Intymność

Sport – randka

Sport – randka

Sport to zdrowie - każdy prawdopodobnie zna tę maksymę, jednak czy sport może pomóc w znalezieniu nowego partnera?  Obecnie, większość singli poszukuje nowych znajomości poprzez typowe portale randkowe lub wyruszając „na łowy" do klubów. Jednak czy to wszystko? Czy można znaleźć jeszcze inną, ciekawszą metodę na poznanie tej drugiej osoby?

 

Wiosna i lato to idealny czas na nawiązywanie nowych znajomości właśnie poprzez sport. Spójrzmy na to z tej strony - każdy tak naprawdę uprawia jakąś dyscyplinę. Nawet jeśli nie, to też nie szkodzi gdyż zawsze możemy znaleźć kogoś, kto pomoże nam nauczyć się  np. gry w tenisa, bilard czy jazdy na rolkach. To właśnie świetny pretekst by umówić się na pierwsze spotkanie, dodatkowo możemy być pewni, że nie będziemy skazani na niezręczny brak tematów do rozmów!

W sytuacji, gdy oboje jesteśmy np. świetnymi biegaczami to również sprawa jest ułatwiona - na neutralnym gruncie możecie podyskutować chociażby o swoich doświadczeniach związanych z uprawianiem danej dyscypliny. To wszystko sprawia że na tego typu spotkaniach, po pierwsze, wychodzimy poza schemat standardowy randek, po drugie jest nam łatwiej przełamać „pierwsze lody" oraz co istotne, od pierwszego spotkania mamy już wspólne tematy do rozmów.

Spotkania na sportowo mogą być także ciekawym „eksperymentem",  dzięki któremu możemy dość szybko zorientować się jakimi cechami osobowości charakteryzują się nasi nowi partnerzy. Czy są np. nadopiekuńczy (pytają co chwilę czy zwolnić tempo mierząc jednocześnie nasze ciśnienie), czy są za mało asertywni (gdy pytamy o kolejne okrążenia, partner pomimo stanu przed zawałowego... biegnie dalej), czy ich naturą jest rywalizacja (chcą ścigać się do każdego punktu na horyzoncie). Takich cech, które mogą wyjść już przy pierwszej randce jest znacznie więcej, dlatego jeśli chcemy już na pierwszym spotkaniu poznać bliżej nowego kandydata/kę na partnera - sport randka jest doskonałym rozwiązaniem.

 

Można również wyróżnić kilka wzorów zachowań, charakterystycznych dla każdej z płci, o to kilka przykładów:

Kobieta „niedorajda" - typ kobiety, która nie potrafi lub udaje, że nie potrafi uprawiać jakiejś dyscypliny sportowej. Taka kobieta będzie próbowała w ten sposób wymusić większe zainteresowanie swoją osobą u partnera - generalnie będzie poszukiwała mężczyzny, który będzie poświęcał jej 100% swojej uwagi. Na pewno nie wybaczy spojrzenia na biegnące obok nastolatki...

Kobieta „fajter" - w spotkaniu z taką kobietą lepiej być pewnym swoich umiejętności bo nie jeden mężczyzna ,może wpaść w kompleksy gdy taka pani np. przy 10 km biegu będzie podkręcać tempo. Tutaj trzeba lubić towarzystwo kobiety, która zna swoją wartość i będzie walczyć z mężczyzną o dominację w związku.

Mężczyzna „na popis" - to ten typ, który od razu powie nam ile zdobył medali za czasów szkoły i oczywiście będzie starł się wygrać z partnerką udowadniając że on tu jest najlepszy. To idealny kandydat dla kobiet, które cenią sobie u mężczyzny gen „zwycięzcy".

Mężczyzna „opiekun" - taki facet podczas pieszej wędrówki po górach zapakuje do swojego plecaka cały arsenał potrzebny do przetrwania III wojny światowej, plus oczywiście znajdzie na swych barkach miejsce na kobiecy plecaczek. Będzie co 15 min pytał czy nie chcesz odpoczynku, naleje do kubeczka ciepłej herbaty i  podłoży pod pupę swój pulower. To idealny kandydat dla kobiet lubiących tych nieco nadopiekuńczych facetów.

Wymiennie wyżej przykłady mogą się ujawnić u niektórych osób ale oczywiście nie u wszystkich. Dobrze jednak jest się przygotować i mieć wewnętrzny „radar", który pozwoli nam szybko zorientować się w sytuacji i pomoże podjąć decyzje czy angażować się w taki związek, czy raczej poczekać na inną okazję...

Ok, jeśli zdecydujemy się już na sport-randkę, to jak się umówić?

Jedną z możliwości, jest po prostu wyjście do pobliskiego parku i zaczepienie samotnej osoby biegającej czy jeżdżącej na rowerze, rolkach i zaproponowanie wspólnego spotkania. To jednak  wersja dla odważnych, wiadomo nie każdy ma śmiałość aby podejść tak od razu „z ulicy" i umówić się na randkę. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które proponuje portal Zaktywowani.pl - w zakładce Singiel vs Singielka znajdziemy singli i wyszukamy interesujące nas osoby według szczegółowych kryteriów i przede wszystkim według dyscypliny, którą chcemy wspólnie uprawiać.

Sport randki to pewna nowość, która pojawiła się wraz z popularyzacją zdrowego, aktywnego trybu życia. Czy taki model nawiązywania nowych znajomości się przyjmie? Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć że tak. Z roku na rok polepsza się infrastruktura sportowa w związku z czym jest coraz więcej miejsc i okazji aby znaleźć partnera właśnie poprzez sport.

Mateusz Kopeć