Żyć Dobrze

Święta to nie tylko kolędy

Święta to nie tylko kolędy – zobacz sam!

Śpiewanie kolęd przy świątecznym stole to jedna z najpiękniejszych tradycji, która jest mocno zakorzeniona w naszym kraju. Wspólne kolędowanie i delektowanie się świątecznymi smakołykami może się jednak szybko znudzić, zwłaszcza jeśli rodzinne spotkania trwają naprawdę długo. Czy święta, jeśli chodzi o ciekawą rozrywkę, to tylko kolędy? Zobacz nasze propozycje, które będą doskonałą alternatywą dla osób, dla których uciecha ze wspólnego kolędowania trwa zaledwie chwilę.

 

Rodzinne kino – czemu nie?

Wspólne kolędowanie jest jedyną w swoim rodzaju rozrywką, której nie doceniają jednak wszyscy. Jeśli i Tobie szybko się ona nudzi, skup się na innych sposobach spędzania czasu, w których udział może brać cała rodzina. Święta to czas niezwykle rodzinny, dlatego wszelkie aktywności warto dobierać tak, by przyczyniały się one do integracji i generowania rodzinnych wspomnień. Jeśli lubicie oglądać filmy, postaw na świąteczne kino – niech wspólne oglądanie ciekawych produkcji będzie okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. W końcu święta to jeden z niewielu momentów, kiedy to nikt z nas nigdzie się nie spieszy i nie ma innych obowiązków na głowie. Być może znajdziesz wśród prezetntów nowe, ciekawe propozycje filmowe na świąteczny wieczór.

 

Świąteczne teledyski – alternatywa dla kolęd

Jeśli Ty i Twoi najbliżsi należycie do wielbicieli muzyki, na pewno spodobają się Wam świąteczne teledyski, których słuchanie świetnie integruje każde pokolenie. Po zjedzonym posiłku oddalcie się swobodnie na kanapę, gdzie możecie rozpocząć wspólne muzyczne oglądanie. Co więcej, możesz urozmaicić wspólny wolny czas poprzez karaoke – to doskonały sposób na integrację i wspólną zabawę, która buduje miłą rodzinną atmosferę i kończy się zazwyczaj sporą dawką dobrego humoru. Nie przejmuj się tym, że nie wszyscy macie idealne głosy – świąteczne teledyski i wspólne karaoke to przede wszystkim dobra zabawa, a nie konkurs talentów!

 

Rodzinny spacer wśród śnieżnych zasp

Siedzenie na kanapie podczas świątecznych dni nie jest Twoim ulubionym sposobem na rozrywkę? Nie należysz do wielbicieli muzycznych zabaw i o wiele lepiej czujesz się na świeżym powietrzu? Podczas świątecznych dni postaw na rodzinne spacery, które będą doskonałą alternatywą dla słodkiego lenistwa na kanapie, które może skutkować nadwyżką kilogramów. Wspólne spacery będą jeszcze większą frajdą, jeśli wybierzesz odpowiednie miejsce, które oferuje piękny, zimowy krajobraz. Ośnieżone ścieżki i drzewa będą napawać Cię błogim spokojem, a młodsze pokolenie będzie miało świetną zabawę dzięki śnieżnym zaspom. Jeśli zima obfituje w dużą ilość śniegu, możesz pobawić się z dziećmi, na przykład poprzez wspólne lepienie bałwana czy wielką bitwę na śnieżki.

 

Świąteczny czas nie musi oznaczać wyłącznie wspólnego kolędowania – jeśli nie należysz do miłośników muzyki, urozmaicaj wspólne, rodzinne chwile poprzez zimowe spacery, wspólne oglądanie ciekawych filmów czy świąteczne teledyski, które będą dobrą alternatywą dla śpiewania kolęd.

Artykuł zewnętrzny