Żyć Dobrze

Soczewki jednodniowe dla aktywnego mężczyzny

Soczewki jednodniowe dla aktywnego mężczyzny

Jesteś stale w ruchu. Rano uprawiasz jogging, a po pracy idziesz na basen. Latem lubisz chodzić po górach i surfować, a zimą jeździsz na nartach. Po długim dniu spędzonym w biegu nie masz ochoty na spędzanie czasu w łazience i niemal prosto po prysznicu chcesz najzwyczajniej wskoczyć do łóżka. Czy tych kilka minut, które spędzasz na ostrożnym zdejmowaniu soczewek i umieszczaniu ich w pudełeczku z płynem zdają się być wiecznością? A może w każdej podróży płyn, soczewki i specjalne opakowanie zajmują za dużo miejsca w Twoim plecaku podróżnym? Najprostszym rozwiązaniem tego problemu są soczewki jednodniowe.

 

Minimum kłopotu, maksimum wygody

Na rynku dostępna jest szeroka gama soczewek jednodniowych, wśród których ciekawą ofertę posiada np. marka Dailies. Producent tych soczewek zauważył zapotrzebowanie na łatwe i wygodne w użyciu soczewki kontaktowe, które w niczym nie będą odbiegać od standardów ich miesięcznych odpowiedników. W ten sposób do sklepów optycznych trafił produkt idealnie dostosowany do potrzeb wszystkich tych osób, które cenią sobie komfort użytkowania soczewek. W Polsce można je dostać m.in. w sklepach Vision Express.

 

Czy Dailies są dla mnie odpowiednie?

Niektórzy wahają się z decyzją o wypróbowaniu Dailies z obawy, że nie spełnią one oczekiwań dotyczących jakości, bo w końcu jest to produkt jednorazowego użytku. Nic bardziej mylnego. Soczewki jednodniowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić noszącej je osobie doskonałą jakość widzenia i pełen komfort przez cały dzień. Te najnowszej generacji zapobiegają także wysychaniu spojówki i charakteryzują się wysokim stopniem przepuszczalności tlenu.

 

Co to oznacza w praktyce?

Twoje oczy znacznie mniej się męczą, kiedy pracujesz cały dzień przy komputerze, grasz, lub oglądasz telewizję. Są też lepiej chronione, kiedy spędzasz dużo czasu na słońcu i świeżym powietrzu.

Kolejnym argumentem przemawiającym za stosowaniem soczewek jednodniowych są wyniki badań, które potwierdzają, że osoby stosujące soczewki jednodniowe są mniej narażone na zapalenie spojówki i rogówki. To dlatego, że zdecydowanie zmniejsza się u nich szansa przeniesienia bakterii na soczewce do oka. To informacja szczególnie ważna dla osób, które dużo podróżują i zakładają soczewki w różnych warunkach higienicznych. Oczywiście, stosowanie soczewek jednodniowych w żadnym wypadku nie zwalnia z zachowania podstawowych zasad higieny, jak dokładne mycie rąk przed ich aplikacją i zdejmowaniem, ale w przypadku używania jednodniowych szkieł kontaktowych zdecydowanie zmniejsza się ryzyko zainfekowania spojówki.

 

Czas czy pieniądz

Aby odpowiednio zadbać o oczy, każda osoba cierpiąca na nadwzroczność lub krótkowzroczność powinna zainwestować w taki produkt, który zapewni oczom najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Jeśli masz czas i możesz sobie pozwolić na to, aby każdego wieczoru z pietyzmem wkładać zdjęte soczewki do opakowania, kupować regularnie płyn i uzupełniać go w pudełeczku na szkła kontaktowe, to soczewki miesięczne mogą się okazać dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jeśli jednak wiesz, że Twój aktywny styl życia może negatywnie odbić się na stanie Twoich oczu, weź pod uwagę możliwość przestawienia się na soczewki jednodniowe. Dzienny koszt użytkowania jednorazowych szkieł kontaktowych to wydatek rzędu 5-6 zł. Jest wielce prawdopodobne, że więcej wydajesz na kawę, którą pijesz w drodze do pracy. Nie warto ryzykować infekcji oka na rzecz pełniejszego portfela. To tylko Twój wybór czy na soczewkach zaoszczędzisz czas, czy pieniądze. Najważniejsze jest jednak, żeby oszczędzanie to nie odbyło się kosztem zdrowia Twoich oczu.

Artykuł zewnętrzny