Moto Sfera

Skuteczny monitoring samochodu

Skuteczny monitoring samochodu i korzyści płynące z lokalizacji aut

Już od kilku lat coraz popularniejsze staje się lokalizowanie samochodów z floty oraz kontrolowanie parametrów ich pracy. Nic w tym dziwnego - taka forma działania przynosi przedsiębiorcom wiele korzyści.

 

Monitoring auta

Dobry system pozwala - przy pomocy aplikacji - na lokalizację aut na mapach całego świata. Do tego flotą można zarządzać w czasie rzeczywistym.

Aplikacja internetowa pozwoli na:

- dokładne analizowanie przebytych przez pojazdy tras,

- kontrolę zużycia paliwa,

- generowanie całościowych raportów oraz statystyk na temat stylu jazdy pracujących w danym przedsiębiorstwie kierowców.

 

Monitoring samochodu odbywa się przy pomocy zamontowanego w nim lokalizatora GPS. Całość jest możliwa dzięki transmisji danych GPRS i wspomnianej wyżej aplikacji internetowej. Można jej używać zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Lokalizacja auta pozwala na:

1. Śledzenie pojazdów na żywo - ogląd dotyczący ich aktualnego położenia, poziomu paliwa, prędkości jazdy i stanu licznika.

2. Dostęp do historii przejechanych tras - w każdym momencie sprawdzić można wizualizację przebytych przez pojazdy tras, wszystkie związane z nimi statystyki, a nawet parametry diagnostyczne, związane na przykład z napięciem zasilania.

 

Zalety monitoringu pojazdów

Wykorzystywanie tego systemu do kontroli własnej floty przynieść może przedsiębiorstwu wiele wymiernych korzyści. Można do nich zaliczyć:

- Oszczędność czasu - osoba zarządzająca flotą ma wszystkie informacje dotyczące pojazdów w jednym miejscu, co przyspiesza wszystkie działania i pozwala na szybką kontrolę działań wszystkich kierowców.

- Oszczędność pieniędzy - dokładne kontrolowanie zużycia paliwa i czasu spędzanego w trasie, pozwala zarządcy floty na ograniczanie ewentualnych nadużyć czy kradzieży.

- Bezpieczeństwo - świadomość tego, że pojazd jest monitorowany przez pracodawcę i ten może wyciągnąć konsekwencje wobec nieodpowiedzialnie zachowującego się pracownika, wpływa pozytywnie na styl jazdy tego ostatniego. Natomiast namierzanie samochodu przez GPS zapobiega kradzieżom.

- Prosty i szybki dostęp do informacji - wiadomości o flocie można uzyskać z każdego miejsca na świecie: wystarczy jedynie dostęp do Internetu.
Więcej na temat monitoringu pojazdów można znaleźć na stronie https://www.navifleet.pl - zawarte tam informacje pomogą w uzyskaniu systemu, który pozwoli na efektywne zarządzanie flotą.

Artykuł zewnętrzny