O zdrowiu

Przedwczesny wytrysk. Co robić?

Przedwczesny wytrysk. Co robić?

Niepokój jest częstą przyczyną przedwczesnego wytrysku. W związku pozamałżeńskim u mężczyzny może dojść do wytrysku już w momencie penetracji pochwy partnerki, pomimo tego, że taki problem nie występuje w przypadku jego żony. Jest to oznaką poczucia winy. Wczesny wytrysk może także pojawić się u mężczyzny, który obawia się, że jego technika nie jest wystarczająco dobra – szybki wytrysk pozwoli mu ukryć jego brak doświadczenia.

 

Przekonanie, że seks jest kiepski ze względu na to, co mówiono ci o nim, kiedy byłeś dzieckiem, jest też możliwą przyczyną przedwczesnego wytrysku. Jeżeli jako chłopiec byłeś karany za masturbowanie się, mogłeś nauczyć się szybko dochodzić w celu ograniczenia ryzyka bycia przyłapanym oraz zmniejszenia poczucia winy spowodowanego zaspokajaniem siebie.

Wpływ na to może mieć także lęk przed zbliżeniem się do drugiej osoby. Intymność zawsze wiąże się z ryzykiem utraty bliskiej osoby i okropnym bólem, który towarzyszy takiej utracie. Mężczyzna, który chce szybko skończyć stosunek, może podświadomie próbować uchronić się przed dużym zaangażowaniem emocjonalnym.

Niezależnie od tego jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy warto podjąć próbę poradzenia sobie z tym problemem.

 

Pomocne sposoby radzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem

Istnieje kilka technik, które mogą pomóc mężczyznom wytrzymać dłużej i przy których stosowaniu należy także odkryć przyczynę tego problemu. Zrozumienie, co jest nie tak, często może być ulgą samą w sobie.

Poniżej przedstawiamy dwie najpopularniejsze techniki prowadzące do opóźnienia wytrysku.

 

Technika przerwij-zacznij na opóźnienie wytrysku

Celem tych ćwiczeń jest nauczenie się, jak odwlekać moment, w którym wytrysk wydaje się być nieunikniony, przez tak długi czas, jak to możliwe. Mężczyźni, którzy nie mają partnerki, mogą przećwiczyć trzy pierwsze kroki. Pomogą ci one nauczyć się lepszej kontroli nad sobą. Do wykonania kolejnych czterech kroków niezbędna będzie pomoc partnerki..

 

1. Masturbuj się suchą ręką. Unikaj fantazjowania i zamiast tego skup się na uczuciu w swoim penisie. Pozwól, aby przyjemność narastała i przerwij, kiedy tylko poczujesz, że lada chwila możesz stracić kontrolę. Odpręż się przez chwilę, nadal nie myśląc o żadnych fantazjach erotycznych, do momentu, kiedy zagrożenie wytrysku minie, i zacznij znowu. Działając w ten sam sposób, postaraj się tak przerywać i rozpoczynać przez 15 minut bez doprowadzenia do orgazmu. Może ci się to nie udać od razu, ale nie przestawaj próbować. Im więcej będziesz ćwiczył, tym rzadziej będziesz musiał przerywać. Kiedy już uda ci się skończyć trzy 15-minutowe sesje z rzędu (niekoniecznie jedna zaraz po drugiej!), przejdź do kroku drugiego.

 

2. Krok drugi to masturbowanie się przy użyciu żelu lubrykacyjnego w celu zwiększenia wrażeń i utrudnienia opóźnienia. Stosuj technikę podaną w kroku pierwszym tak długo, aż uda ci się skończyć trzy osobne sesje z rzędu jak podano powyżej.

 

3. Teraz powinieneś już mieć dobrą kontrolę nad swoim ciałem. Kolejnym krokiem jest masturbowanie się suchą ręką przez 15 minut zanim dojdzie do wytrysku. Skup się bardziej na swoim penisie niż na fantazjach erotycznych. Jeżeli poczujesz, że jesteś bardzo bliski orgazmu, nie przestawaj. Zamiast tego zmień rytm lub swoje ruchy ręki tak, aby złagodziły ciśnienie wytrysku. Eksperymentuj, aby zobaczyć, jakie ruchy najbardziej cię pobudzają, a które pozwalają ci na większą kontrolę. Pracuj nad tym krokiem do momentu, aż uda ci się ukończyć trzy sesje z rzędu, tak jak poprzednio.

 

4. Teraz zaangażuj partnerkę. Połóż się na plecach i poproś, aby masturbowała cię suchą ręką, tak jak w kroku pierwszym. Skup się na uczuciu w twoim penisie i poproś, aby przerywała za każdym razem, kiedy za bardzo cię podnieci przed minięciem 15 minut. Twoim celem jest wytrzymanie przez trzy 15-minutowe sesje z rzędu.

