Intymność

Seks: mechaniczny czy spontaniczny

Seks mechaniczny czy spontaniczny

Sekret udanego seksu polega na urozmaiceniu. Kobieta chce, by za każdym razem seks był choć trochę inny. Mężczyźni tego nie rozumieją, ponieważ są zorientowani na osiągnięcie celu. Mężczyzna stara się znaleźć regułę, która zaprowadzi go tam, dokąd chce się dostać, i jeśli ta reguła sprawdzi się raz, skłonny jest stosować ją wielokrotnie.

 

Oto zasada przewodnia prawie każdego normalnego mężczyzny:

 

"Lepsze jest wrogiem dobrego"

Dla wielu mężczyzn idea, że za każdym razem muszą ryzykować wypróbowanie czegoś nowego, jest frustrująca. Mężczyzna chce znaleźć regułę, która będzie zawsze skuteczna, tak by mógł się odprężyć dzięki seksowi, mając poczucie pewności. Mężczyźnie odpowiadają konkretne reguły gry.

Kobieta jednak czuje się najbardziej podniecona wtedy, gdy nie wie, co partner zrobi w następnej chwili. Przewidywalność zraża.

 

spontan

 

Reguła seksualna, choćby super dobra, po kilkukrotnym zastosowaniu pod rząd staje się przewidywalna, rutynowa i nudna. Kiedy mężczyzna dotyka piersi albo brodawek kobiety wtedy, gdy ona nie jest w szczytowym momencie stymulacji, to takie samo pocieranie w kółko może się jej znudzić. Zmienność rytmów i ruchów mężczyźnie może się wydawać nieistotna, ale dla kobiety jest ogromnie ważna.

Zróżnicowanie pozycji ciała także bardziej pobudza kobietę. Czasem mężczyzna może leżeć na niej, a czasem ona może być na górze. Raz po raz mogą zamieniać się miejscami tak, by ona była po jego stronie łóżka, a on po jej. Zmiany pozycji pomagają kobiecie przestać myśleć i czuć to, czego akurat doznaje. Poddając się rytmowi mężczyzny, kobieta nie pyta, dlaczego on delikatnie przesuwa ją raz po raz, bo czuje ten dreszczyk i zastanawia się: "Co będzie teraz?" Takie oczekiwanie jest dla kobiety bardzo ekscytujące.

 Reklama

feromony skuteczne

 

Bóg dał kobiecie "krągłe" kształty po to, by przypominały mężczyźnie, żeby po jej ciele wodził kolistymi ruchami dłoni i palców, zamiast zmierzać prosto do sedna!

Kobieta ma trzy główne sfery erogenne - dwie piersi i srom - żeby przypominały mężczyźnie, że nie chodzi tylko o jedno "sedno". Te trzy główne sfery przypominają mu także, by korzystał z obu swych rąk i języka.

Manipulując prawą dłonią, mężczyzna może użyć jednego palca, a czasem trzech. Raz może wodzić po ciele partnerki prostymi liniami, a kiedy indziej krętymi. Czasami jego dotyk może być silny i zdecydowany, czasami nad wyraz łagodny.  Najpierw może palcami kręcić kółka w prawo, a następnie w lewo. Może wodzić w górę i w dół. Każda, nawet niewielka odmiana sposobu dotykania zaspokaja kobiecą potrzebę urozmaicenia.

Przeznaczając w trakcie gry wstępnej dostatecznie dużo czasu na roznamiętnienie kobiety, mężczyzna powiększa jej rozkosz. Nie zapominajmy, że z reguły kobieta potrzebuje około dziesięciu razy dłuższej gry wstępnej niż mężczyzna.

 

Kiedy mężczyźnie przybywa lat, może potrzebować nieco więcej gry wstępnej, żeby się w pełni rozbudzić, podczas gdy kobieta może potrzebować jej mniej.

Mężczyzna powinien pamiętać, że nie tyle tym, co robi, ale jak długo to robi, zapewnia kobiecie zaspokojenie.

Jeśli gra wstępna trwa trzydzieści minut, a kobieta jeszcze nie jest bliska kulminacji, można powiedzieć, że zapewne nie będzie miała orgazmu. Czasem jednak, jeśli mężczyzna będzie kontynuował pieszczoty, kobieta będzie szczytować. Aby pomóc mężczyźnie w zorientowaniu się, co ma robić, kobieta powinna dać mu jakiś wyraźny sygnał.

Jak już mówiliśmy, niektórzy mężczyźni z trudem rozluźniają się w łóżku, jeśli nie mogą polegać na sprawdzonej regule. Mężczyzna może rozwiązać ten problem, korzystając na zmianę z wielu reguł. Jego ulubiona reguła będzie skuteczna, jeśli będzie korzystał także z innych reguł.

Mężczyzna może, korzystając z gotowych reguł, jednocześnie zapewniać kobiecie potrzebne jej urozmaicenie. Kiedy on dokonuje wyboru spośród całej gamy technik, ona zaczyna się zastanawiać, co partner zrobi, on zaś czuje się pewny, bo wie, co ma robić. Modyfikując jedną technikę sztuki miłosnej mężczyzna stwarza nowe techniki i metody. Dzięki temu seks mechaniczny z czasem staje się coraz bardziej spontaniczny.

 

Jak zmienia się nastrój seksualny kobiety

Kiedy mężczyzna we współżyciu seksualnym nie jest mechaniczny, a tym samym staje się nieprzewidywalny, kobieta ma możliwość poznawania i wyrażania swych niepowtarzalnych nastrojów seksualnych i uczuć.

Może być bardziej spontaniczna i reagować na wiele różnych sposobów. Kiedy kobieta czuje się swobodnie i wie, że może być inna za każdym razem, a także zmieniać się wraz z upływem czasu - jak pogoda - jej ekspresja seksualna zmienia się. Jeśli seks ma pozostać ekscytujący, te naturalne zmiany są nader ważne.