„Swingers to osoba uprawiająca seks grupowy, lub wymieniająca się partnerem z osobą z innej pary" - tyle możemy dowiedzieć się ze źródeł encyklopedycznych. Jako, że swingowanie staje się coraz popularniejszą zabawą seksualną, warto kilka słów na ten temat powiedzieć.

 

Swingowanie jest bezsprzecznie jednym z modeli seksu grupowego, o którym pisaliśmy wcześniej. Początek swingowania sięga lat 50 ubiegłego stulecia. Wtedy to w Ameryce pojawiła się gra nazywana „wife swapping" czyli „wymiana żon". Polegała ona na tym, że w trakcie przyjęcia mężczyźni zostawiali klucze do swoich domów, by następnie kobiety mogły je wylosować. W ten sposób, drogą losową ustalano kto z kim ma spędzić daną noc. Zabawa ta szybko wyszła poza granice USA, znajdując zwolenników w wielu krajach, w tym także w Polsce.

 Reklama

feromony banerek

 

Według swingersów ich spotkania to pewien rodzaj odświeżenia związku i zabezpieczenia. Taki argument pojawia się najczęściej wśród par z kilkuletnim stażem, tam gdzie powoli wkrada się rutyna.

 

Średnia wieku swingersa to około 40 lat

Stąd, aby zapobiec wzajemnemu znudzeniu się sobą partnerzy decydują się na „kontrolowany skok w bok". Jak sami przyznają wolą dobrowolnie kogoś „podsunąć" drugiej stronie, niż być potajemnie zdradzanym. Doceniają seks z wybraną osobą, widząc jak bardzo jest adorowana przez nieznajomych. Odświeżają swoje życie seksualne, które ograniczone do siebie nawzajem mogłoby w końcu zaniknąć. Mimo, iż część z nich zasłania się miłością do partnera, to jednak byłoby to zaprzeczenie pewnej teorii, w której sami twierdzą, ze swingowanie to tylko seks i z intymnością, i uczuciem nie ma nic wspólnego.

Dziś bez większego trudu można w Polsce znaleźć specjalne kluby dla miłośników swingowania, gdzie można pobawić się w gronie nawet 20 osób, choć nadal najpopularniejsze są spotkania dość kameralne, w domach, hotelach itp.

Są również fora internetowe, które proponują na przykład porady dla początkujących:

 

Co to jest swingowanie i swingersi?

Ruch swingersow polega w skrócie na zabawach erotycznych, często, lecz nie zawsze związanych z wymianą partnerów w seksie. Jeżeli mieliście takie marzenia to zapewne nieprzypadkowo trafiliście na strony tego forum.

 

Czy idąc do klubu swingersów musze z wszystkimi uprawiać seks?

To jeden z mitów, który często funkcjonuje. Idąc do klubu po prostu wybierasz miejsce w miarę neutralne dla każdego. Nikt do niczego w żadnym klubie Cię nie będzie zmuszać. Normalną zasadą w szanujących się klubach jest to, że natrętni goście po prostu są wypraszani i więcej do klubu wejścia nie mają. W klubie możesz np. bawić się tylko ze swoim partnerem i tylko podpatrywać innych gości.

 

Jak zacząć?

To oczywiście subiektywna rada i wielu z tym się nie zgodzi, ale naszym zdaniem najlepsze są dwa sposoby. Poszukajcie fajnej pary, która Wam odpowiada korzystając z portali randkowych, których jest wiele (lista dostępna w innym dziale na forum) i umówcie się np. w klubie. Możecie się bawić tylko z Nimi. Druga wersja jest taka, że pójdziecie po prostu do klubu i będziecie się kochać tylko ze sobą, a jeżeli ktoś się Wam spodoba możecie zdecydować się na nieco więcej.

 

Ja bym chciał, a moja partnerka nie. Czy warto próbować ją przekonać?

Przekonać tak, ale nic na siłę. Widzieliśmy wiele par w klubach, które wychodziły po pierwszych minutach, a nie raz partnerka robiła awanturę i kończyło się nieprzyjemnie. Pamiętaj decyzja o wyjściu do takiego klubu powinna być wspólna i dobrze przemyślana. Jeżeli czujecie, że to nie jest dobry moment nie róbcie tego.

 

Podobno niektóre kluby stosują jakieś kolory bransoletek na rękach. O co w tym chodzi?

Bransoletka ma ułatwić innym nawiązywanie kontaktów z Wami. Kolory mówią czego oczekujecie od tego spotkania. Czy np. chcecie się bawić tylko ze sobą, czy pozwalacie na dotyk lub czy pozwalacie na wymianę partnerów.

 

Czy w klubach używa się zabezpieczeń jak prezerwatywy?

W klubie każdy odpowiada za siebie. Radzimy jednak w 100% się zabezpieczać na własną rękę. Wiele klubów nie dostarcza w cenie prezerwatyw wiec należy je dodatkowo zakupić. Decyzja o wyborze zabezpieczenia jest decyzja dorosłych ludzi, ale pamiętaj nie zabezpieczając sie narażasz siebie i innych.

