Intymność

Seks dla zabicia nudy

Seks dla zabicia nudy

Każdy z nas chce być uważany za dobrego, interesującego partnera seksualnego. Wielu ludzi lęka się, że pewnego dnia ich małżonek znudzi się nimi jako kochankami. Ta obawa może wpływać na ich zachowania seksualne. Niektórzy powstrzymują się od seksu, ponieważ myślą, że „co za dużo, to niezdrowo", że im więcej czegoś masz, tym mniej to doceniasz. Te jednostki czy pary rzadko uprawiają seks, by się nim nie znudzić.

 

Wyznawcy takiego poglądu nie zdają sobie sprawy, że powstrzymywanie się od seksu stwarza problemy. Ogranicza bowiem możliwości odkrywania nowych aspektów zadowolenia seksualnego i poszerzenia horyzontów seksualnych.

Miłość fizyczna nie jest towarem, który ulega zużyciu bądź się niszczy, a wręcz przeciwnie - tkwi w niej nieskończenie wiele możliwości. Jeżeli partnerzy nie kochają się regularnie, nie mogą docenić pełnego wachlarza reakcji seksualnych, tysięcy niuansów odczuć i wrażeń, które składają się na bogactwo ludzkiej seksualności.

Mówiąc po prostu, szybko nudzą się seksem, jeśli nie używając swojej wyobraźni, sprowadzają go do rutynowych, pobieżnych stosunków. Są nieciekawymi kochankami i jest wielce prawdopodobne, że sytuacja ich pożycia erotycznego jest odbiciem jakości innych sfer ich życia.

 

Romanse z nudy

Nie powinniśmy tu pominąć osób, które znudzone swymi obecnymi związkami seksualnymi, poszukują rozrywki gdzie indziej. Nie ulega wątpliwości, że romans może wnieść ekscytującą odmianę do monotonnego życia. Ale zacznijmy od pytania, dlaczego można odczuwać znudzenie związkiem?

Za każdym statycznym współżyciem seksualnym kryją się problemy nieseksualne, prowadzące do nudy, która z kolei staje się przyczyną romansu. Jeśli zostaną zaspokojone nieseksualne potrzeby pary, zainteresowanie romansem zanika.

 

Nie ma nic złego w tym, że uprawia się seks, gdy jest się znudzonym, jeśli odbywa się to sporadycznie. Niestety, takie postępowanie może łatwo przemienić się w nawyk, który po jakimś czasie uczyni kontakty intymne mniej satysfakcjonującymi i będzie przeciwdziałał rozwojowi innych zainteresowań i umiejętności. Prowadź więc interesujące, bogate życie a seks stanie się jego równie wartościową częścią.

Reklama

feromony banerek

 

Zdrowe, interesujące życie erotyczne rozwija się na bazie zdrowego zainteresowania życiem i sobą nawzajem. Im więcej zainteresowań mają partnerzy, tym więcej mają możliwości komunikowania się i oddziaływania na siebie nawzajem na wielu poziomach. Istnieją warunki, by wzniecić iskrę namiętności i cały czas podtrzymywać ogień.

 

Jest pewne stare powiedzenie: „Jeśli chcesz, by coś było zrobione, poproś o to bardzo zajętą osobę". Innymi słowy, ludzie aktywni mają szerokie zainteresowania i w wielu rzeczach odnajdują przyjemność; w ich planach zawsze znajdzie się miejsce na jeszcze jeden projekt. To odnosi się także do miłości fizycznej. Ludzie, którzy wiodą bogate życie, znajdują wystarczającą ilość czasu i możliwości na interesujące kontakty intymne. Są zbyt zajęci, by wykorzystywać seks w celu złagodzenia czy uniknięcia nudy. Przeciwnie - miłość fizyczna jest źródłem przyjemności i zadowolenia, których osoby te aktywnie poszukują. Znajdują czas na seks i nie oczekują od niego wypełnienia pustki w ich życiu.