37 razy w tygodniu - tak często młody mężczyzna myśli o seksualnych pragnieniach, zgodnie z nowymi danymi na ten temat. Natomiast młode kobiety rzadziej czują pragnienia seksualne, ich myśli podążają w tym kierunku 9 razy w tygodniu.

 

Ale to wciąż przekłada się na dzienne pragnienia dla obu płci, zgodnie z badaniami Stowarzyszenia Amerykańskich Psychologów w Los Angeles. "Teoretycznie każdy obiekt tych badań, mężczyzna i kobieta, informował o pojawianiu się pożądania seksualnego w dziennych odstępach czasu", podsumowuje jeden z członków zespołu badawczego Pamela Regan, profesor psychologii z Uniwersytetu Stanowego w Kalifornii, Los Angeles, a także Leah Atkins.

Przeprowadził on 676 wywiadów z mężczyznami i kobietami mającymi około 25 lat, na temat intensywności i częstotliwości, z jakimi doświadczali swoich seksualnych pragnień. 97,3% badanych potwierdziło fakt pojawienia się uczucia silnego pożądania, z niewielką tylko przewagą mężczyzn (98,8%) nad kobietami (95,9%).

 

4x czesiej

 

Mężczyźni myślą o seksie 4 razy częściej

Opierając się na wcześniejszych badaniach, odkryto, że mężczyźni myślą o seksie częściej - blisko czterokrotnie - niż kobiety. "Te różnice mogą odzwierciedlać procesy socjologiczne, które w różny sposób wpływają na  zachowania seksualne kobiet i mężczyzn."

 

Reklama

 

Różnice może wywoływać testosteron

Jedną z biologicznych różnic może być wysoki poziom testosteronu u mężczyzn, a wcześniejsze prace Pameli Regan wskazywały na stymulującą rolę hormonów w pojawianiu się pożądania. Te odkrycia "nie oznaczają, że mężczyźni zawsze czują pożądanie lub kobiety są niezainteresowane seksem lub nie odczuwają pożądania". W rzeczywistości "seksualne różnice w odczuwaniu pożądania mogą być bardzo częste zarówno w życiu mężczyzny jak i kobiety".

Nadal pozostaje jednak wiele niewiadomych. Stały się one inspiracją dla poezji, dramatu i piosenki. Pożądanie nie było szczególnie częstym tematem badań, ale jak twierdzą naukowcy z Kalifornii: "Zasługuje jednak na znacznie większe zainteresowanie naukowców niż to było wcześniej".

 Reklama

feromony skuteczne

 

Komentarze  

+1

#2 Łukasz 2013-05-01 01:10

Bardzo ciekawy post jednak nie zgodzę się z tym, że mężczyźni myślą cztery razy więcej o seksie. Tu nie ma znaczenia płeć, a konkretnie osobowość i nasze priorytety. W poście zabrakło mi poruszenia tematu kobiecej seksualności. Przypomniała mi się właśnie książka Moniki Nowickiej pt. "5 Fala pożądania" w której autorka opisuje kobiety w różnym wieku. Opisuje ich przeżycia seksualne, pragnienia i największe żądze. Uważam, że bohaterki z książki Moniki Nowickiej doskonale komponowałyby się z treścią tego co zawiera post. Jednak korzystając z okazji chciałbym wszystkim skrywającym swą seksualność i swoje pragnienia erotyczne kobietom polecić pozycję Moniki Nowickiej. Uważam, że każda kobieta powinna umieć obchodzić się ze swoją seksualnością, a przede wszystkim się jej nie bać. Tak więc szczerze zachęcam do czytania literatury erotycznej zaczynając od "5 Fali pożądania.

[ :} ]
Cytować
+1

#1 grill 2009-10-30 15:36

w moim wieku to już ciężko częściej niż raz dziennie ;-) ale myślę o tym częściej niż ci biedni młodzi amerykanie ;-)
Cytować