Intymność

Rozmiar penisa - erekcja i stan spoczynku

Rozmiar penisa - erekcja i stan spoczynku

Rozmiar penisa jest istotną kwestią dla każdego mężczyzny. Jeśli postrzegają siebie jako posiadaczy małych penisów, wówczas mogą sądzić, że nie są dość męscy albo nie potrafią zaspokoić partnerki. Oczywiście tego typu niejasności stanowią podstawę do tworzenia takich informacji jak ta. Wpłynęły również na rozwój rynku produktów wpływających na wielkość penisa.

 

Co to wszystko znaczy?

Nie dziwi fakt, że wielu mężczyzn (szacuje się, że ok 45%) chciałoby mieć większe penisy. Większość mężczyzn uważa, że mają przeciętne bądź mniejsze od przeciętnych penisy. Wyraźnie ma tu wiele do powiedzenia kwestia samooceny danego mężczyzny, ponieważ większość mężczyzn sądzi, że duży penis jest oznaką męskości i jest bardziej pożądany.

Oczywiście, wielu mężczyzn nie ma świadomości tego, że ich penis wygląda na mniejszego, gdy patrzą na niego z góry, ale to tylko wrażenie optyczne. Problem perspektywy jest tutaj fascynujący, a dodatkowy efekt „pomniejszający" ma tłuszcz w okolicach podstawy penisa.

Badania wykazują, że większość mężczyzn, którzy uważają, że ich penisy są krótsze niż przeciętnie, mają faktycznie przeciętne wymiary. W znacznej większości przypadków kompleksy i obawy to wyłącznie problem indywidualnego postrzegania.

Popularny przesąd głosi, że wielkość męskiego penisa można ocenić po wielu rzeczach: po rozmiarze buta, długości kciuka itd., ale nie dowiedziono takich powiązań.

Są również badania, które doszukują się powiązań między rozmiarem penisa i rasą, orientacją seksualną itd. Nie jest to priorytet badań nad rozmiarami penisów męskiej populacji świata, ale należy powiedzieć, że nie znaleziono dotychczas żadnych konkretnych dowodów na poparcie tych domysłów.

Być może bardziej interesującą kwestią dla mężczyzn jest co kobiety myślą o rozmiarze penisa. Czy kobiety dobierają partnerów na podstawie ich rozmiarów? Rozsądna analiza tego zagadnienia znajduje się na witrynie The Penis Website.

Być może jest pewna liczba kobiet, dla których rozmiar penisa jest istotną kwestią, ale zdecydowana większość ceni sobie o wiele bardziej u partnera takie cechy jak: poczucie humoru, cechy społeczne, umiejętność opiekowania się dziećmi i inne. Kwestionariusze na temat preferencji kobiet w kwestii męskiego rozmiaru wykazują, że jest on istotny dla niewielu pań, a wiele z nich nie lubi zbyt dużych penisów.

W Women's Health można znaleźć dowód na to, że dla kobiet znaczenie ma wielkość penisa - wolą grubsze niż dłuższe, a kolejne studia, przeprowadzone w Groningen University Hospital na grupie 400 aktywnych seksualnie kobiet wykazały raczej ogólnie, że „spora liczba" kobiet zwraca uwagę na rozmiar penisa jako istotny.