Moto Sfera

Rękawice Rukka Argosaurus do sportowej turystyki

Rękawice Rukka Argosaurus, do sportowej turystyki

Produkty finów spod znaczku Rukka, od zawsze kojarzone były z niezawodnością, czy to samo możemy powiedzieć o jednym z modeli ich rękawic?

 

Rukka Argosaurus, rękawice motocyklowe przeznaczone do szybkiej, nawet sportowej turystyki, co je wyróżnia? Z pewnością jest ot jakość, możemy to stwierdzić już na pierwszy rzut oka. Jakość wykonania nie pozostawia wiele do życzenia, szwy są naprawdę doskonałej jakość, to samo tyczy się materiału. Wyściółka jest przyjemna w dotyku i nie ślizga się na dłoni, zewnętrzny materiał- skóra bydlęca, również jest wytrzymały i dosyć miękki, nie ograniczający ruchów. Potwierdzają to intensywne testy, nawet po kilku miesiącach użytkowania w trudnych warunkach rękawice wyglądają jak nowe, nie odstaje nawet jedna nitka, nie widać przetarć ani pęknięć materiału. Dobitnie świadczy to o ich niezawodności.

 

Rukka jak niemal każdy szanujący się producent odzieży motocyklowej, stosuje swoje własne technologie produkcyjne, również w tym przypadku się nie zawiedziemy. Jak przystało na rękawice turystyczne, są one całkowicie wodoodporne a jednocześnie przewiewne. Pozwala nam to zachować pełen komfort podczas jazdy, niezależnie od warunków pogodowych, czy złapie nas ulewa, czy też zmuszeni będziemy jechać w 30 stopniowym upale, nasze dłonie specjalnie tego nie odczują. Czemu to zawdzięczamy? Oczywiście podszewce Gore-Tex z zastosowaną technologią X-Traffit. Nie pozwala ona na przedostawanie się wody, jednocześnie przepuszczając powietrze, istne czary nieprawdaż?

 

Skoro omawiamy rękawice motocyklowe trzeba wspomnieć o ochronie, a wspominając produkty Rukki, możemy być pewni, że będzie na najwyższym poziomie.

Argosaurus jako rękawice sportowo-turystyczne muszą być dobrze opancerzone a jednocześnie wygodne i lekkie. Protektory wszystkich kostek są wykonane w większości z TYTANU. Jedynie podstawa protektora, mocująca go do rękawicy jest wykonana z twardej gumy, która pozwala nam na w miarę swobodne poruszanie palcami. Co poza tym? Długi mankiet, również wzmocniony, chroni nasz nadgarstek, a zapinany na rzep pasek, trzyma pewnie rękawicę na swoim miejscu.

Czy poza tym, Argosaurus posiada jeszcze jakieś plusy? Są to już naprawdę detale, niemniej jednak dosyć istotne. Jak w deszczu zetrzeć krople deszczu z szyby kasku? Liczyć na ściereczkę? Rozmazać je rękawicą? Nic prostszego, projektanci Rukki pomyśleli i o tym, wyposażając rękawice w gumową wycieraczkę, umieszczoną na lewym kciuku. Mała rzecz a cieszy prawda?

 

Podsumowując, model Argosaurus to idealny wybór dla każdego motocyklisty, którego cieszą długie przejażdżki. Jest również idealny dla miłośników motocykli sportowych, ot rękawice wielozadaniowe. Z powodzeniem łączą zalety rękawic turystycznych i sportowych, nie pozostawiając miejsca na wady.

Dla zainteresowanych, rękawice rukka można znaleźć w ofercie sklepu MCS Online lub w sklepie stacjonarnym przy al. Prymasa Tysiąclecia 76H w Warszawie.

Artykuł zewnętrzny