Intymność

Powody dla których faceci chcą od kobiet tylko seksu

Powody, dla których faceci chcą od kobiet tylko seksu

Wiele kobiet skarży się ostatnio na zanik zalotów, rycerskości i ogólny brak zainteresowania oraz zaangażowania mężczyzn. Prawdziwi mężczyźni podobno gdzieś zniknęli. Stali się leniwi we wszystkich płaszczyznach współżycia, z wyjątkiem sytuacji gdy seks jest łatwo dostępny. Takie czasy, zasady gry zmieniły się radykalnie, a mężczyźni musieli dostosować swoje postępowanie z następujących powodów.

 

Komplementarność między mężczyznami i kobietami została osłabiona

Mężczyźni z zasady lubią ciężko pracować. Kiedy wracają do domu są zmęczeni i muszą odpocząć. Nie chcą mieć do czynienia z pracami domowymi, zajmowaniem się dziećmi czy gotowaniem. Chcą aby ich piękna dziewczyna witała ich z ciepłym uśmiechem i smacznym posiłkiem gotowym na czas. Dodatkowo, potrzebują czegoś co tylko kobiety mogą dać: prawdziwej kobiecości, niewytłumaczalnej z męskiego punktu widzenia energii, która koi serce mężczyzny i daje mu się do kolejnego ciężkiego dnia pracy.

Problem pojawia się, gdy mężczyzna jest w związku z typem niezależnej kobiety, która jest również zorientowana na robienie kariery zawodowej. Ona bowiem przychodzi do domu w takim stanie psychicznym jak jej partner: zmęczona i zestresowana. Jest zrozumiałe, że nie interesuje się domowymi porządki i nie ma siły, by zająć się dziećmi. To powoduje, że kobieta staje się bardziej męska. W tej sytuacji, zarówno mężczyzna i kobieta potrzebują pewnego rodzaju opieki, bo mają takie same problemy i potrzeby. Prowadzi to do sytuacji gdy przestają się wzajemnie uzupełniać.

 

Mężczyźni nie chcą ponosić kosztów tego co zawsze mieli za darmo

Obecnie kobiety mają w zwyczaju w pełni korzystać z życia i przypadkowego seksu, aż nagle PESEL pokazuje im, że minęło trzydzieści lat. Nic w tym złego. Jednak trzeba być uczciwym wobec siebie i zdać sobie sprawę, że pewne rzeczy w życiu są wzajemnie wykluczające się. Nie można mieć wszystkiego: nie należy się spodziewać, że kobieta zostanie nagle potraktowana jak dama, którą wcześniej nie była i nigdy do tego nie dążyła. Nie należy oczekiwać kwiatów, gorącego romansu i zaangażowania, jeśli wcześniej życie wypełniały wyłącznie balangi z tłumem nieznajomych i gorące noce nie wiadomo z kim. Nie jesteś żoną. Jesteś niegrzeczną dziewczynką. Mężczyźni nie będą z tobą dzielić swoich radości i trosk. Nadal będą chcieli brać tylko to co do tej pory - namiętny seks i pożegnanie przed wschodem słońca.

 

Ojciec nie jest już głową rodziny

Mężczyźni ze swej biologicznej natury lubią dominować. Lubią być mistrzami we wszystkich dziedzinach życia, w pracy i w wolnym czasie. Ich dom nie jest wyjątkiem. Jednak bycie szefem stało się bardzo uciążliwe, ponieważ dyscyplinowanie nawet własnych dzieci jest dziś zakazane bo wszelkiej maści obrońcom równości pofilcowało już mózgi dokumentnie. Klasyczne wychowanie, które dawało pozytywne efekty przez całą historię ludzkości stało się nagle organem nacisku i straciło akceptację społeczną. Społeczeństwo oczekuje, że rodzice traktować będą swoje dzieci jak równych sobie partnerów, co uniemożliwia im prowadzenie ich w żądanym kierunku. Jeśli ludzie inwestują cały swój czas i pieniądze w swoje rodziny i nie mogą być ich liderem, to oczywistym jest, że staje się to chybionym przedsięwzięciem.

 

Równouprawnienie. A mężczyzna jak zwykle - zawsze winny

Chcesz ostatecznego zobowiązania - masz małżeństwo. Ale po jakimś czasie ludzie wzajemnie niszczą się i upokarzają w sądach. Oczywiście dobre kobiety nigdy nie wiedzą jak to się stało. Przecież to zawsze wina tego złego faceta.

Dlaczego zatem mielibyśmy podpisać umowę, która daje drugiej stronie wszystkie atuty w przypadku gdy coś pójdzie nie tak? Niesprawiedliwe prawo rozwodowe jest problemem wymierzonym bezpośrednio w nas (oczywiście nie można negować przypadków, w których facet ponosi winę bezwzględną, ale czy rzeczywiście wszystkie kobiety są takie święte?). Najważniejsze jest to, że doprowadzono do sytuacji, w której każdy mężczyzna spostrzega nieubłagany fakt - małżeństwo jest dla nas samobójstwem. Z tego powodu często wybieramy rejs bez zobowiązań.

 

Mężczyźni nie są zmuszeni do dorastania

Z natury rodziny są silnie skorelowane. Jednak społeczeństwo przestało wytwarzać wystarczającą ilość popytu na dorosłych. Więcej, od ludzi nie wymaga się, aby osiągnęli coś w ogóle. Teraz można egzystować aż do śmierci oddając się tylko przyjemnościom. Jeśli człowiek może spędzać cały swój czas na niezobowiązującym seksie, podróżować po całym świecie podziwiając niesamowite krajobrazy, jeść wyśmienite dania kuchni z różnych stron świata, cieszyć się wspaniałymi zachodami słońca na plaży, a wszystko to beztrosko i bez obowiązków, to dlaczego do cholery nie?, Prawda? Dotyczy to również kobiet, które po prostu zrezygnowały z życia rodzinnego, pomimo ich znacznie silniejszej chęć posiadania dzieci.

 

Wniosek

Rzeczywistość współczesnego świata zdominowały przyjemności krótkoterminowe i przygodne stosunki seksualne, nikt nie chce angażować się w uczucia. Wszystko to powoduje, że wybieramy seks bez zobowiązań, ponieważ w dzisiejszych czasach poważne związki mają coraz mniejsze szanse przetrwania. Mężczyźni nie widzą powodów do budowania trwałych wartości, rodziny i wszystkiego co za tym idzie. Lepiej posiedzieć w sieci i popitolić o niczym, bo mamy świadomość, że poważny związek pozostaje pragnieniem niespełnionym.

To nie jest jednak beznadziejna sytuacja. Podczas gdy niektóre z czynników wymienionych powyżej są rzeczywiście poza kontrolą, to niektóre możemy jeszcze opanować. Nadal możemy dokonać pewnych wyborów w swoim życiu. Możemy wbrew wszystkiemu starać się odnaleźć tę drugą, wartościową i odpowiedzialną „połówkę” i budować z nią wartościowy i trwały związek. To nie będzie łatwe, ale jeśli zrozumiesz obecną sytuację i pozostaniesz wytrwały w swoich poczynaniach, znajdziesz swoje szczęście i dołączysz do grona zwycięzców.