O modliszkach słyszał zapewne każdy z nas. Można je spotkać od sierpnia do października kiedy jest dostatecznie ciepło. Polują na inne owady siedząc nieruchomo na niskich roślinach i czekając, aż ofiara przybliży się na tyle, żeby można było chwycić ją parą przednich odnóży. Złapaną ofiarę zjadają żywcem zaczynając od głowy... Co i kiedy robią ze swoimi samcami... poczytajcie choćby w wikipedii.

 

Zapewne każdy z Was spotkał się w swoim życiu z porównaniem pewnego typu kobiet do modliszki. Możliwe, że nie jeden z Was miał z taką kobietą bezpośrednią styczność. Encyklopedyczna definicja modliszki zdaje się być stuprocentowym odzwierciedleniem pewnego rodzaju kobiecych zachowań. Są miłe, słodkie i uczynne.

Modliszki działają w sposób niezwykle przemyślany i doskonale wiedzą, co chcą osiągnąć. Generalnie zmierzają do osiągnięcia pełnej kontroli nad partnerem. Najczęściej na każdym etapie znajomości są Paniami sytuacji. Nie znoszą sprzeciwów i buntu ze strony mężczyzny. Żyją w przekonaniu, że zostały stworzone do wyższych celów, a świat winien kłaść im się do stóp. Tak też traktują mężczyznę - przedmiotowo. I nie łudźcie się, że potrzebują Was do celów innych, niż noszenie na rękach.

Reklama

Jak unikać tego typu kobiet? Niestety nie ma jednoznacznej recepty. Modliszki są podstępne, instynktownie w początkowej fazie znajomości dają z siebie 100% dobra. Umiejętnie wykładają na stół wszystkie interesujące karty i czarują. Nie pozwolą Wam się sparzyć, póki stoicie w bezpiecznej odległości. Kiedy już chwyci Was swoimi mackami najprawdopodobniej zje Was żywcem!

Załóżmy, że dajecie się złapać w sidła. Wówczas zachowanie modliszki zaczyna się diametralnie zmieniać. Osacza Was swoją osobą z każdej strony. Każda próba sprzeciwu kończy się niepohamowaną histerią. Zaczyna płakać i użalać się nad sobą - manipuluje Waszym umysłem najlepiej jak potrafi. Zaczynacie na nowo starać się o jej względy, wymyślacie najbardziej absurdalne powody, by jej dogodzić. I tak w kółko.

Z tak toksycznej relacji wychodzą obronną ręką naturalnie Ci, którzy w porę uświadamiają sobie, że fanaberie modliszki nie są jego winą i nie warto dłużej główkować nad tym „jak jej jeszcze dogodzić". Najczęściej jednak mężczyźni tą głowę tracą, a sytuacja nie ulega poprawie. Stają się jedynie poczciwymi, podporządkowanymi maszynami.

 

Artykuł przygotował trener Perfect Dating
www.perfectdating.pl

 

Komentarze  

-4

#5 kicia 2015-03-17 18:21

I dobrze!tak powinno byc Hura badzicie dzielne modliszki,bo tak naprawde to tylko takie faceci uwielbiaja,jesli nie maja ida do bu....
Cytować
-7

#4 bubel 2015-01-16 16:03

Okropnie biedni Faceci, najwygodniej przyjść z pracy zjeść ciepły obiadek i komputer i luz buss.
A kobitka zapierdala za dwóch,gotuje,sprząta dzieckiem się zajmuje.Brak wsparcia,bliskości itp.
Tylko Dom-praca-dom i tylko co mus się podoba i chce zrobic!!
Cytować
+4

#3 Traktorzysta 2012-05-26 20:05

Uwielbiam modliszki,jak tylko wyczuje,ze to pelnej krwi modliszka mam odrazu dobry humor i przeswietna zabawe.
Ona sie prezy i szczuje,a ja sie nie zakochuje.
Ona podnosi sobie porzeczke,a ja sie swietnie bawie,a pozniej zostawiam ja dla innej z powodu jej egoizmu i cwaniactwa z czym sie szybko zdradzi.Po kilku takich przygodach modliszka zaczyna rozumiec ze nie tedy droga.
Jest tylko jeszcze cos bez czego,zadnej modliszki niczego nie nauczysz,jak nie masz klasy,kasy i silnego ptaszka, ktorym umiesz dobrze wladac.
Cytować
-3

#2 bogdan 2012-05-25 18:00

hehehe modliszka zjedz mnie :D
Cytować
-2

#1 modliszka 2012-05-25 11:42

Biedni, poczciwi faceci, te okropne kobiety tylko chcą wykorzystać, do swoich niecnych celów. Najczęściej do seksu, dla kasy i do tego, żeby sprzątał w domu, gotował i się starał. A i tak w końcu ta ONA go zeżre. BIEDACTWA STRZEŻCIE SIĘ!
Cytować