Intymność

Przyjaciel czy kochanek

Przyjaciel czy kochanek

Zapewne widziałeś wiele komedii romantycznych, których koncepcja opierała się na podobnej formule: on jest jej przyjacielem, a ona ma faceta, z którym sypia... i w kulminacyjnym momencie filmu ona stwierdza, że wcale nie kocha swojego faceta, tylko swojego przyjaciela. Śmieszne, żałosne i nieprawdziwe. Pewnie dlatego te filmy nazywane są komediami. Mają one tyle wspólnego z relacjami międzyludzkimi, co film „Rambo" z prawdziwą wojną.

 

Jeśli chcesz uwieść kobietę zaczynając od przyjaźni (na wzór tego jak to dzieje się w tych filmach), to musisz wiedzieć, że ten sposób daleko Cię nie zaprowadzi.

 

Dlaczego?

Ponieważ kobiety nie lubią zrywać relacji przyjacielskich z mężczyzną. Strach przed tym, że straci przyjaciela przeważa nad możliwością odnalezienia w nim partnera i kochanka. Kobiety dobrze wiedzą, że jeśli pójdą z Tobą do łóżka, to wtedy ta nić przyjaźni zostanie zerwana. Zapamiętaj sobie, że kobieta nigdy nie będzie mieć takiego odczucia, że straciła okazję na seks. Dlatego też przyjaźń nie jest dobrym punktem wyjścia do uwiedzenia kobiety. Jeśli zatem zostałeś przez nią zaszufladkowany jako przyjaciel, a chcesz od niej czegoś więcej, to masz problem.

 

Zapewne miałeś lub masz dobrą koleżankę, w której byłeś zakochany. Spędzaliście ze sobą dużo czasu, prowadząc interesujące rozmowy, dobrze się przy tym bawiąc. Zawsze byłeś do jej dyspozycji. Kiedy tylko miała jakiś problem, dzwoniła do Ciebie. To Tobie zwierzała się ze swoich problemów. Mówiła, jaki to jej facet jest zły, jak ją źle traktuje itd. Traktowała Cię jak przyjaciółkę - z tą jedyną różnicą, że od Ciebie nie mogła pożyczyć tamponu. Za to Ty sam czułeś się jak tampon, gdy musiałeś w siebie wchłaniać wszystkie emocjonalne brudy, jakie ten facet w niej zasiał.

Po takich zwierzeniach mówiła, że musi już iść, gdyż się z nim umówiła. Szła się z nim spotkać, uprawiać seks, a Ty zostawałeś jedynie z poczuciem, że jesteś tym dobrym.

Tylko dlaczego to on ją miał, a nie Ty? Przecież to Ty ją kochałeś i dobrze traktowałeś, a nie on...

 

Jak to zmienić?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to zacząć się umawiać z innymi kobietami! Jeśli chcesz uwieść tą jedną, jedyną kobietę, nie możesz wyglądać i zachowywać się tak, jakby tylko ona dla Ciebie istniała.

 

przyjaciel i kochanek

 

Co dalej?

1. Przestań robić z nią rzeczy typowo przyjacielskie, a zacznij takie, które wywołają u niej przypływ adrenaliny (paintball, bungie jumping, kolejki górskie, lekcje salsy, kasyno itp.). Podobno nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne mocne przeżycia. Jeśli nie będziesz potrafił sprawić, by przy Tobie czuła ten dreszczyk emocji, nigdy Ci się nie uda jej zainteresować sobą jako partnerem. Możesz także użyć innego sposobu - zagraj z nią w cokolwiek. Może to być bilard, cymbergaj lub nawet karty. Po rozpoczęciu gry powiedz, że przegrana osoba robi drugiej masaż. Nie musi się podczas niego nic wydarzyć (chociaż kto wie), będzie to jednak chwila, w której jej wyobraźnia zacznie kreować taką możliwość.

 

2. Przestań do niej dzwonić i zachowywać się jak jej męska przyjaciółka. Inaczej ona nie przestanie myśleć o Tobie jak o przyjaciółce. Zostaw ją na tydzień lub dłużej. Daj jej szansę, żeby mogła zacząć za Tobą tęsknić. To ma być wewnętrzna przemiana jej sposobu myślenia o Tobie, którą ona musi przejść. Daj jej na to czas. Pozwól, żeby mogła odczuć samotność bez Ciebie. Jej umysł załatwi resztę. Wyjedź na czas przynajmniej dwa razy dłuższy niż ten, po jakim czujesz się źle bez niej. Jeśli widywaliście się co dwa dni, spotykaj się z nią od teraz co cztery. Zmuś się i zrób to - samodyscyplina.