 

5. Powtórz krok czwarty, ale poproś partnerkę, aby tym razem podczas masturbacji użyła lubrykantu. Zobaczysz, że wytrysk będzie dużo trudniejszy do kontrolowania i może będziesz musiał ją prosić o znaczne częstsze przerywanie. Kiedy już uda ci się opanować trzy 15-minutowe sesje z rzędu, będziesz gotowy, aby wypróbować technikę przerwij-zacznij podczas stosunku.

 

6. Najlepszą pozycją, aby opóźnić wytrysk będzie taka, w której kobieta jest na górze. Kiedy już w nią wejdziesz, poproś, aby poruszała się spokojnie. Połóż ręce na jej biodrach, żeby móc dawać jej nimi znać, kiedy chcesz, aby przerwała i kiedy będziesz gotowy, aby znowu zaczęła. Znowu postaraj się tak wytrzymać przez 15 minut, ale jeżeli ci się to nie uda, nie martw się, możesz zacząć ponownie, kiedy wzwód już minie. Za drugim razem najprawdopodobniej będziesz miał więcej kontroli nad sobą. Podczas stosunku skup się wyłącznie na sobie. Poświęć swojej partnerce swoją całą uwagę przed lub po stosunku i doprowadź ją do orgazmu podczas seksu oralnego lub ręcznej stymulacji.

 

7. Wypróbuj inne pozycje. Trudniej jest opóźnić wytrysk, kiedy mężczyzna jest na górze, więc zostaw to na koniec.

 

przedwczesny co robic

 

Technika ściskania na opóźnienie wytrysku

Ściskanie ma na celu spowodowanie, aby wzwód opadł. Metodę tę można stosować za każdym razem, kiedy jesteś bliski wytrysku. Twoja partnerka ściska cię, pewnie chwytając twojego penisa i naciskając kciukiem na wędzidełko napletkowe. Jest to miejsce znajdujące się w dolnej części penisa, łączące napletek z żołędzią prącia. W tym samym czasie niech naciska drugą stronę penisa palcem wskazującym, a drugim palcem niech otoczy trzon. Ważne, żeby naciskała na penisa dosyć mocno i podczas tego nie ruszała ręką. Zbyt delikatny dotyk mógłby spowodować natychmiastowy wytrysk.

 

1. Poproś, aby partnerka masturbowała cię suchą ręką. Za każdym razem, kiedy będziesz blisko wytrysku, daj jej znać, żeby przerwała i ścisnęła twojego penisa. Tak jak w przypadku techniki przerwij-zacznij twoim celem są trzy 15-minutowe sesje z rzędu. Gdy już ci się to uda, przejdź do kroku numer dwa.

 

2. Poproś, aby partnerka masturbowała cię powoli i delikatnie, tak jak przedtem, ale tym razem poproś, aby użyła lubrykantu. Postępuj jak w kroku pierwszym.

 

3. Teraz jesteś gotowy na stosunek, ale nie na bycie u góry. Zamiast tego połóż się na plecach i poproś, aby partnerka usiadła na tobie tak, aby twój penis wszedł w nią. Nikt z was nie powinien się ruszać. W momencie, w którym poczujesz, że dochodzisz, twoja partnerka powinna zejść z ciebie (ten ruch jest niebezpieczny, ponieważ wiąże się ze stymulacją) i od razu chwycić i ścisnąć twojego penisa. Powtórz to ćwiczenie kilkukrotnie zanim pozwolisz sobie na wytrysk.

 

4. Kiedy już poczujesz, że masz lepszą samokontrolę, poproś partnerkę, aby poruszała się delikatnie siedząc na tobie w tej samej pozycji. Kiedy poczujesz, że zbliża się wytrysk, powinna zejść z ciebie i ścisnąć tak jak poprzednio, do momentu aż wytrzymasz 15 minut bez wytrysku.

5. Teraz jesteś gotowy by wypróbować inne pozycje, ale pamiętaj, że gdy mężczyzna jest u góry, ma on najmniej kontroli. Tak jak w przypadku techniki przerwij-zacznij podczas stosunku należy skupić całą uwagę na sobie. Partnerka nie poczuje się zaniedbana, jeżeli doprowadzisz ją do orgazmu oralnie lub ręcznie przed lub po stosunku.

 

Jeśli jednak nie pomagają powyższe ćwiczenia, to jak mówią w reklamach – skonsultuj się z lekarzem. To nie jest sprawa wstydliwa. To zdarza się wielu z nas.