Żyć Dobrze

Sukces w biznesie z myjnią parową

Sukces w biznesie z myjnią parową

Sprzątanie to stały element codzienności – zarówno w mikro - (dom, samochód), jak i makroskali (przemysł, administracja publiczna, służba zdrowia). Świadczenie usług w tym zakresie może więc okazać się niezwykle dochodowym zajęciem. Zwłaszcza gdy postawimy na innowacyjne, ekologiczne, ekonomiczne oraz bardzo efektywne rozwiązanie w tym zakresie – mobilne myjnie parowe.

 

Myjnia parowa – czysty interes

Myjnia to nie novum – znane są nam te automatyczne, bezdotykowe i samoobsługowe. Jednak mycie parą nie należy jeszcze do usług powszechnych, ale jest bardzo obiecującą formą czyszczenia, o czym przekonał się założyciel myjni SteamPower, Jarosław Skóra: – Zauważyłem niszę w tego typu biznesie w mojej okolicy. Zacząłem się interesować tym tematem i wkrótce byłem już na prezentacji możliwości myjni parowych. Te są naprawdę imponujące, dlatego przyciągają zarówno inwestorów, jak i klientów końcowych.

– Mycie parowe w niczym nie ustępuje myciu aut na ręcznej myjni wodnej. W wielu sytuacjach jest lepsze, ponieważ gorąca para wodna pod odpowiednim ciśnieniem dobrze penetruje trudno dostępne miejsca i pozbywa się z nich uciążliwych zabrudzeń – argumentuje swój biznesowy wybór Dariusz Marunowski, współwłaściciel myjni parowej EcoCzyścioszek.

Parą czyścimy do sucha, bez pozostawienia jakichkolwiek zabrudzeń, bez hektolitrów wody, chemii czyszczącej i produkcji ścieków. Ekologicznie, ekonomicznie i – co ważne – skutecznie. Z mycia parowego można więc uczynić czysty interes – zarówno startując od zera, jak i rozszerzając już prowadzoną działalność (np. zakład mechaniczny, wulkanizacyjny czy firmę sprzątającą) o tę usługę.

 

Mobilność, czyli mogę więcej

 

mobilnosc czyli moge wiecej

 

Mobilna myjnia parowa to coś więcej niż sprzęt czyszczący. To samochód (lub przyczepka) z niezbędną zabudową wraz z wyposażeniem umożliwiającym świadczenie usług czyszczenia parowego w dowolnym miejscu. I to jej atut. – Myjnia parowa ma więcej zastosowań niż tradycyjne myjnie wodne. Po pierwsze jest mobilna, co pozwala realizować usługi premium u klienta – w jego domu lub w firmie – podkreśla właściciel SteamPower.

W ten sposób, gdzie klient nie może, tam myjnię się pośle, na czym zyskają obie strony – zarabiający usługodawca oraz zadowolony z elastyczności usługi klient. A jak wiadomo, dostosowanie się do jego potrzeb to klucz do sukcesu w biznesie, co potwierdza historia firmy EcoCzyścioszek: – Początkowo mój wspólnik prowadził usługi mobilne dla kilku klientów. Potem otworzył myjnię w garażu i tam ich przyjmował. Chcąc zwiększyć swoją widoczność, przeniósł myjnię na parking centrum handlowego, oferując wygodną usługę czyszczenia aut podczas zakupów. Dziś mamy już w Płocku dwie sprawnie funkcjonujące myjnie samochodowe. Jednak poza nimi prowadzimy również usługi wyjazdowe. Pracujemy w obszarze nawet do 100 km.

 

Jedna idea, wiele zastosowań

 

baner gs 1200x628

 

Potencjał mobilnych myjni parowych jest praktycznie nieograniczony. Daleko wykracza poza czyszczenie aut. – Owszem, najczęściej czyścimy wnętrza samochodów, ale równie często podejmujemy się czyszczenia maszyn budowlanych i ciężarówek, tapicerki meblowej czy dywanów. Para niezwykle to ułatwia i usprawnia – przyznaje Jarosław Skóra ze SteamPower. Technologia parowa nie generuje ścieków, więc może być z powodzeniem stosowana we wnętrzach domów, hoteli, biur, a nawet serwerowni czy obiektów przemysłowych. Para zapewnia wysoki poziom czystości i dezynfekcji tam, gdzie jest to konieczne – w gastronomii, zakładach produkcji żywności, szkołach, komunikacji publicznej czy przestrzeniach medycznych. Błyskawicznie doprowadza do porządku elewacje, pomniki, chodniki, obiekty sportowe czy wielkogabarytowe środki transportu.

