Moto Sfera

uzywanejaknowe

Samochód używany od dealera marki – tak czy nie?

Decydując się na zakupienie używanego samochodu, najczęściej na początku sprawdzamy ogłoszenia na portalach internetowych lub udajemy się na giełdy samochodowe. Jednak ryzyko zakupienia kota w worku jest wtedy naprawdę spore – w internecie aż roi się od artykułów dotyczących sztuczek handlarzy używanymi samochodami i ich opisów na forach. Oczywiście, można wybrać się na zakupy z doświadczonym mechanikiem lub pasjonatem motoryzacji, ale jest jeszcze jedno rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę – to zakupienie używanego samochodu od dealera marki.

 

Wielu przedstawicieli marek samochodowych ma w swojej ofercie nie tylko nowe samochody prosto z fabryki, ale również używane modele. Są one pozyskiwane głównie od klientów prywatnych, którzy wymieniają auta na nowsze, a także pochodzą z leasingu od klientów biznesowych. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

 

Pewność i bezpieczeństwo

Przede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wśród najważniejszych zalet zakupu używanego samochodu od dealera marki znajdują się:

  • brak wad prawnych samochodu – są to tylko pojazdy ze sprawdzonym i pewnym statusem prawnym
  • kompletna dokumentacja, kluczyki i piloty alarmu
  • rzetelna informacja o stanie technicznym pojazdu
  • ważne badania techniczne i wykonany przegląd
  • gwarancja umowna na używany samochód – często nawet roczna zależnie od oferty
  • możliwość jazdy próbnej

Dealerzy odkupują od swoich klientów tylko samochody spełniające określone wymagania, dlatego też kupujący mogą mieć pewność, że otrzymują pojazd sprawny oraz rzetelnie opisany. Co więcej dealerzy oferują używane samochody z gwarancją, dlatego w sytuacji, gdy wystąpią jakieś problemy, można zwrócić się do sprzedawcy.

 

Co z cenami?

Zakupienie używanego samochodu od dealera to jednak nie tylko same pozytywy – trzeba pamiętać głównie o tym, że cena jest wyższa niż w przypadku podobnych modeli oferowanych jako te sprowadzone z zagranicy czy krajowe, ale oferowane przez sprzedawców prywatnych czy handlarzy samochodami. Biorąc jednak pod uwagę korzyści, jakie wiążą się z bezpiecznym zakupem auta z drugiej ręki, warto podjąć taką decyzję, nawet płacąc więcej.

 Reklama