Żyć Dobrze

siatka ogrodowa main

Siatka ogrodzeniowa dla Ciebie

Kiedy wybrać siatkę ogrodzeniową zamiast paneli i czym cechuje się to rozwiązanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku.

 

Budowa ogrodzenia to poważna inwestycja. Nie tylko wymaga zaangażowania sporych środków, lecz także przemyślanego wyboru materiałów i stylu. W końcu raz postawiony system ogrodzeniowy, przynajmniej w założeniu, ma służyć przez wiele lat.

Większość osób w pierwszej kolejności rozważa zakup paneli ogrodzeniowych. W ogólnej opinii uchodzą one za najbardziej estetyczną opcję, a przy tym wytrzymałą i bezpieczną. Trzeba jednak pamiętać, że to także najdroższe rozwiązanie, które wymaga poniesienia dużych wydatków.

Co zatem zrobić, jeśli nie dysponujesz odpowiednimi środkami? Odpowiedź jest prosta - postaw na siatkę ogrodzeniową!

 

Siatka na poziomie

Siatka ogrodzeniowa, w przeliczeniu na metr bieżący, to rozwiązanie zdecydowanie tańsze od paneli. Pamiętaj jednak, by nie traktować jej wyłącznie jako wersji ekonomicznej ogrodzenia! Dzięki wielu dostępnym na rynku modelom z pewnością znajdziesz taką, która zagwarantuje Ci podobny poziom bezpieczeństwa i przyjemną dla oka estetykę.

Siatka charakteryzuje się podobną do paneli trwałością, ponieważ wykonuje się ją z wysokiej jakości stali, którą poddaje się procesowi cynkowania, a następnie powleka warstwą PVC. Zabezpieczenia te zapewniają odporność na promieniowanie UV, działanie warunków atmosferycznych, a także zapobiegają korozji.

Wysokiej jakości siatki ogrodzeniowe, które oferuje  m.in. firma Betafence, są tak zaprojektowane, by chronić Twoją posesję przed wtargnięciem niepowołanych osób równie skutecznie co panele. Charakteryzują się przy tym dyskretnym wykonaniem, które pozwala podkreślić piękno ogrodu i architektury.

 

Modele dopasowane do Twoich potrzeb

W ofercie Betafence znajdziesz wiele odmian siatek ogrodzeniowych. Tak szeroki wybór umożliwi Ci znalezienie modelu, który spełni Twoje oczekiwania i wpisze się w styl Twojej posesji.

Możesz wybrać spośród dwóch głównych grup: siatek plecionych lub zgrzewanych. Te pierwsze charakteryzują się tradycyjnym wyglądem, jednak stanowią jedynie podstawowe zabezpieczenie terenu. Zdecydowanie bardziej wytrzymałe są siatki zgrzewane, które dodatkowo wyróżniają się estetyką. Swoją budową przypominają panele ogrodzeniowe.

Wśród nich wyróżnia się rodzina siatek Pantanet, które zagwarantują Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa, a także elegancki wygląd całego systemu. Z kolei siatki zgrzewane Fortinet to doskonały wybór, jeśli prowadzisz warsztat lub małą firmę - charakteryzują się bowiem wysoką sztywnością i trwałością.

 

Sprytne połączenie

Istnieje jeszcze jeden sposób ogrodzenia posesji, który łączy w sobie najwyższą estetykę, bezpieczeństwo i relatywnie niskie koszty. To połączenie systemu panelowego z siatką ogrodzeniową.

Jeśli Twoja posesja jest położona bardzo blisko innych, sąsiadujących z nią po bokach, panele możesz zamontować tylko od frontu, by efektownie prezentowały się od strony ulicy. Z kolei po bokach i z tyłu działki lepiej umieścić siatkę.

Siatka ogrodzeniowa wybrana z głową to więc doskonałe rozwiązanie dla Ciebie i Twojego portfela.

 Reklama