Żyć Dobrze

Gdzie pożyczyć pieniądze

Przez internet taniej i łatwiej. Gdzie pożyczyć pieniądze?

Pożyczanie pieniędzy jest czymś całkowicie normalnym. W naszym kraju miliony klientów korzystają z pomocy finansowej. Czasem jest to niewielka pomoc na pokrycie bieżących potrzeb, a czasem klienci decydują się na zdecydowanie większe kredyty, jak choćby hipoteczne, na budowę, czy zakup domu, lub mieszkania.

 

Przy wyborze dużego kredytu ze spłatą rozłożoną na wiele lat zapewne odwiedziesz wiele placówek zanim podpiszesz umowę. Jeśli jednak jesteś zainteresowany skorzystaniem z mniejszej pożyczki, dzięki ofercie dostępnej w internecie możesz w kilka chwil znaleźć i porównać  oferty banków i parabanków tak, aby ekspresowo zasilić domowy budżet dodatkowymi środkami pieniężnymi. Warto wiedzieć jakie korzyści niesie ze sobą wybór oferty online.

 

Przez wiele lat klienci byli przyzwyczajeni do usług bankowych, które zawsze odbywały się, tylko i wyłącznie, w stacjonarnych placówkach. Z czasem na rynku pojawiły się firmy pośredniczące w pożyczaniu pieniędzy. Oferta tych drugich była o tyle interesująca, że skupiała w sobie wiele różnych ofert i jeśli potrzebowałeś pożyczyć pieniądze, mogłeś wszystko załatwić w jednym punkcie. Dziś oprócz tych dwóch już dość przestarzałych opcji, do Twojej dyspozycji są firmy udzielające pożyczek przez internet. Szczególnie w takiej formie udzielania pożyczek wyspecjalizowały się parabanki ze swoimi chwilówkami. Jednak nie tylko mikropożyczki dostępne są online. Okazuje się, że również pożyczki ratalne od takich firm jak:

- Incredit,
- Zaplo,
- AASA Kredyt,
- Provident,
- Proficredit,

dostępne są bez wychodzenia z domu, a wszelkie formalności można załatwić używając jedynie komputera i internetu.

 

Wiele osób zastanawia się jak wygląda oferta internetowa na tle tej, która jest dostępna w stacjonarnych placówkach. Otóż okazuje się, że dzięki pominięciu pośredników możesz pożyczyć pieniądze zdecydowanie taniej, niż by to było na przykład, w placówce w Twoim mieście. Jak podaje portal www.finanovacash.pl do dyspozycji klientów są liczne promocje. Najpopularniejszą z nich, jest oferta pierwszej pożyczki całkowicie za darmo. Wprawdzie oferta ta dotyczy tylko nowych klientów, lecz warto z niej skorzystać jeśli myślisz nad małą pożyczką. Z racji, że firm pożyczających w ten sposób pieniądze jest kilka, możesz też w przyszłości skorzystać z takiej promocji kilka razy, zmieniając tylko firmę.

 

Do najczęściej wybieranych firm należą:
- Netcredit pożyczający za darmo do 2000 zł
- Vivus dobrze znany z wszelkich reklam z pierwszą pożyczką do 1600 zł,
- ViaSMS oferujące do 1000 zł pierwszej pożyczki za darmo,
- Łatwy Kredyt pożyczający za darmo podobnie jak ViaSMS,
- Wonga, która pożycza wprawdzie nie za darmo, bo za 10 zł, lecz na 60 dni, czyli na dwa razy dłużej niż standardowo to bywa u konkurencji.

 

Skorzystanie z dobrze znanych firm w internecie ma jeszcze jedną zaletę. O wiele bezpieczniej pożyczać pieniądze w firmie, która jest rozpoznawalna na rynku. Unikaj małych, lokalnych i nikomu nie znanych firm.

 

Pamiętaj także, że decydując się na jakikolwiek kredyt, czy pożyczkę, nawet jeśli wziętą na promocyjnych warunkach, musisz pożyczone pieniądze oddać. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z oferty parabanku tym bardziej zwróć uwagę na termin spłaty, które zapisany będzie w umowie. Brak terminowej spłaty może doprowadzić do naliczenia dużych opłat dodatkowych oraz opłat związanych z odsetkami karnymi. Koszty te mogą być bardzo wysokie, zatem pożyczone pieniądze zawsze staraj się oddać w wyznaczonym terminie.

Artykuł zewnętrzny