Intymność

Seksualne nieodpasowanie

Seksualne niedopasowanie

Czy wiesz, że aż 38% osób poddałoby w wątpliwość swój związek lub zdradziło partnera, gdyby okazało się, że seks nie jest udany? Satysfakcja seksualna jest dla nas bardzo ważna. Ma ona istotne znaczenie dla powodzenia związku. Intymne zbliżenia są wyjątkową formą na wyrażenie czułości.

 

Zgodnie z międzynarodowymi badaniami, w przypadku braku seksu w relacji z partnerem, 20% osób ponownie przemyślałoby sens swojego związku, a dalsze 18% postrzegałoby to jako powód do zdrady.

 

seksualne-niedopasowanieWedług tego samego badania, utrzymanie gorącej temperatury w sypialni jest ważne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. 43% panów uznało, że w przypadku braku zadowolenia z życia seksualnego w związku albo zastanowiłoby się nad sensem utrzymywania relacji, albo też rozważyło zdradę. To samo deklarowało 32% pań.

 

Najmniej zniechęceni nieudanym życiem łóżkowym okazali się Niemcy. Jedynie 7% z nich ponownie przemyślałoby swój związek. Natomiast największą uwagę namiętności przywiązują mieszkańcy Belgii. Aż 32% Belgów zastanowiłoby się nad zerwaniem z partnerem, który nie zadowala ich seksualnie, podobną decyzję podjęłoby 31% Francuzów.

 

Międzynarodowe badanie zostało przeprowadzone przez Trend Research, Institut for Market and Communication Research GmbH w Hamburgu. Celem badania jest identyfikacja tendencji występujących w sferze zachowań seksualnych w 11 krajach europejskich: Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria. Badaniem objęto 5 670 osób w wieku od 18 do 50 lat.