Intymność

Strefy erogenne

Strefy erogenne

To miejsca na całym ciele, wyjątkowo wrażliwe na dotyk i pieszczoty. Każdy człowiek ma trochę inną "mapę erotyczną" ciała. Jednak są takie zakątki w ciele kobiet i mężczyzn, których dotyk doprowadza do podniecenia i sprawia wyjątkową przyjemność. Wzajemne poznawanie swoich ciał to niezwykle fascynująca i piękna przygoda! Nie tylko narządy płciowe należą do stref erogennych. Podniecenie u kobiet wzmaga także dotyk piersi, ud, uszu, szyi, stóp, pośladków, u mężczyzn także piersi, brzucha, pośladków i ud.

 

Płatki uszu, usta, szyja to bardzo wrażliwe strefy erogenne u kobiet.

Prawie każda kobieta uwielbia, gdy mężczyzna całuje i bardzo delikatnie pieści jej twarz, szyję, uszy i składa delikatne pocałunki na ustach. Te niezwykle delikatne pieszczoty sprawią, że seks będzie naprawdę fascynujący, a partnerka będzie czuła się doceniona i będzie jej naprawdę wspaniale. Takie pieszczoty są doskonałą zachętą do seksu.

U kobiety do najsilniej reagujących stref erogennych należą piersi, chociaż ich wrażliwość zależy także od nastroju kobiety i fazy cyklu miesiączkowego.

Piersi, gdy są podniecone zmieniają swój wygląd, stają się nabrzmiałe, a brodawki twardnieją. Delikatne pocałunki, pieszczoty będą ekscytujące i podniecające dla każdej dziewczyny. Jednak brodawki są także bardzo wrażliwe u mężczyzn. Również oni odczuwają przyjemność, kiedy partnerka dotyka je i pieści! Mężczyźni uwielbiają, gdy kobieta głaszcze i całuje ich tors i piersi.

Niezwykle wrażliwe są także stopy, chociaż zazwyczaj niedocenia się ich jako strefę erogenną.

Masaż stóp jest naprawdę podniecający zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Także całowanie i delikatne głaskanie palców u nóg jest bardzo podniecające. Nogi, a szczególnie skóra w zgięciu kolan to miejsca, które silnie reagują na zmysłowy dotyk.

Mówiąc o erogennych strefach nie wolno zapomnieć o udach, a szczególnie ich wewnętrznej części.

Masaż, pocałunki składane na ich delikatnej, wewnętrznej części są naprawdę podniecające szczególnie dla kobiet. To naprawdę preludium seksu i wspaniałej, erotycznej przygody.

Tak naprawdę nie ma dwóch kobiet, czy mężczyzn, którzy identycznie reagowali by na pieszczoty.

Każdy człowiek jest inny, dlatego najlepiej spytać się partnera, czy partnerkę, jaki dotyk, pocałunki są dla nich najbardziej podniecające i przyjemne! Partnerzy kochają dotykać swoich ciał, uwielbiają je poznawać i pieścić każdy jego zakątek.