Intymność

Pozycja 69 czyli pozycja do wspólnego seksu oralnego

Pozycja 69, czyli pozycja do wspólnego seksu oralnego

Pozycja seksualna polegająca na skupieniu się na jednoczesnym dawaniu i otrzymywaniu pieszczot oralnych jest dość wymagająca. Genitalia można całować, lizać, ssać, kąsać, brać do ust, pobudzać je oddechem.

 

Jak wygląda pozycja 69

Nazwa pozycji 69 to odniesienie do ułożenia ciał partnerów w trakcie pieszczot. Kobieta kładzie się lub klęka nad leżącym mężczyzną z twarzą skierowaną w stronę jego stóp. On może podtrzymywać i pieścić tylną część kobiecego ciała, do której ma bardzo dobry dostęp. Jednoczesne pieszczoty partnerów polegają na wykorzystywaniu technik seksu oralnego:

  • fellatio – całowania, ssania, lizania, brania do ust penisa (warto zwrócić uwagę na bardzo wrażliwe wędzidełko) i moszny,
  • cunnilingus – stymulacji językiem i wargami łechtaczki, wejścia do pochwy, jej wnętrza oraz warg sromowych.

Jeśli kochankowie mają na to ochotę, mogą także pieścić wzajemnie okolice odbytu (annilinguis), jednak jest to ryzykowne ze względu na florę bakteryjną.

 

69

 

Pozycja 69 – dla kogo

Pozycja 69 jest dobra dla osób lubiących pocałunki intymnych części ciała i pieszczoty oralne wszystkich zakamarków ciała (do których jest w stanie dotrzeć język). Będzie odpowiadać ludziom pewnym siebie, którzy komfortowo czują się we własnym ciele.

Wzajemne pieszczoty w pozycji 69 mogą nie odpowiadać parom, u których występuje różnica wzrostu przekraczająca co najmniej 10 cm. Genitalia mogą nie znajdować się na tej samej wysokości i ciężko będzie swobodnie manewrować obu partnerom. Dodatkowo jednoczesne obdarzanie (wymagające fantazji i cierpliwości) i otrzymywanie pieszczot może być zbytnio angażujące, wymagające skupienia i uwagi, o które trudno w chwilach uniesienia.

Reklama

feromony sa dobre

 

Odmiany pozycji 69

Pozycja 69 może być traktowana jako element gry wstępnej lub właściwa część miłosnego aktu. Jej najprostsza wersja nie wymaga sprawności fizycznej ani siły mięśni. Partnerzy mogą także położyć się na wprost siebie na boku, twarzami w stronę swoich stóp i nawzajem pieścić ustami i językiem swoje narządy płciowe.

Jeżeli partner jest bardzo sprawny fizycznie, a partnerka nie waży zbyt dużo, mogą oni wypróbować siedzące 69. Mężczyzna siada na krawędzi łóżka w rozkroku, a kobieta zaciska nogi na jego szyi. Znacznie bardziej wymagająca jest pozycja stojąca 69, gdy partner musi utrzymać kochankę, trzymającą rękami jego biodra, oplatającą jego szyję i kark nogami.