał. A twoje wytryski zamienią się w prawdziwe eksplozje.Efekty takiego treningu można obserwować u wielu aktorów w filmach porno.
 

Trening schodkowy

 • Ćwiczenie to rozpoczynamy od lekkiego skurczu, wytrzymujemy 20 sekund, po czym rozluźniamy zwieracz.
 • Następnie ściskamy trochę mocniej, wytrzymujemy znów 20 sekund, rozluźniamy.
 • Kontynuujemy stopniując po trochę siłę skurczu.
 • Kiedy dojdziemy do najmocniejszego możliwego skurczu wytrzymujemy oczywiście 20 sekund, ale potem zwalniamy naprężenie jedynie odrobinę. Wytrzymujemy kolejne 20 sekund. Znów zwalniamy troszeczkę, wytrzymujemy itd. Aż do zupełnego rozluźnienia.

Wykonaj to ćwiczenie 5 razy bez przerw na odpoczynek.

 

Drżenie

 • Bardzo powoli napinaj zwieracz. Rób to tak powoli, by pełny skurcz osiągnąć po 5 minutach. W pewnym momencie poczujesz, że nie możesz już dłużej ściskać, ale mimo to próbuj dalej. Wytrzymaj w skurczu do momentu, gdy zwieracz zacznie drżeć.
 • Oddychaj powoli i głęboko. Utrzymaj bardzo mocno naprężony mięsień przez 30 sekund. Pod koniec spróbuj napiąć go jeszcze bardziej.
 • Na koniec, pomimo zmęczenia wykonaj 20 razy Naprężanie. Po tym ćwiczeniu powinieneś być bardzo wyczerpany.

Należy wykonywać codziennie jedną serię.

I na tym dzisiaj zakończymy. Jeśli w waszych opiniach znajdą się głosy stwierdzające skuteczność tych ćwiczeń, to zapewne za jakiś czas opublikujemy ciąg dalszy informacji. Tym razem będzie to trening dla zaawansowanych. Jeśli ktoś już teraz jest bardzo niecierpliwy to z pewnością znajdzie w zasobach sieci pełną wersję bezpłatnego e-booka, w którym wszystkie ćwiczenia są bardzo dokładnie opisane.
 

Powodzenia w treningu.