Moto Sfera

Rolls-Royce w wersji SUV

Rolls-Royce w wersji SUV? Proszę bardzo!

W przeciwieństwie do Rolls-Royce’a samochody klasyfikowane jako SUV nie są obecnie niczym niezwykłym. Widujemy te mniej prestiżowe, jak Dacia Duster, oraz te bardziej wyrafinowane, jak chociażby Porsche Cayenne. Ten drugi z resztą zapoczątkował falę luksusowych SUVów, która teraz zaczepiła także o najbardziej luksusowe wozy w dziejach ludzkości.

 

Tak – to nie jest żart

Nadchodzi bowiem pierwszy SUV od Rolls-Royce’a. Dołączy on do śmietanki towarzyskiej, którą stanowią widywany już na drogach Bentley Bentayga wraz z całkiem świeżym Lamborghini Urus. Do wyścigu o klienta niezwykle zamożnego stają jak widać coraz to kolejne marki. Można by zatem zadać sobie pytanie – kto da więcej?

 

Rolls-Royce Cullinan

bo taką nazwę roboczą ma projekt brytyjskiej marki, z pewnością oferować będzie bardzo wiele. Czy będzie najszybszym w swojej kategorii? Najwygodniejszym? A może wystarczy powiedzieć – najdroższym? Tego na ten moment nie wiemy.

 

 

Przecieków póki co jest bardzo niewielu, a sam producent nie zdradza detali. Wyciekło raptem kilka zdjęć szpiegowskich z jazd testowych na dobrze wszystkim znanym torze Nurburgring. Co więcej - zgodnie z przewidywaniami, sprzedaż ruszyć ma pod koniec roku. Pozostaje nam zatem cierpliwie zaczekać, obserwując jednocześnie posunięcia konkurencji.

Wielcy świata motoryzacji – szykujcie się!

Łukasz Heger