Moto Sfera

SEAT LEON 5D - lew dbający o komfort

SEAT LEON 5D - lew dbający o komfort

Każdy kierowca lubi, kiedy jego samochód jest dobrze wyposażony i zapewnia odpowiedni poziom komfortu. Ważne jest także wsparcie dla kierowcy, które pozwala zwiększyć jego świadomość sytuacyjną i uniknąć groźnych sytuacji. Nowy Seat Leon 5D jest przykładem tego, że niedrogi samochód może pozytywnie zaskakiwać poziomem komfortu i bogatym wyposażeniem.

 

Trzecia generacja Seata Leona produkowana jest od 2012 roku i cieszy się dużą popularnością w wielu krajach świata. To zasługa świetnego, oryginalnego, sportowego wyglądu, wysokiego poziomu bezpieczeństwa, oszczędnych silników, a także bogatego wyposażenia. Dla wielu osób liczy się także to, że Seat Leon powstał w oparciu o sprawdzone podzespoły Volkswagena. Auto jest bowiem oparte o płytę podłogową MQB, którą dzieli między innymi ze Skodą Octavią, Volkswagenem Golfem czy też Audi A3. Hiszpański producent mógł także korzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań, dotyczących na przykład kwestii bezpieczeństwa czy też z nowoczesnych i bardzo oszczędnych jednostek napędowych z rodziny TSI i TDI.

 

Sportowy kompakt o nietuzinkowej urodzie

Pięciodrzwiowy Seat Leon to auto, które udowadnia, jak piękny może być kompakt o usportowionej sylwetce. Nowoczesny pas przedni z bardzo śmiałą linią reflektorów, uwypuklonym grillem i sportowym zderzakiem, mocno nachylona przednia szyba, interesujące przetłoczenie na linii klamek, ciekawie zaprojektowana linia okien, a do tego piękne, poziome tylne lampy – ten samochód ma naprawdę bardzo oryginalny wygląd.

Auto mierzy 4263 mm długości, 1784 mm szerokości i 1459 mm wysokości. Inżynierowie Seata zaprojektowali nadwozie auta tak, aby maksymalnie poszerzyć rozstaw kół i zredukować zwisy. Dzięki temu udało się stworzyć przestrzenną i wygodną kabinę, zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. Jest świetnie wykończona, a do tego wielozadaniowa, dzięki wygodnym schowkom. Bagażnik ma 380 litrów pojemności, a po złożeniu tylnej kanapy – aż 1255 litrów. To sprawia, że Leon sprawdzi się doskonale w roli auta rodzinnego.

 

Bogate wyposażenie to atut lwa

Dzięki bogatemu wyposażeniu z dziedziny bezpieczeństwa, auto uzyskało najwyższą notę w testach Euro NCAP. Kierowcę tego samochodu z pewnością ucieszą przednie reflektory w całości wykonane w oszczędnej i trwałej technologii LED. System samodzielnie dobiera natężenie oświetlenia, aby nie oślepiać innych uczestników jazdy. To nie wszystko, bo kierowca może liczyć na bogatą ofertę systemów, które będą go wspierać w czasie codziennej eksploatacji auta. Ułatwią mu one parkowanie w ciasnych miejscach (auto wyposażone jest w tylną kamerę oraz czujniki), ostrzegą przed niebezpieczeństwem wypadku, zaproponują odpoczynek, gdy okaże się, że kierowca jest zmęczonym, zabezpieczą podjazd pod górę i zjazd z niej. Tempomat ułatwi poruszanie się po autostradach, asystent pasa ostrzeże o opuszczaniu pasa ruchu a system rozpoznawania znaków drogowych poinformuje na przykład o ograniczeniu prędkości w danym miejscu, pozwalając zwiększyć bezpieczeństwo i uniknąć mandatu. Nowoczesne auto posiada także bogate wyposażenie multimedialne, które dzięki eleganckiemu monitorowi, umieszczonego w środkowej konsoli, pozwala na korzystanie z multimediów i nawigacji.

Nowy Seat Leon 5D czeka na klientów w autoryzowanych salonach Seata w całej Polsce.

Reklama