Intymność

Seks. Pytania i odpowiedzi

Seks - pytania i odpowiedzi

Kolejna ankieta. Ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi. 50 000 ludzi na całym świecie odpowiadało na kilka pytań dotyczących seksu. Wynikiem tych badań jest opinia o naszym życiu seksualnym. A więc jak to właściwie jest?

 

Jak często?

Stosunek płciowy odbywamy przeciętnie 140 razy w roku, a więc raz na dwa i pół dnia. Kobiety są zarazem lepsze od mężczyzn (mniej więcej o 5%). Najczęściej robią to Francuzi, Holendrzy i Duńczycy - taka jest kolejność w tabeli częstotliwości stosunków płciowych w roku.

Kwestia pierwszego stosunku.

36% ludzi było przekonanych, że są gotowi do odbycia stosunku.

28% ludzi było zakochanych

4% ludzi było pijanych...

W jaki sposób się chronimy?

31% z nas sypia z kimś, kto odmawia używania prezerwatywy. 39% ludzi odbyło stosunek niechroniony z nowym partnerem wcześniej niż po upływie 12 miesięcy, chociaż 65% wierzy, że HIV/AIDS jest poważnym problemem na całym świecie.

 

Których środków antykoncepcyjnych używamy najczęściej?

65% ludzi na całym świecie używa prezerwatywy. W grupie od 16 do 18 lat liczba ta zwiększa się jeszcze o następne 10%. Najczęstszymi użytkownikami prezerwatyw są Hiszpanie (82%). 22% ankietowanych ludzi chroni się pigułkami.

 

Opinia o seksie na jedną noc

Największą skłonność do tego typu stosunku wykazują Norwedzy (72%) i Południowoafrykańczycy (70%). Połowa z zapytanych przyznała się do seksu na jedną noc. Częściej korzystają z niego mężczyźni (54%) aniżeli kobiety (42%).

 

Czy interesuje cię, o czym marzą inni ludzie?

Najbardziej rozpowszechnionym marzeniem jest seks z popularną osobistością. 65 % ludzi przyznało się do tego, że już o tym myślało. 35 % kobiet zastanawiało się nad seksem z inną kobietą. 42 % mężczyzn marzyło o seksie z partnerką swego najlepszego przyjaciela. Dla porównania - 25 % kobiet marzyło o partnerze swej koleżanki.

 

A kto jest najatrakcyjniejszą popularną osobistością?

Według badań, najatrakcyjniejszymi popularnymi osobistościami są Brad Pitt i Jennifer Lopez. Na miejscu drugim uplasowali się David Beckham i Angelina Jolie.
Ten wynik może zmienić się jednak z dnia na dzień. Reszta zapewne jest w miarę stabilna.