Żyć Dobrze

Dzisiejsze roboty kuchenne można zastąpić tylko jednym urządzeniem. Sprawdź, jakie możliwości ma produkowany przez czołowego producenta robot – Zelmer

Robot Zelmer – alternatywa dla mniejszych urządzeń kuchennych

W trakcie przygotowywania dań w kuchni niezbędne są określone sprzęty kuchenne. Aby wyrobić ciasto, używasz malaksera. Przy rozdrabnianiu składników przydatny okazuje się blender, ale do mieszania wystarczy mikser. To wszystko za jednym zamachem możesz zrobić za pomocą robota wielofunkcyjnego. Jak prezentuje się robot kuchenny Zelmer?

 

Robot Zelmer – konstrukcja

Do rodziny robotów kuchennych zalicza się różne sprzęty, ale najczęściej są to wyżej wspomniane: malakser, mikser i blender. Na półkach zwykle widnieją te konkretne nazwy, natomiast jako roboty kuchenne oznaczane są właśnie modele posiadające wiele opcji. Roboty wielofunkcyjne mogą należeć do kategorii planetarnych, wyróżnia się także urządzenia typu cooking chef.

Roboty kuchenne od pozostałych odróżnia ich konstrukcja. W urządzeniach planetarnych lub cooking chef silnik montuje się w górnej części robota. Zwykle jest on w podstawie. Podobne konstrukcje są typowe dla producentów takich jak Zelmer. Roboty kuchenne tej firmy to sprawdzone rozwiązanie w przystępnej cenie: https://www.neonet.pl/do-kuchni/roboty-kuchenne.html?producent=zelmer. Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości są jednymi z czołowych na rynku.

Nazwa urządzeń planetarnych wywodzi się ze sposobu, w jaki mieszają. Końcówka porusza się wokół własnej osi oraz po obwodzie misy. Zapewnia to równomierne połączenie wszystkich składników poddawanych miksowaniu. Do jeszcze bardziej wyrafinowanych urządzeń należą roboty typu cooking chef, których system mieszania jest taki sam jak w robotach planetarnych. Dodatkowo pozwalają one jednak na podgrzewanie zawartości misy, a nawet na gotowanie składników.

 

Im więcej mocy, tym skuteczniejszy robot

Istotnym parametrem związanym z robotem jest moc silnika. 700 W to granica, której nie przekraczają roboty przeznaczone do wykonywania prostych, niewymagających zadań typu miksowanie miękkiego jedzenia czy wyciskanie soku z cytrusów. W zakresie 800-1000 W oscylują osiągi robotów kuchennych do bardziej zaawansowanego użytku, które radzą sobie z szatkowaniem czy wyrabianiem ciasta. Tą wyższą wartością może pochwalić się robot Zelmer ZFP1100C. Urządzenia z mocą powyżej 1000 W przeznaczone są również do profesjonalnego użytku. Znajdziemy je np. w barach czy restauracjach.

 

Ile zmieści misa robota kuchennego?

Misy robocze różnią się swoją pojemnością w zależności od modelu. 3-litrowe miski wystarczą dla jednej lub dwóch osób, w zależności od przygotowywanego posiłku. Alternatywa: wspomniany model robota Zelmer z naczyniem 4 l. Dla dużych rodzin pojemność misy roboczej powinna wynosić co najmniej 5 l. To również rekomendowana wielkość do wyrabiania ciast.

 

Co jeszcze potrafi robot wielofunkcyjny Zelmer?

Wiele funkcji robotów kuchennych zostało przedstawionych wyżej. To jednak nie wszystko, co oferują producenci tacy jak Zelmer. O rozszerzeniu zastosowania robotów decydują dodatkowe akcesoria, często znajdujące się w zestawie. Umożliwiają one m.in. tarcie ziemniaków, robienie soku z owoców lub mielenie mięsa.

 

Dla siebie, dla rodziny? Wybierz sam

Dzięki obszernej ofercie, dostępnej na stronie https://www.neonet.pl/, znajdziesz robota dopasowanego do swoich potrzeb. Bez wychodzenia z domu poznasz specyfikację urządzenia, które Cię interesuje. Szukasz czegoś tylko dla siebie? Wybierz robota o niewielkiej mocy, z misą 3-litrową, z jednym akcesorium. Przygotowujesz się na zakup wszechstronnego sprzętu? Robot wielofunkcyjny Zelmer z misą roboczą o pojemności powyżej 5 litrów, mocą ok. 1000 W i kilkoma elementami dodatkowymi będzie idealnym wyborem na start.

Artykuł zewnętrzny