Intymność

Przytulanki

Przytulanie - pieszczota wskazana!

Choć tak wiele łączy kobietę i mężczyznę, to w sprawach seksu i uczuć równie wiele dzieli. Na tej sporej liście poczesne miejsce zajmuje to co określamy przytulaniem czy pieszczotami. W wielu wypadkach mężczyźni nie odczuwają potrzeby takich zachowań, zaś kobiety wręcz odwrotnie. Taka postawa partnera może budzić poczucie zawodu u kobiety. A mężczyzna nie bardzo rozumie w czym tkwi problem.

 

Problem w dużej mierze tkwi w męskim postrzeganiu seksualności, gdzie on jest zdobywcą nie zwracającym uwagi na to, że kobieta potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i opieki z jego strony, które w dużej mierze okazywane jest dzięki czułości. Wyjściem z tej sytuacji jest dostosowanie się. Mężczyzna powinien włączyć ten typ okazywania uczuć do zestawu swoich zachowań, nawet jeśli nie rozumie jego sensu. Zresztą, bardzo prawdopodobne, że jemu w końcu też się to spodoba. Na początek warto spróbować zrozumieć dlaczego tak się dzieje.

 

Dlaczego kobieta tego potrzebuje

Podczas pieszczot w organizmie kobiety uwalnia się hormon zwany oksytocyną. Hormon ów wytwarzany jest po podrażnieniu mechanoreceptorów czyli narządów zmysłów czułych na bodźce mechaniczne związane np. z dotykiem, ale również z dźwiękiem i zapachem. Oprócz zadań fizjologicznych oksytocyna wzmaga poczucie zaufania między ludźmi. Więcej, daje poczucie bliskości i intymności.

Patrząc na to jak na proces biologiczny, kobieta pragnie znaleźć mężczyznę, który zapewni opiekę jej i ich potomstwu. Nawet uwspółcześniając ten model, kobieta nadal w swej naturze ma dążenie do stworzenia związku emocjonalnego, a ten rodzaj intymnych kontaktów jest dobrym sposobem do osiągnięcia tego.

A pomijając już hormony czy naturę gatunku ludzkiego, gdy z zaangażowaniem przytulasz i pieścisz kobietę dajesz jej rozkosz. I - co bardzo prawdopodobne - sobie też.

 

Mężczyzna nie potrzebuje?

Niezwykle zniechęcająco i frustrująco działa na kobietę twoje zachowanie po osiągnięciu orgazmu, kiedy ty masz ochotę na sen, ona pragnie być przytulona.

Prawdopodobnie powodują to hormony, które uwalnianie są przez twój mózg po odbytym stosunku. Jednym z nich jest prolaktyna, której obecność mocno wiąże się ze snem, więc to zapewne powoduje takie zachowania mężczyzn. Jednocześnie może to wskazywać na początek regeneracji organizmu przed kolejnym zbliżeniem. Ale owym hormonem nie zawsze można wszystko tłumaczyć, szczególnie, gdy mężczyzna unika czułości nie chcąc (w swoim mniemaniu) pokazać się jako słaby samiec.

 

przytulanki i dalej

 

Dlaczego warto?

Jeśli wystarczająco rozluźnisz się emocjonalnie i fizycznie, to możesz odczuć radość płynącą z pieszczot. W twoim mózgu, tak jak u kobiety, również uwalnia się oksytocyna wraz z wieloma innymi hormonami, które dadzą ci poczucie radości i wyluzowania. Ale nawet jeśli to cię nie przekonuje, to pamiętaj o partnerce. Gdy ona jest szczęśliwa, to wasz związek układa się o wiele bardziej harmonijnie. Gdy ona jest szczęśliwa, tym większe szansę są na to, że da ci to czego od niej oczekujesz.

 

Co robić?

Teoretycznie jest to proste i przychodzi zazwyczaj w sposób naturalny. Gdyby jednak tak nie było, to udzielamy kilku prostych podpowiedzi:

  • Dotykaj i pieść jej włosy.
  • Całuj ją w czoło.
  • Dotykaj jej twarzy.
  • Delikatnie pieść jej ręce począwszy od dłoni aż po jej ramiona.
  • Splećcie swoje dłonie.
  • Delikatnie gładź jej plecy.
  • Utrzymuj kontakt wzrokowy - patrz jej w oczy.