Intymność

Smak spermy

Smak spermy. Jaki Jest? Jak go poprawić?

Trochę słony. Lekko słodki. Gorzki. Całkiem smaczny. Obrzydliwy. To najczęstsze reakcje opisujące smak nasienia. Jak zatem faktycznie smakuje sperma i co ewentualnie można zrobić, aby poprawić ten smak?

 

Smak spermy nie jest żadną wartością stałą, zmienia się nawet u tego samego mężczyzny, co uzależnione jest od wielu czynników organicznych i zewnętrznych. Podstawowe smaki to słony, lekko słodki, a czasem nawet gorzki.

Należy pamiętać, że sperma jest produktem złożonym. W jej skład wchodzi fruktoza, sód, białko, witaminy i różne inne pierwiastki śladowe i składniki odżywcze.

Dlaczego zatem smak nasienia wydaje się różnić u różnych mężczyzn? Ciężko powoływać się na tak zwane wiarygodne badania, jednak istnieje wiele potwierdzających się wypowiedzi ludzi, którzy z tym tematem eksperymentowali. Z tych właśnie informacji można wyciągnąć dość wiarygodne wnioski na temat poprawy smaku spermy, mające swoje uzasadnienie w ogólnej wiedzy i które przestawiamy poniżej.

 

feromony baner

 

1  Pij dużo wody

To chyba najważniejsze wskazanie. Należy pamiętać, że płyn nasienny składa się głównie z wody, a jeśli nie masz jej w organizmie wystarczająco dużo, twój ejakulat będzie dość ubogi, a jego smak zbyt intensywny. 8-10 szklanek wody każdego dnia będzie dobrym rozwiązaniem. Woda usuwa toksyny z organizmu a twoje nasienie smakuje lepiej. To również zwiększa objętość ejakulatu i czyni seks bardziej przyjemnym.

 

2  Unikaj kofeiny

Dość trudne – kawa, napoje z kofeiną – jak to odstawić? Czasem wystarczy zmniejszyć ilość spożywanej kofeiny. Należy pamiętać, że smak nasienia jest z natury lekko słony jednak, a kofeina powoduje, że stanie się on gorzki. Dlatego należy unikać spożywania kofeiny na kilka godzin przed planowanym wytryskiem i sprawdzić różnicę.

 

3  Alkohol, papierosy, narkotyki

Wszystkie te używki mają negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Tak więc automatycznie wpływają nie tylko na kondycję seksualną, ale i na smak spermy. Każda z tych używek powoduje zmianę smaku nasienia w intensywnie gorzki. Jeśli zatem planujesz seks oralny musisz je odstawić.

 

4  Unikaj czerwonego mięsa i nabiału

Uważa się, że czerwone mięso sprawia, że nasienie nabiera bardziej słonego smaku niż jest w rzeczywistości. To pewnie dlatego nasienie mężczyzn będących na diecie wegetariańskiej uważane jest za dużo smaczniejsze niż mięsożerców. Dobrym zamiennikiem są ryby, posiadające niezbędny kwas tłuszczowy.

Również produkty mleczne powodują zwiększenie zasolenia nasienia.

 

5  Inne pokarmy, których należy unikać

Żywność o wysokiej zawartości siarki, takie jak kalafior, kapusta i brokuły nie wpływają na poprawę smaku nasienia. Podobnie, żywność o charakterystycznej woni, taka jak czosnek, może sprawić, że twoje nasienie nie będzie smakować najprzyjemniej. Jeśli jesteś miłośnikiem fast foodów to musisz mieć świadomość, że cała zawarta w nich chemia, powoduje zmianę smaku twojej spermy na silnie gorzki.

 

6  Pokarmy poprawiające smak spermy

Jak już wspominaliśmy, w tej materii nic nie jest pewne, ale biorąc pod uwagę doświadczenia innych, można powiedzieć, że niektóre pokarmy faktycznie mogą poprawić smak nasienia.

Szczególnie polecanym dla poprawy smaku spermy jest cynamon. Warto zatem wprowadzić go do swojej diety. Kolejnym produktem jest sok ananasowy, który poprawia nie tylko smak, ale i zapach.

Inne pokarmy, które uważane są ze te, które powodują, że smak spermy staje się słodszy, to pietruszka, cytryna i mięta pieprzowa. Zasadniczo, jeśli pokarmy zawierają duże ilości naturalnych cukrów, to twój ejakulat powinien mieć smak słodszy niż zwykle. Zalecane są śliwki, kiwi, jagody i żurawina.

 

7  Dbaj o zdrowie

Żadne choroby nie wpływają dobrze na organizm, a co za tym idzie również na jakość i smak spermy. Nawet stres potrafi spowodować zmianę twojego ejakulatu na gorzki. Dbaj o ogólny stan zdrowia i kondycję fizyczną. To będzie dobre nie tylko dla smaku twojego ejakulatu.

 

Należy pamiętać, że wszystko co zostało przedstawione powyżej, nie zostało udowodnione żadnymi wiarygodnymi badaniami. Wysunięte tezy są efektem indywidualnych doświadczeń. Niemniej warto poeksperymentować żeby poprawić swoje życie seksualne. Każdy ma swoje sposoby i jeśli są skuteczne, to znaczy, że są dobre i mogą też pomóc innym.