 

Czy w klubach/na imprezach swingerskich przebywa się nago?

To zależy od klubu. Zazwyczaj przebywa się w erotycznej bieliźnie lub po prostu w ręcznikach, które są dostarczane zaraz po wejściu. Przebrać się można w szatniach.

 

Boimy się o swój związek. Jak wpłynie na Nas to,że będziemy się dotykać, uprawiać seks z inną osobą?

Żeby bawić się w ten sposób przede wszystkim powinniście oboje tego chcieć. Przed pierwszym razem warto również określić granice. Na co sobie będziecie pozwalać, a na co nie. Istnieje mnóstwo małżeństw oraz par (i jest ich coraz więcej), które bawią się w ten sposób bez szkody dla ich związku. Nie mniej jednak wiele związków na pewno uległo rozpadowi przez takie zabawy więc ryzyko powinniście oboje przedyskutować.

 

Czy na imprezy w klubach przychodzą samotni Panowie?

I tak i nie. Zależy od rodzaju imprezy. Zazwyczaj klub oferuje kilka różnych typów imprez. Na jednych mogą przebywać wyłącznie pary, a na innych jest dozwolony udział singli. Zazwyczaj single płacą więcej za wstęp na imprezę.

 

Jak widać takie wyreżyserowane opowieści i wybrane wygodne tematy muszą pochodzić z klubów oferujących takie usługi. Być może, dla niektórych są one wystarczające.

 

Wszelkie moralne, etyczne, czy jakiekolwiek inne opinie na temat swingowania pozostawiamy na boku. Każdy przecież ma swój rozum i jakieś upodobania seksualne. Tak więc teraz przejdziemy do kilku pojęć, które pokazują zakres swingowania.

 

Trochę „techniki"

Istnieje kilka różnych stylów swingowania, jeśli chcesz dołączyć do swingującej społeczności to zastanów się nad wyborem, który zawsze możesz zmienić:

  • Closed swinging- gdy jeden z partnerów nie chce oglądać swojego stałego partnera seksualnego z kimś innym w czasie „akcji".
  • Open swinging - gdy jeden partner nalega na oglądanie swojego partnera w trakcie seksu z inną osobą.
  • Soft swinging - zamiana partnerów do często szalenie perwersyjnej gry wstępnej, ale powrót do stanu pierwotnego w celu uprawiania seksu właściwego.

Przedstawione powyżej techniki dotyczą amerykańskiej teorii, bardzo wstępnej zresztą. Jak wiemy teoria z praktyką potrafi się często mijać.

 

Ochrona

Każdy wie, że ochrona jest najważniejsza, niemniej, jako że przypominania nigdy zbyt wiele, i my o tym przypominamy.  Należy o tym pamiętać szczególnie w środowisku swingującym, w którym ludzie wymieniają partnerów i kochają się z zupełnie obcymi.

I choć prezerwatywa nie chroni przed wszystkim to pozwala chociaż czuć się pewniej podczas tej grupowej przygody.

 

 

Kto, co, gdzie, kiedy, dlaczego?

Istnieje wiele różnych sposobów, aby dowiedzieć się o swingersach i ich spotkaniach. Możesz sprawdzić swoją lokalną gazetę, gdzie często ogłaszają się pary w poszukiwaniu kolejnych partnerów.

Niewyczerpanym źródłem tego typu anonsów jest oczywiście cyberprzestrzeń gdzie znajdziesz partnerów, miejsca oraz imprezy do grupowego eksperymentowania.  Można popytać też bezpośrednio w klubach, w których swingersi zabawiają się bez zahamowań seksualnych.

Jednakże ponad wszystko inne, należy zachować ostrożność. Nie pozwól aby erekcja powstrzymała twoje szare komórki i zawiesiła procesy trzeźwego myślenia. Dla własnego bezpieczeństwa warto też wiedzieć coś o partnerkach, z którymi zechcesz uprawiać seks.

 

Dobry, zły

Wiele par uważa, że seks z innymi osobami brzmi całkiem kusząco i ostatecznie poprawia ich życia seksualne w związku.

Ale jeśli związek nie jest zbyt mocny, jeśli wygra zazdrość, gniew, zdrada, i wszystkie inne irracjonalne emocje zdołają przejąć kontrolę, to możesz oczekiwać... końca związku, w którym było ci być może jednak dobrze.

A na koniec jeszcze ciekawy materiał

 

 

i odrobina rozrywki...

