Intymność

Seks łączy, seks dzieli

Seks łączy, seks dzieli

Fascynacja i miłość przychodzą nagle i niespodziewanie, nie dając szansy porównania erotycznych apetytów zakochanych. Temperament seksualny natomiast - podobnie jak pańska łaska - na pstrym koniu jeździ i niewiele ma wspólnego z uczuciami. Dlatego właśnie rzadko się zdarza, by partnerzy mieli identyczne potrzeby seksualne.

 

Do łóżka ekspresem

Adam i Ewa mogą się uważać za wybrańców losu. Od pierwszego wejrzenia byli pewni wzajemnego pożądania.

- Doznałam wtedy jakiegoś olśnienia - opowiada Ewa, 26-letnia urzędniczka, żona Adama. - Rozmawialiśmy chwilę... A ja myślałam tylko o jednym. Chciałam natychmiast się z nim kochać! On też! Oczywiście, że zrealizowaliśmy te niegrzeczne pragnienia. Zamknęliśmy się w toalecie.

Zdarza się taki ogień, którego nie da się ugasić i który płonie między kochankami długie lata. Znacznie częściej jednak bywa, że apetyt na seks przemija wraz z upływającym czasem. Okazuje się bowiem, że partnerzy różnią się temperamentem, a zatem różne są ich potrzeby seksualne. Jedni nie wyobrażają sobie dnia bez seksu, inni przypominają sobie o „obowiązku" małżeńskim raz na miesiąc, albo i na pół roku.

Temperament człowieka jest cechą wrodzoną i zależy od poziomu hormonów w organizmie. Gorącymi kochankami bywają ci ludzie, gdzie hormony „buzują". Nie bez znaczenia są także obyczaje - nakazy i zakazy - wyniesione z domu, a także doświadczenia.

 

Kobieta dojrzewa do seksu

Młodej dziewczynie bardziej zależy na czułości, dotyku, delikatnych pieszczotach niż na zbliżeniu. Aby mogła przeżyć orgazm, potrzebuje czasu na naukę. Jej temperament dopiero się budzi. Niektóre kobiety do pełnej rozkoszy dojrzewają kilka lat.

Najlepszymi kochankami są kobiety pomiędzy trzydziestym a czterdziestym rokiem życia. Wtedy przeżywają szczyt swoich możliwości i seks daje im najwięcej rozkoszy, pod warunkiem - oczywiście - że mają dobrego partnera. Dojrzała kobieta zna już swoje ciało, zna czułe miejsca i wie, jak należy je pieścić. Staje się odważna i bezpruderyjna. Umie cieszyć się seksem.

 

Młodzi mężczyźni

...szybko rozpalają się i szybko gasną. Seks dla chłopaka znaczy tyle, co rozładowanie napięcia. Niemal bez przerwy myślą o seksie i pragną bić rekordy w tej dziedzinie, nie martwiąc się wcale, co czuje ich dziewczyna.

Do świadomego, wyrafinowanego seksu mężczyzna dorasta w wieku 30-35 lat. Niestety, jego niespożyta dotychczas energia, zaczyna spadać, a około czterdziestki zawodzić... Wtedy zaczynają się pojawiać kłopoty z erekcją i właśnie dlatego panowie znacznie większą wagę przywiązują do pieszczot i do tego, z kim się kochają. Jeśli znajdą czułą, namiętną kobietę, stają się kochankami cierpliwymi i potrafią prowadzić długą grę miłosną, którą tak cenią sobie kobiety.

 

Nie mam dziś ochoty

...albo boli mnie głowa, kochanie - to najczęściej słyszane wymówki w małżeńskich sypialniach, kiedy partnerzy różnią się temperamentem seksualnym. Ten, kto pragnie seksu częściej, czuje się rozgoryczony, odepchnięty i niekochany. Nie rozumie, dlaczego druga strona nie pragnie rozkoszy. Kto ma mniejszy apetyt na seks też nie rozumie, jak można przedkładać seks nad inne przyjemności. Żaden z partnerów nie potrafi ocenić sytuacji obiektywnie, bowiem każdy ocenia ją według własnych upodobań, przyjmując je za normę.

 

Spróbuj coś zmienić

Odmienne temperamenty erotyczne bywają często powodem kłótni, a nawet rozpadu związku. Rzadko jednak kochankowie próbują coś zmienić, trochę „popracować", by owe różnice zniwelować. Może osoba bardziej wstrzemięźliwa potrzebuje dłuższej i delikatnej gry wstępnej, by nabrała ochoty na kochanie. Spróbujcie...

 

Kochankowie idealni

Znana to prawda, że różnica wieku sprzyja miłości erotycznej. Temperament młodego chłopaka znacznie przerasta potrzeby jego rówieśnicy. Kobieta dojrzała natomiast potrafi znakomicie pokierować niedoświadczonym mężczyną i wykorzystać jego energię seksualną, by poczuć się w pełni usatysfakcjonowaną. Nierozbudzona, niedoświadczona dziewczyna najpewniej znajdzie rozkosz w ramionach doświadczonego czterdziestolatka. Kto z kim powinien się kochać? Wybór należy do ciebie!

Autor: Michał Jarzębiec, "Wieczór Wybrzeża"