– Często pierzemy kanapy, narożniki, pufy, krzesła lub dywany u klientów. Zlecane jest nam czyszczenie ciągników, ciężarówek, jak również kabin maszyn rolniczych. Czyściliśmy nawet łodzie i przyczepy kempingowe – mówi Dariusz Marunowski z EcoCzyścioszek. Narzędzie pracy jest więc bardzo plastyczne. Tylko od kreatywności i obrotności właściciela zależy, jak zostanie ono wykorzystane.

 

Rozwiązanie gotowe do startu

 

rozwiazanie gotowe do startu

 

Tradycyjna droga od pomysłu do własnego biznesu zwykle jest wyboista i usłana formalnościami. A jakie doświadczenia w tej materii mają posiadacze myjni parowych Optima dystrybuowanych w Polsce przez firmę GreenSteam? – Z tego typu działalnością można wystartować z dnia na dzień, bez konieczności załatwiania czasochłonnych formalności związanych z pozwoleniami – wodnoprawymi czy środowiskowymi. Myjnie parowe nie wymagają ich, ponieważ są rozwiązaniem ekologicznym. Ponadto firma GreenSteam oferuje wszelkie niezbędne rozwiązania w postaci środków i sprzętu do mycia, czyszczenia oraz pielęgnacji samochodów. Wszystko jest dostępne w jednym miejscu. Łatwo i kompletnie na tyle, żeby urzeczywistnić pomysł na myjnię samochodową praktycznie od razu – odpowiada współwłaściciel myjni EcoCzyścioszek. Natomiast tak zaoszczędzony czas możemy zainwestować w rozwój firmy. Nie martwiąc się jednocześnie o finansowanie inwestycji, które może być realizowane także w ratach 0%, przez leasing lub dotację, w uzyskanie której zaangażuje się nieodpłatnie GreenSteam.

 

Biznes, który ma w sobie parę

Na start nie trzeba wiele – sprzęt plus ręce chętne do pracy. Koszty założenia i utrzymania mobilnej myjni parowej nie są wysokie (brak instalacji wodno-kanalizacyjnej, konieczności najmu lokalu, opłat za zużycie wody i produkcję ścieków). Pozwala to znacznie szybciej zdobyć upragnione zyski i przeobrazić się from zero to hero – jak założyciel myjnia SteamPower. – Początki były trudne – głównie ze względu na nowatorską metodę czyszczenia oraz naukę zarządzania firmą. Obecnie kalendarz mamy zapisany na tydzień, dwa do przodu, a w okresach przedświątecznych nie możemy podołać wszystkim zleceniom. Staramy się przyciągać do siebie pozytywnym wizerunkiem na Fanpage’u. Jednak nic nie działa tak dobrze jak polecenie zadowolonego klienta.

Również posiadacze myjni EcoCzyścioczek z dumą chwalą się swoimi osiągnięciami: – W naszych dwóch myjniach pracuje 12 osób. Działamy 7 dni w tygodniu przez 10 godzin dziennie. Mamy pierwszych klientów flotowych na myjniach. Obok tego prowadzimy usługi mobilne i coraz częściej myjemy auta na wyjazdach. W Płocku jesteśmy już rozpoznawalną marką. Miesięcznie obsługujemy ponad 500 klientów, z czego ponad 60% to stali bywalcy.

To tylko przykłady, ale dobitnie pokazujące, że ten biznes ma w sobie parę. Wystarczy chcieć skorzystać, a można dołączyć do grona zadowolonych przedsiębiorców.

 

Green Steam

Dojazdów, Krakowska 106, 32-010 Luborzyca

Tel : +48 (12) 643 22 22

formularz@greensteam.pl

www.myjnieparowe.biz

 Artykuł sponsorowany