 

3. Kiedy z nią rozmawiasz po wyjeździe lub po tych dłuższych przerwach w spotkaniach, upewnij się, że ona wie o tych wszystkich kobietach, które „poznałeś". Opowiadaj o nich barwnie. Niech jej umysł przepełni się Twoimi opowieściami, o tym jak ekscytujące jest bycie wolnym. Tylko bez żadnych szczegółów dotyczących seksu, wystarczy jego ilość i dostatecznie duża doza tajemniczości, a ona zacznie się zastanawiać: „Co on takiego w sobie ma, czego wcześniej nie dostrzegałam? Ja też chcę to dostać. Musze go mieć". Żartuj sobie z niej mówiąc, że ona pewnie też chce być jednym z Twoich kociaków. Następnie przerwij temat w taki sposób, aby wiedziała, że jesteś przekonany o tym, że ona nie chce zmieniać przyjaźni na coś więcej. Przez cały czas bądź dla niej wyzwaniem.

 

4. Twoja przyjaciółka z pewnością opowiadała Ci jak wyobraża sobie idealnego faceta. Zacznij używać tej wiedzy na swoją korzyść.

 

5. Musisz zacząć wywoływać w niej silne uczucia. Podnieś jej poziom adrenaliny, prowadząc z nią ekscytującą rozmowę używając tupetu i humoru. Musisz jej pokazać swoją zabawno-arogancką stronę (ale nie przesadzaj z arogancją, żebyś nie stał się męczący).

 

W międzyczasie, korzystaj z życia i przede wszystkim umawiaj się z innymi kobietami. W żaden sposób nie możesz utrzymywać równowagi w tym, co robisz i traktować tego jak tajemnicę. Musisz zaszczepić sobie w mózgu postawę: „Nie jestem potrzebujący" i w ten sposób się zachowywać.

Taki sposób myślenia czyni cuda. Na pewno widziałeś mężczyzn, którzy mają jednocześnie kilka kobiet do dyspozycji i nie przywiązują się do żadnej z nich. Inne kobiety to wyczuwały i garnęły do takich facetów.

Wniosek z tego, że jeśli będziesz ją za bardzo osaczać to ona wyślizgnie Ci się z rąk, podobnie jak zbyt mocno ściskane jajko wypływa miedzy palcami. Wykonywanie samych gestów nie jest również dobrą drogą. Więc nie dawaj od razu wszystkiego tylko pokazuj jej „próbki" swojej osoby.

 Reklama

feromony skuteczne

 

Pamiętaj! Jeśli nie wytrzymasz i np. rozpłaczesz się przy niej, wyznając jednocześnie swoje prawdziwe uczucia, to przegrasz. To będzie definitywny koniec. Ta chwila Twojej słabości zaprzepaści wszelkie nadzieje na zmianę relacji miedzy wami.

 

Ostateczną możliwością jest po prostu usiąść z nią i powiedzieć wprost, że Ty wiesz, że tym, co teraz powiesz możesz coś zniszczyć, ale nie możesz dłużej być z nią tylko jako przyjaciółką. Dlatego uważasz, że powinniście spróbować wspólnego romansu. (I nie waż się wtedy użyć, choćby nutki błagalnego tonu w głosie. Bądź mocno przekonywujący, pewny siebie i jednocześnie wzbudzający zaufanie). Powiedz jej, że podejmujesz ryzyko tego, że się więcej nie zobaczycie, ale Ty masz swoje cele życiowe i przeznaczenie, które realizujesz. Więc jeśli nie dostrzega tego, że byłbyś dla niej najlepszą rzeczą jaka przytrafiła się jej w życiu od czasu kiedy zobaczyła pierwszą telenowelę, to nie pozostaje Ci nic innego jak wyjść i zacząć szukać sobie partnerki.

 

Trudno jest jednocześnie zachowywać się jak przyjaciel i ten wymarzony partner. Kobieta szuka u nich zupełnie różnych cech, które niestety ciężko pogodzić w jednej osobie. Wybieraj więc: czy to Ty się z nią będziesz kochał, czy nadal będziesz od niej wysłuchiwał jak robią to inni?

Więcej na ten temat znajdziesz w Tajemnicach uwodzenia Adama Lange