Moto Sfera

Seat Toledo - idealny towarzysz nowczesnej rodziny

Seat Toledo - idealny towarzysz nowoczesnej rodziny

Aby zaspokoić oczekiwania współczesnej rodziny, samochód musi być uniwersalny na wielu płaszczyznach. Wielozadaniowość zatem i wszechstronność użytkowania to cechy wyjątkowo często wymagane. Jakie powinno być auto dla rodziny można sprawdzić na przykładzie samochodu, który na to miano zasługuje. Jest nim Seat Toledo.

 

Funkcjonalność i dobra prezencja

Przyjmując, że statystyczny model rodziny to 2+2, samochody kompaktowe doskonale sprawdzają się jako auto rodzinne. Zapewniają wygodną podróż zarówno kierowcy, jak i trzem, a nawet czterem pasażerom. Dotyczy to zarówno pojazdów z nadwoziem typu kombi, tych 3 i 5-drzwiowych oraz takich, jak wspomniany Seat Toledo, czyli 4-drzwiowych. Wybór to kwestią indywidualna, w przypadku sedanów lista zalet jest bardzo długa. To pojazdy o niezwykle uniwersalnym charakterze. Duży bagażnik, którego pojemność może wynosić - jak w przypadku Toledo - nawet 550 litrów, pozwala przewieźć bagaż przeznaczony dla rodziny na długie wakacje. Ze względu na bryłę nawiązującą stylem do limuzyn, sedany prezentują się bardziej elegancko niż inne wersje tych samych modeli. Dzięki temu często nabywane są przez osoby chcące podkreślić swój status i traktujące samochód jako własną wizytówkę. Niewątpliwym atutem rodzinnych sedanów jest trudność w zakwalifikowaniu ich jako samochodu dla jednej płci. Projektanci dbają, aby były ładne i zwracały uwagę przechodniów oraz kierowców swoim wyglądem, jednocześnie zachowując nieco konserwatywny charakter.

 

Ekonomiczny sedan

Eleganckie kompaktowe sedany są sporo tańsze niż większe samochody nie różniąc się od nich znacznie wyposażeniem z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Ze względu na posiadaną masę, do napędzania auta tej klasy nie jest potrzebny silnik o bardzo dużej mocy. Dzięki temu nowoczesne jednostki napędowe, które stosowane są w autach klasy Seata Toledo, charakteryzują się niewielkim zużyciem paliwa - zarówno w przypadku motorów wysokoprężnych, jak i benzynowych. Nawet w przypadku wyboru wersji wyposażonej w automatyczną skrzynię biegów koszty paliwa nie powinny nadwyrężać portfela właściciela. Dodatkowym elementem pozwalającym ograniczyć spalanie jest system wyłączający silnik na postoju i uruchamiający go dopiero, gdy kierowca chce ruszyć. Producenci rodzinnych sedanów konkurując ze sobą dbają, aby oszczędność szła w parze z przyjemnością z prowadzenia ich pojazdów. Dzięki dobrze dobranej mocy i odpowiedniemu zestrojeniu przekładni z silnikiem większość aut tego typu znakomicie sprawdza się przy jeździe ekologicznej, czyli tzw. eco drivingu. Sprawia to, że kierowca nie musi wybierać między dynamiką jazdy a optymalizacją zużycia paliwa.

Pojęcie auta rodzinnego nabiera nowego znaczenia. Model Toledo dostępny w ofercie Seata potwierdza tę tezę. Auto wyróżnia się na tle konkurencji charakterystycznym dla marki designem, gamą ekonomicznych i dynamicznych silników oraz ergonomią. Jego atuty można sprawdzić podczas jazdy testowej w jednym z salonów Seata.

Reklama

infografika podrozowanie

Reklama