Intymność

Seks po czterdziestce

Aktywność seksualna po 40

Po przekroczeniu 40 roku życia większość osób wykazuje wysoką aktywność seksualną. Blisko 50 procent mężczyzn w wieku od 40 do 80 lat uprawia seks kilka razy w tygodniu. Międzynarodowy zespół badawczy, pod kierownictwem dr. Edwarda O. Laumanna z University of Chicago w Illinois, przeprowadził badanie na grupie 27,5 tys. osób w wieku od 40 do 80 lat z różnych grup etnicznych. Uczestnicy badania mieli określić, jak często uprawiają seks i czy towarzyszą temu jakieś problemy.

 

Jak ustalili badacze, aż 80 procent mężczyzn i 65 proc. kobiet w tym przedziale wiekowym uprawiało seks przynajmniej raz w ciągu ostatniego roku. Kilka razy w tygodniu uprawiało seks 44 proc. mężczyzn i 38 proc. kobiet.

 

Naukowcy zaznaczają, że choć chęci na miłość u osób starszych się nie zmniejszają, zwiększa się liczba problemów zdrowotnych utrudniających życie seksualne.

 

Mniejszy kłopot z utratą sprawności seksualnej mają po czterdziestce mężczyźni. Problemy typu wczesna ejakulacja czy trudności z erekcją zgłosiło tylko 25 procent badanych.

Najszybciej sprawność seksualną tracili Azjaci.

 

po 40

 

W przypadku kobiet, najwięcej problemów utrudniających seks występowało u Azjatek i kobiet z Bliskiego Wschodu.

 

Ogółem kłopoty takie, jak niemożność osiągnięcia orgazmu, problemy z lubrykacją (fizjologiczne zwilżenie ścian pochwy w wyniku podniecenia seksualnego) czy brak zainteresowania seksem i przyjemności z jego uprawiania zgłosiło 40 proc. ankietowanych.

Aż 68 proc. badanych nie zraża się tym jednak i radzi sobie z takimi problemami używając przed seksem "środków wspomagających". Jak wynika z badania, mimo takiego entuzjazmu, większość osób skarży się, że lekarze nie chcą z nimi rozmawiać o życiu seksualnym po czterdziestce.

Jak widać, powyższe fakty potwierdzają zasadę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Być może nie tylko o to chodzi. Wiemy, że jesteśmy w kwiecie wieku, jednak zaczynamy sobie też zdawać sprawę z przemijania.  Może chcemy coś nadrobić i nasycić się radością erotyczną, bo nie wiadomo co będzie jutro? A jakie jest Twoje zdanie?

 Reklama

pompki wodne