Żyć Dobrze

Rozmawiać… ale jak?

Rozmawiać… ale jak?

Nie - oznacza odmowę. Proszę – to słowo, które wyraża prośbę. Tak – jest oczywistym wyrazem akceptacji. Teraz już wiesz o co chodzi. Prawie każdy normalny facet rozumie słowa w taki sposób, czyli przyjmuje ich literalne znaczenie. Wszelkie idiotyzmy typu domyśl się, stają się irytujące i prowadzą nie tylko do nieporozumień, ale często do poważniejszych konsekwencji.

 

Mowa ciała

Z czasem, nawet poprzez doświadczenie człowiek uczy się rozumienia większości głównych znaków mowy ciała. Jedni widzą więcej, inni mniej. Czas pokazuje też, że takie zabawy, choć należy i warto rozumieć, to stają się męczące. Oczywiście reakcje bywają różne. Jednakże faceci w pewnym wieku coraz ciężej opowiadać historię bez używania słów.

Mowa jest srebrem…

Przekaz werbalny dla większości mężczyzn jest podstawowym elementem komunikacji. W końcu dała bozia język żeby go używać. Oczywiście nie jesteśmy idiotami i rozumiemy sporo przekazów niewerbalnych. Problem jednak w tym, że te przekazywane przez kobiety nie zawsze są jednoznaczne, bądź jeśli takimi się wydają to może być absolutnie odwrotnie. Podobno zależy to od choćby nastroju nadawczyni. A niby skąd mamy mieć pojęcie o jej nastroju? Nie każdy z nas to wróżbita Maciej i jego „pani wie o czym ja myślę”…

Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak prosić nasze wspaniałe panie o jasny, werbalny przekaz informacji bez dorozumień i domyślania się. Niestety nie każda kobieta chce zrozumieć prosty fakt: facet jest prosty i trzeba z nim na wprost.

… a milczenie złotem

A kiedy język już nie daje rady, kiedy zawiedzie już wszystko, można przyjąć złotą zasadę – przemilczeć. Ale to jest dobre rozwiązanie tylko na krótko i nie w każdym przypadku. Może się bowiem okazać, że zostaniesz uznany za gbura, że lekceważysz to co ukochana próbuje Ci przekazać albo i dalej.

Jak widzisz, nie ma mądrych. Każdy przypadek jest indywidualny i w każdym przypadku może być inaczej. Jeśli jesteś wytrwały, jeśli wiesz co to asertywność i empatia, jeśli zależy ci na kontakcie z partnerką to staraj się ją zrozumieć. Może w końcu przyjdzie czas, że powie ci o co jej chodzi, a może nie będzie musiała – może zrozumiesz bez słów.