Moto Sfera

Suzuki Vitara Hybrid – funkcjonalność, oszczędność i niezawodność

Suzuki Vitara Hybrid – funkcjonalność, oszczędność i niezawodność

Suzuki jest jednym z najbardziej cenionych producentów samochodów na świecie. Auta japońskiej marki od wielu lat cieszą się opinią niezawodnych, bezproblemowych w eksploatacji, a przy tym wyjątkowo funkcjonalnych. Sztandarowym przykładem jest oczywiście Vitara, czyli jeden z najdłużej produkowanych SUV-ów dostępnych na rynku. W najnowszej odsłonie samochód kusi już nie tylko bezawaryjnością i praktycznością, ale także niskimi kosztami eksploatacji – szczególnie w wariancie Suzuki Vitara Hybrid, któremu bliżej przyglądamy się w naszym artykule.

 

Przestronne wnętrze

Suzuki Vitara Hybrid (https://mmcars.suzuki.pl/auto/samochody/Vitara-Hybrid) jest jednym z najprzestronniejszych samochodów w swojej klasie, choć z zewnątrz w ogóle tego nie widać. Kompaktowe, efektowne nadwozie (szczególnie w jednym z atrakcyjnych kolorów Suzuki) każe podejrzewać, że auto jest zwyczajnie ciasne. Nic z tych rzeczy.

W środku jest wystarczająco dużo miejsca do tego, aby zapewnić komfortowe warunki podróży czterem dorosłym osobom. Szczególną uwagę warto zwrócić na tylną kanapę – bardzo wygodną, zapewniającą również sporo przestrzeni na nogi. Bez problemu zamontujemy tam też dwa pełnowymiarowe foteliki dziecięce.

 

Bagażnik więcej niż wystarczający

Bolączką współczesnych SUV-ów, zwłaszcza tej klasy, jest stosunkowo niewielka ilość miejsca w bagażniku. Ten problem nie dotknął Vitary, która oferuje aż 375 litrów przestrzeni bagażowej. W dodatku kufer ma regularne kształty, co ułatwia pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Gdyby np. podczas rodzinnego wyjazdu na wakacje miało się okazać, że bagażnik nie mieści wszystkich walizek, to zawsze można w ciągu chwili zamontować boks dachowy. Ułatwiają to fabryczne relingi (nie trzeba kupować droższego bagażnika mocowanego na tzw. łapy pod uszczelkami drzwi).

 

Dobre właściwości terenowe

Nie można pisać o Suzuki Vitarze z pominięciem wątku off-roadowego. W końcu jest to legenda rajdów terenowych. Najnowsza generacja Vitary oczywiście nie jest samochodem przystosowanym do jazdy w ciężkim terenie, natomiast bez problemu radzi sobie z pokonywaniem dróg gruntowych, głębokich kałuż, dziur, krawężników, kopnego śniegu czy śliskich podjazdów. To zasługa napędu na 4 koła ALLGRIP AUTO z automatycznymi trybami jazdy, które pozwalają dostosować charakterystykę pracy układu do aktualnych warunków drogowych.

 

Niezawodny i oszczędny napęd hybrydowy

Suzuki Vitara Hybrid wykorzystuje sprawdzoną technologię napędu hybrydowego typu mild hybrid. Silnik benzynowy 1.4 BOOSTERJET jest wspierany przez generator elektryczny dla zwiększenia efektywności napędu, co przekłada się na lepszą dynamikę oraz niższe zużycie paliwa. Technologia Suzuki słynie z niezawodności, jest całkowicie bezobsługowa, a przy tym przynosi realne oszczędności – Vitara z tym napędem w warunkach miejskich zużywa średnio około 7 litrów na 100 kilometrów.

Suzuki Vitara Hybrid to samochód, któremu bez wątpienia warto poświęcić nieco więcej uwagi, dlatego już teraz umów się na jazdę testową w jednym z salonów autoryzowanego dealera marki - MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie lub Warszawie. Dogodny termin zarezerwujesz online lub telefonicznie.

Artykuł zewnętrzny