Żyć Dobrze

selfi

Selfie stick – dla każdego amatora selfie i nie tylko

Kochasz robić sobie selfie? A może jesteś vlogerem? W takim przypadku pomyśl o zakupieniu selfie stick – ten jeden mały przedmiot może sprawić, że robienie zdjęć i kręcenie filmów smartfonem (i nie tylko) może być jeszcze wygodniejsze!

 

Co to jest selfie stick?

Selfie stick to nic innego jak specjalny kijek do montażu smartfona lub aparatu fotograficznego. Jego nazwa pochodzi, oczywiście, od selfie, czyli techniki robienia sobie zdjęć, ale też nie jest to jedyne jego zastosowanie, ponieważ jest ich znacznie więcej. Można użyć go także podczas koncertów, by uzyskać lepsze ujęcia, można zastosować go do robienia zdjęć czy filmów tym miejscom, do których nie ma się dostępu. To bardzo popularne akcesorium vlogerów – osób, które kręcą vlogi, czyli internetowe relacje w formie filmów.

Kijek jest wykonany zazwyczaj z lekkiego metalu, jego długość może być dowolnie zmieniana dzięki konstrukcji teleskopowej, a znajdujące na nim urządzenia są bezpieczne dzięki użyciu specjalnych mocowań.

 

Jak wybrać dobry model?

Na selfie stick nie warto oszczędzać – lepiej zapłacić więcej i mieć do dyspozycji dobry model. Najlepiej, aby był lekki, ważył około 100 gramów, ponieważ wtedy jego obsługa będzie wygodniejsza. Atutem będzie uchwyt wykonany z miękkiej pianki lub innego przyjaznego w dotyku i antypoślizgowego materiału. Warto zwrócić uwagę na mocowanie – powinno być ono solidne.

Jeżeli chcesz korzystać ze swojego selfie stick jeszcze wygodniej, w takim przypadku zdecyduj się na model posiadający moduł Bluetooth – dzięki niemu możesz łatwo obsługiwać migawkę aparatu nawet wtedy, gdy jest on od ciebie oddalony. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczne jest doładowywanie swojego selfie stick, na przykład przez kabel micro USB.

 

Gdzie kupić selfie stick?

Obecnie popularność selfie stick jest coraz większa i akcesoria te można kupić w wielu sklepach. Lepiej jednak wystrzegać się tanich modeli, które nie zagwarantują wygody użytkowania oraz bezpieczeństwa sprzętu. Profesjonalne selfie stick można kupić w sklepie internetowym Mediadel, który oferuje także innego rodzaju akcesoria do urządzeń mobilnych. Szczególnie bogata jest oferta akcesoriów i etui Sony Z3 i innych modeli Sony i iPhone.