Intymność

Psychologia seks

Psychologia nad fizycznością

Powszechną seksualną obsesją mężczyzn jest ich fizyczność. Często podchodzą mechanicznie do seksu. Kobietę traktują jako rodzaj urządzenia. Używają jej w jakiś sposób, przez jakiś czas i naraz - orgazm!

 

Takie podejście jest niewłaściwie dlatego, że kompletnie pomija psychologiczny czy też uczuciowy aspekt seksu. Chociaż jest on trudniejszy do zauważenia i zrozumienia, to jest zdecydowanie ważniejszy. Dlaczego? Mężczyźni - wbrew pozorom - wydają fortunę, by stać się bardziej atrakcyjnymi dla płci przeciwnej. Czy to na ciuchy, na randki czy inne "narzędzia" uwodzenia, a poświęcają tyle czasu i pieniędzy po to, by być atrakcyjnymi dla kobiet. Mogą też kupić sobie "zabawki", które pozwalają np. poczuć waginę prawie tak samo jak w rzeczywistości.

Dlaczego więc takie podejście jest uznawane za archaiczne w coraz szerszych kręgach? Dlaczego więc nie wystarczy kupić sobie takiej zabawki i nie skupić się na właśnie takich doznaniach?

Erotyczne gadżety mogą dostarczyć stymulacji fizycznej, ale nie są w stanie wpłynąć skutecznie na sferę uczuciową. A owa stymulacja jest najważniejszym składnikiem seksu. Połączenie doznań psychicznych z elementarnymi doznaniami fizycznymi daje oszałamiający efekt. Porównaj różnicę jaka jest między masturbacją a uprawianiem seksu z piękną kobietą. Tę różnicę stanowi element psychologiczny.

Choć jest on ważny dla mężczyzn, to wielokrotnie istotniejszy jest dla kobiet. Kobiety mogą sprawić sobie wibrator, dildo czy inny gadżet, który zapewni im doskonałe doznania fizyczne, ale w istocie wiele kobiet kupuje je na czas, kiedy nie ma okazji uprawiać seksu. Ale gdy się spytasz o nie kobiety, to dowiesz się, że wszelkie zabawki erotyczne są jedynie marnymi namiastkami. Ich fantazje nie krążą wokół tych urządzeń. Ich fantazje dotyczą prawdziwego seksu.

Powinno być oczywistym, że sposób na to, by stać się dobrym w łóżku nie leży wyłącznie w fizycznym sposobie stymulacji ciała. Główny problem znajduje się w sposobie stymulacji umysłu i wyobraźni. Kiedy już posiadamy technikę, to tym co rzeczywiście może doprowadzić kobietę do rozkoszy jest nasza wiedza jak ją podniecić nie tylko fizycznie ale skutecznie zadziałać również na jej psyche. Łącząc ten rodzaj podniety z techniką otrzymujemy receptę na wspaniały seks.