Moto Sfera

Poznaj swoje auto

Poznaj swoje auto

Chociaż zmieniamy samochody kilkukrotnie w ciągu swojego życia, za każdym razem staramy się je poznać i dbać o nie jak najbardziej. Nic dziwnego, stają się przecież nieodłączną częścią naszego życia. Nowoczesne wyposażenie samochodowe pozwoli Ci lepiej zadbać o swój pojazd, dostarczając informacje lub oferując możliwości, do których wcześniej nie miałeś dostępu.

 

Większa kontrola

Elektronika, która odgrywa coraz większą rolę w funkcjonowaniu naszego samochodu, umożliwia nam również kontrolowanie na bieżąco rzeczy, które wcześniej wymagały bardziej skomplikowanego sprawdzania. Takim elementem jest obowiązkowy od listopada 2014 roku system na bieżąco kontrolujący stan ciśnienia w oponach, który natychmiastowo informuje kierowcę w razie wystąpienia jakiejś nieprawidłowości. Kolejnym parametrem, który możesz mieć pod kontrolą jest spalanie: napęd hybrydowy zapewnia nie tylko redukcję wykorzystania paliwa, lecz również pozwala Ci obserwować jego rzeczywisty stan.

 

Wpływ na jazdę

Nowoczesne wyposażenie coraz bardziej wpływa również na mechanikę jazdy. I choć rozwiązanie takie ma swoich przeciwników, w rzeczywistości jest to nie tylko dość duże ułatwienie, lecz również jeszcze jeden sposób na zwiększenie Twojego bezpieczeństwa. Dzięki asystentowi utrzymania pasa ruchu dłuższe trasy nie będą wymagały takiego wysiłku jak dotychczas, natomiast usprawnione układy hamulcowe, wykorzystujące najnowsze technologie (VSC+, BAS, hamulec pokolizyjny), pomogą Ci zareagować w nieprzewidzianych sytuacjach i odzyskać kontrolę nad pojazdem.

 

Większe pole widzenia

Nie do zlekceważenia jest również wpływ kamer oraz czujników na zwiększenie Twojego pola widzenia. Odpowiedni system wspomagania powoduje, że niemal całkowicie wyeliminowane zostaje wpływ na jazdę martwego pola (obszar niewidoczny w lusterkach), dzięki czemu uzyskasz większą kontrolę nad sytuacją na drodze. Oprócz tego warto jeszcze zwrócić uwagę na systemy SIPA oraz RCTA, z których pierwszy pomoże Ci bezpiecznie i bezkolizyjnie zaparkować, natomiast drugi będzie asystował przy opuszczaniu postoju, ostrzegając o nadjeżdżających samochodach.

Żeby poznać więcej nowinek technicznych, zapoznaj się z infografiką.

Poznaj swoje auto