Moto Sfera

Volvo

Skandynawski styl życia w nowym Volvo XC90

Po wielu miesiącach oczekiwania na pojawienie się nowego dziecka Volvo, wreszcie mogliśmy ujrzeć go w pełnej krasie. Nieliczne elementy, jakie nam prezentowała marka tylko zaostrzały apetyt, lecz efekt końcowy był wart czekania. W końcu poznaliśmy zupełnie nowe, śmiałe i pewne siebie, lecz eleganckie i subtelne Volvo XC90. Jedynie 1927 osób dostąpiło zaszczytu posiadania pierwszej jego edycji, lecz już niedługo nowe Volvo XC90 trafi do salonów sprzedaży.

 

Nowy wymiar wzornictwa

Zaprezentowanie nowego modelu Volvo w szwedzkiej hali wystawowej Artipelag okazało się ogromnym sukcesem. Pokazało przede wszystkim, jak szwedzki design doskonale pasuje do dzikiej natury, co zostało wykorzystane w tym aucie. Volvo XC90 znajduje się na zupełnie nowym poziomie, zarówno wzornictwa, technologii, wyposażenia, jak również bezpieczeństwa. W oczy rzuca się przemyślana i doskonała jakość wykonania każdego elementu nadwozia, jak na przykład atrapa chłodnicy, która zdaje się unosić w powietrzu, a logo powróciło do swoich korzeni, gdzie posiadało czarne tło. Należy przyznać, że ten element prezentuje się pięknie. Auto otrzymało także unikalny, drapieżny kształt dziennych świateł, które pozwalają już z daleka rozpoznać ten model i nie pomylić go z żadnym innym. Przechodząc na tył auta widzimy doskonałe połączenie pionowych lamp z linią nadwozia, co czyni auto interesujące w każdym calu. A wszystko to posadowione jest na imponujących kołach o wielkości 22 cali, którym towarzyszą poszerzone nadkola.

 

Volvo

 

Luksus i intuicja

Wnętrze tego auta zostało wykonane tak, by każdy poczuł się w nim wyjątkowo. Delikatna miękka skóra, ręcznie wykańczane drewno brzozowe oraz szlifowane detale, jak na przykład przyciski sterowania współgrają ze szwedzkim stylem życia. Nowe Volvo XC90 posiada siedem komfortowych miejsc z możliwością składania oraz dużą przestrzeń na bagaż. Szczególną uwagę przykuwa jednak pionowy ekran dotykowy, który umożliwia sterowanie wieloma istotnymi funkcjami tego auta, jak nawigacja, klimatyzacja czy nagłośnienie. Nowoczesny sposób komunikacji kierowcy z samochodem doskonale sprawdza się w tej postaci, dzięki wyeliminowaniu zbędnych pokręteł i przełączników. Dodatkowo Volvo to zostało wyposażone w wyświetlacz typu head-up oraz wygodne przyciski na kierownicy. Wyświetlacz umożliwia nam dostęp do wielu funkcji auta bez odwracania wzroku od jezdni. Wydaje się unosić około 2 metrów przed pojazdem, a obraz jest doskonale widoczny przy każdej pogodzie. Luksusowe i intuicyjne podejście do nowego wymiaru wnętrza uzupełnia również dostęp do podglądu z kamer 360 stopni oraz system rozumiejący ludzką mowę, którym można sterować większością funkcji.

 

 

Nowy wymiar technologii

Czym byłby jednak luksusowy samochód, bez najlepszych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Nowe Volvo XC90 pasuje do tego wzorca idealnie. Może bowiem zaoferować między innymi napęd AWD oraz układ kontroli zjazdu ze wzniesień, dzięki któremu bezpiecznie pokonamy stromą i śliską drogę. Całość oparta jest na konstrukcji platformy SPA, która dzięki swojej elastyczności umożliwiła zastosowanie trybu Off Road i w połączeniu z zawieszeniem pneumatycznym zwiększa prześwit podwozia. Oczywiście godne pochwały jest także serce tego auta, które w postaci nowej generacji silników Drive-E pozwala na wyjątkową przyjemność w prowadzeniu auta przy maksymalnej ekonomice jazdy i niskim poziomie emisji spalin. Inżynierowie Volvo XC90 szczególnie dumni są z modelu Twin Engine, który może pracować w pięciu różnych trybach: Pure, Hybrid, Power, Off Raod oraz Individual. Jest to połączenie czystości napędu elektrycznego z wyjątkową mocą silnika benzynowego, które mogą pracować zarówno oddzielnie, jak i tworzyć jedną, doskonałą całość.

 

Więcej informacji o nowym Volvo XC90 znajdziesz na stronie producenta   http://www.volvocars.com/pl/all-cars/all-new-volvo-xc90/pages/default.aspx