Intymność

Randki bez zobowiązań

Randki bez zobowiązań

Ponad jedna trzecia wszystkich osób korzystających z serwisów randkowych, robi to w celach erotycznych. 36% wszystkich respondentów zadeklarowało, że wchodziło na strony randkowe, aby umówić się na randki bez zobowiązań lub flirtować, albo prowadzić erotyczne rozmowy. Ponad 30% odpowiedziało, że ich celem było „znalezienie miłości". Co pewnie nie dziwi, to więcej panów (prawie 45%) niż pań (niewiele ponad 1/5) było zainteresowanych erotyczną stroną randek w sieci. A od Internetu już niewielki krok do realnej znajomości...

 

Było ekstra! Ale... jak właściwie masz na imię?

Podobno do odważnych świat należy. A cóż jest bardziej szalonego niż seks z przypadkowo poznaną osobą na imprezie... lub właśnie w internecie? Jak się okazuje, dla niektórych to chleb powszedni. Aż 43% ankietowanych przyznaje się do miłosnych igraszek z osobą widzianą pierwszy raz w życiu! Co prawda, to Panowie są w tej materii odważniejsi niż Panie - bowiem prawie połowa z nich ma za sobą tego typu doświadczenia. Płeć piękna nie pozostaje jednak daleko w tyle - aż 36% kobiet poszło w przysłowiowe tango z nieznajomym.

Dla Panów chcących przeżyć niezobowiązującą przygodę nie ma nic lepszego niż podróż do... zimnej Skandynawii. To właśnie Szwedki i Norweżki są w przygodnym seksie najodważniejsze. Ponad połowa z nich przyznaje, że ma za sobą jednonocną przygodę z obcą sobie osobą.

Wyluzuj się... i randkuj bez zobowiązań

Powyższe dane wyraźnie wskazują, że poglądy w sprawach seksu i związków mocno się liberalizują. Jeden partner na całe życie? To już passe. Uważa się za zdrowe, by w swoim życiu seksualnym dobrze poznać siebie, również poprzez relacje z różnymi partnerami. Jak twierdzi seksuolog Pierre Cahen - W dziedzinie seksualności - tak długo jak wszystkie praktyki są dobrowolne i istnieje wzajemny szacunek - dozwolone jest wszystko! Zdrowie seksualne opiera się również na elastyczności i wolności od uprzedzeń - kwitnie w atmosferze tolerancji i akceptacji, w której ludzie mogą zgłębiać granice wyobraźni i spełniać swoje fantazje. Jak widać, seksualne marzenia są czymś zupełnie powszechnym i normalnym. Dlatego warto szukać, poznawać nowych ludzi... i po prostu - dobrze się bawić bez zobowiązań.

Międzynarodowe badanie zostało przeprowadzone dla C-Date przez Trend Research, Institut for Market and Communication Research GmbH w Hamburgu. Celem badania jest identyfikacja tendencji występujących w sferze zachowań seksualnych w 11 krajach europejskich: Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria. Badaniem objęto 5 670 osób w wieku od 18 do 50 lat, które wypełniły internetowy kwestionariusz między 18 sierpnia a 1 września 2011 r.

 

Przypisek redakcji

Oczywiście jest to tylko jeden z punktów widzenia. Polska nie została objęta badaniem. Pewnie są tego jakieś powody. Przy okazji trzeba szanować też tradycyjne podejście do związków, partnerstwa i seksu. Nie każdy potrafi, nie każdy chce aż tak się wyluzować, aby jak to wspomniano wcześniej - poznawać siebie przez relacje z różnymi partnerami.
My pozostajemy tolerancyjnie dla wszelkich upodobań i opcji. Pamiętajcie. Najważniejszymi w każdym zachowaniu są: szacunek dla partnera i niekrzywdzenie innych osób. Dopiero wówczas zabawa będzie dobra, bo wszyscy jej uczestnicy będą zadowoleni.