Sperma jest płynną wydzieliną, na którą składają się produkty jąder, pęcherzyków nasiennych, najądrzy, gruczołów opuszkowo-cewkowych oraz gruczołu krokowego. Jest wyrzucana poprzez cewkę moczową podczas ejakulacji. O tym wiemy wszyscy.  Ale czy wiesz, że...

 

 1. Tylko 10% objętości spermy to plemniki. Cała reszta to enzymy, witamina C, wapń, sód, białko, fruktoza i inne substancje ułatwiające „życie" plemnikom.
 2. Sperma, jak niemal każda substancja, ma swój smak. Mężczyzna jest jednak w stanie na niego wpływać. Dieta mięsna - smak kwaśny i gorzki, owoce - słodki.
 3. W czasie wytrysku mężczyźni uwalniają 5 mililitrów spermy, czyli około jednej łyżeczki. Taka porcja to 20 kalorii.
 4. Jedna łyżeczka spermy mieści w sobie od 200 do nawet 500 milionów życiodajnych plemników. Jednak w porównaniu ze zwierzętami, jest to wynik dość niski. Na przykład knur (samiec świni domowej) przy jednym wytrysku uwalnia 8 miliardów plemników.
 5. Średnia prędkość spermy, która wydobywa się w czasie wytrysku, to ok. 50 kilometrów na godzinę.
 6. Rekordzista potrafił wytrysnąć na odległość 5,5 metra.
 7. Plemniki potrafią przeżyć w ciele kobiety do 5 dni. Przez 3 godziny żyją na... desce sedesowej.
 8. Szacuje się, że blisko 5% kobiet jest uczulonych na męskie nasienie.
 9. Podobno sperma chroni kobiety przed depresją, dobrze działa na uzębienie, a także działa kojąco na bóle (migrena, artretyzm).
 10. Dwa wytryski dziennie mają bardzo korzystnie wpływać na zdrowie mężczyzny. W czasie produkcji nasienia organizm wydala substancje rakotwórcze.
 11. Młodzi chłopcy z plemienia Etoro zamieszkujący w Papui-Nowej Gwinei, według tamtejszej tradycji, stają się dojrzali, gdy połkną spermę starszych.
 12. Stosowanie męskiego nasienia jako naturalnego kremu na twarz polecała m.in. redaktor naczelna Cosmopolitan, Helen Gurley Brown. Byczą spermę w zakładach kosmetycznych Wielkiej Brytanii stosuje się jako odżywkę, dającą połysk włosom. Porcja kosztuje 55 funtów.

Reklama

Komentarze  

0

#5 kem 2012-12-29 00:02

zauważyłem że im częściej tym bielsza - 3-4 razy w tygodniu gwarantuje biel, a objętość ok 10 ml
Cytować
0

#4 grzes 2012-06-30 15:30

Ja mam wytryski dużo większe niż wspomniany w artykule 5 ml. 10 ml na pewno przekraczam...
Chłopaki napiszcie jaki jest kolor waszej spermy. Czy jest idealnie biała czy raczej żółtawa?
Cytować
0

#3 ver 2012-02-25 21:46

jak kobieta jest bardzo rozluźniona to znaczy że jej trzeba podsunąć zestaw ćwiczeń mięśni kegla.. pochwa jest elastyczna.. w przeciwieństwie do mentalności niektórych facetów
Cytować
0

#2 andi 2010-07-18 20:32

ja mysle ze podczas okresu to zadna przyjemnosc z sexsu,kobieta jest bardzo rozluzniona,wiec jak sobie wlozysz to i tak malo co czujesz bo ma takie luzy ze mozesz glowa wnia wejsc.nie polecam
Cytować
0

#1 Krystyna: 2010-04-05 01:07

Co myślicie Panie i Panowie o seksie w czasie okresu. Przeczytałam ten artykuł /ero-art-pl/seks-podczas-okresu/500/ i ciekawa jestem waszych odczuć i doświadczeń.
Cytować