Moto Sfera

Seat Leon ST - po prostu wszechstronny

Seat Leon ST - po prostu wszechstronny

Seat Leon ST to wyjątkowo wszechstronne kombi. Oferuje dużo przestrzeni, bogate wyposażenie, wielozadaniowe wnętrze, wysoki poziom bezpieczeństwa i oszczędny, ale bardzo dynamiczny napęd. A do tego ma design, który naprawdę może się podobać.

 

Dlaczego ludzie wybierają samochody z nadwoziem typu kombi? Przede wszystkim dlatego, że oczekują od nich większej przestrzeni bagażowej oraz wygodnego wnętrza. Seat Leon ST oferuje bardzo duży bagażnik, który ma pojemność 587 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń bagażowa wzrasta do 1470 litrów, co pozwala przewozić bardzo duże przedmioty. Samo wnętrze auta jest wygodne i przestronne dla całej rodziny, Seatem Leonem ST może wygodnie podróżować pięć osób. Auto sprawdzi się w roli pojazdu rodzinnego i wygodnego, dynamicznego pojazdu dla fachowca, który musi wygodnie transportować swoje narzędzia.

 

Rodzinne auto w sportowym stylu

Samochody rodzinne już dawno przestały być mało wyrazistymi wozidełkami, przeznaczonymi jedynie do transportowania ludzi z punktu A do B. Seat Leon ST to kolejny przedstawiciel nowego stylu projektowania aut rodzinnych. Z jednej strony wygoda i przestrzeń, w rozmiarze charakterystycznym dla pojazdu klasy kompakt. Z drugiej – bardzo nowoczesne i wyraziste nadwozie z szeregiem odwołań do sportowego stylu projektowania. Auto jest smukłe i obłe, doskonale aerodynamiczne. Równocześnie jednak można znaleźć w nim szereg ostrych linii, które podkreślają jego ambitny charakter i dynamikę. Mocne przetłoczenia boczne, ostre linie na masce i przednie reflektory, zaprojektowane ostrą, śmiałą linią. Do tego całkowicie wykonane w technologii LED. Tylne lampy także nie mają się czego wstydzić, warto zwrócić uwagę także na charakterystyczny grill i przedni zderzak oraz bardzo ładnie poprowadzoną linię dachu.

 

Oszczędnie albo dynamicznie i… oszczędnie

Wszechstronne auto z nadwoziem typu kombi może pokazać swój pazur. Wystarczy wybrać wersję z mocnym silnikiem benzynowym, na przykład TSI o mocy 180 koni mechanicznych. Wówczas Seat Leon ST zmieni się w niezwykle dynamiczne auto, które będzie mknąć bez wysiłku po drogach ekspresowych i autostradach. Może być także oszczędnie. Producent przygotował też niewielkie jednostki, na przykład silnik 1.2 TSI o mocy 86 KM. Turbodoładowana, trzycylindrowa jednostka jest bardzo oszczędna, a jej przyspieszenie idealne dla spokojnego kierowcy. Jednostki wysokoprężne, stosowane pod maską Seata Leona ST, to mistrzowie oszczędności. Spalanie na poziomie czterech litrów na sto kilometrów do dla nich żadne wyzwanie, tylko standardowy wynik.

 

Wszechstronne wyposażenie

Seat Leon ST może pochwalić się także wszechstronnym i bardzo bogatym wyposażeniem. Dotyczy ono systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy, które dbają o całą rodzinę i wspomagają kierowcę w czasie jazdy, parkowania i w sytuacjach kryzysowych. Auto posiada też szereg nowoczesnych systemów multimedialnych, a także tych, które pozwalają zwiększyć komfort podróży.

Wszechstronne kombi, jakim bez wątpienia jest nowy Seat Leon, czeka na klientów w salonie Auto Group Polska we Wrocławiu.

Artykuł zewnętrzny