 

 

Komentarze  

+1

#13 XOXO 2012-10-05 23:07

mieliśmy malutkie doświadczenia z żoną w tej dziedzinie i powiem wam ... wszystko jest dla ludzi ale nie wszystko dla nas ... nigdy nie będziemy szukać tego typu znajomości ... poprostu cenimy sobie zaufanie i szczerość ... w swingu jest ZERO jakiejkolwiek moralności ---> nigdy jej nie oczekujcie ! a jeśli Wam to nie przeszkadza to MIŁEJ ZABAWY :-)
Cytować
0

#12 augusta 2012-09-01 22:50

kochani! a dla mnie swingowanie to nic zlego. Uwazam , ze ci wszyscy ktorzy tak bardzo obrazaja sie i neguja takie zachowanie albo zdradzaja na boku albo nie moga przelamac sie do tego typu zachowan pomimo ze marza o tym jak wszyscy bo przeciez wszyscy mamy sprosne fantazje erotyczne ;-) A kolejna sprawa to chytrosc Panowie notorycznie odwiedzaja agencje towarzyskie a na mysl ze zona " moblaby..." dostaja szalu ( prawda ?) gdzie wobec tego sprawiedliwosc? uwazam ze warto z tej strony spojrzec na swingowanie a wiem cos o tym - jestem psychologiem :-) pozdrawiam
Cytować
+1

#11 coyoto 2012-08-29 14:24

widze ze z tolerancja jestesmy na bakier a polska to zacofany kraj jesli chodzi o swobode seksualna ,jesli komus to przeszkadza to nie tego nie robi i niech nie kometuje zachowania innych ,ja proponuje sprobowac to cos fantastycznego
Cytować
+2

#10 jula 2012-08-25 02:37

,,,, najpierw sie upic a potem wymienic partnerami,,, bardzo romantyczne,,,chore
Cytować
+4

#9 Kristina 2012-06-11 02:04

Od trzech lat uprawiamy seks z wymianą partnerów,jest wspaniale.Spotykamy się dwa razy w miesiącu,żadne z małżeństw nie myśli o rozwodzie itp.Zacznę może od początku,trzy lata temu na wczasach zapoznaliśmy parę w naszym wieku 40 lat.Jak to na wczasach,pogoda nie dopisywała,więc czas spędzaliśmy w domku,było piwko,wódeczka i długie rozmowy o wszystkim,i o seksie też.Chodziliśmy na wspólne spacery,czasem były niewinne uściski,pocałunki i tak zbliżyliśmy się do siebie.Kiedyś ktoś z nas niby żartem zaproponował zamianę partnerów,byliśmy dość mocno wypici,nie wiedzieć nawet kiedy wymieniłyśmy się mężami,było wspaniale i jest tak do dzisiaj,spróbujcie,naprawdę jest ok.
Cytować
+1

#8 Monika 2012-02-23 12:28

I jeszcze jedno antypolaczek. W 1992 r. w Mielnie rozpoczęliśmy taką zabawę w trzy pary ! Wiesz żadne z małżeństw się nie rozpadło,nie mamy też wspólnych(z mieszanych małżeństw ) dzieci.Zabawa trwała do 2005 roku. Teraz już tego nie robimy, ale nadal się spotykamy i dażymy sympatią i przyjaznią.Nie żałuję tego co było,tylko zawsze trzeba posługiwać się głową, a NIE PIĘŚCIAMI !
Cytować
+1

#7 Monika 2012-02-23 12:08

Widzę że postawa ANTYPOLACZKA to odmiana Średniowiecza gdzie palono co ładniejszą dziewkę która nie chciała dać (a to plebanowi a to sołtysowi itp) i dlatego została czarownicą okrzyknięta. Pewnie Tobie lepiej by się żyło wsród Arabów bo miał byś możliwość ręcznego tłumaczenia swojej żonie na tematy moralności,podczasn gdy sam chętnie skorzystał byś z każdej nadarzającej się okazji. A może Ty masz jakieś inne problemy erotyczno-seksualne i boisz się rywalizacji czy porównania do innycy i dlatego powołując się na łamanie Praw Bożych sam je łamiesz wielokrotnie inwektywami w swych wypowiedziach i nienawiścią.Ty ziejesz ogniem chory człowieku.Zal mi Ciebie i Tobie podobnych zarówno mężczyzn jak i zakąpleksionych kobiet.
Cytować
0

#6 Rychu 2012-01-02 15:48

antypolaczek - piszesz, że zrobiłbyś coś kolesiowi, który zabawiałby się z twoją kobietą.
W czym on jest winny, że ona mu dała ?
Jak suka nie da, to pies nie weźmie, więc winni są oboje po równo.
Ja na twoim miejscu widząc swoją kobietę zabawiającą się tak z jakimś gościem powiedziałbym, że to już koniec (zerwanie) i pokazał jej dwa faki.
Cytować
+1

#5 antypolaczek 2011-12-31 01:12

Gdybym uwidzial moja na takiej zabawie,pierwsze co bym zrobil to skrecil kark kolesiowi ktory z nia sie zabawia a reszte popaprancow napierdolil tak pala zeby korwa juz nie mogl chodzic.Jak mozna kochac i wmawiac sobie zwiazek na tym polega,to po huj sie zenic wchodzic w zwiazki,nie lepiej od razu jebac sie z kazdym.Kolesie swingusie to czyste cioty,spedalone zboczki ktorych jednym strzalem powalasz na podloge,kobiety swingersowki to nic innego jak dziwki ktore chca jak najwiecej nachlapac sie kutasow...jestescie jak zwierzeta,,lamiecie prawo Boze ...
Cytować
0

#4 narzeczeni 1984 2011-12-30 02:30

Czytamy ostatnio z narzeczoną Pamiętniki Swingersów, nie wkleje adresu [..oj..] bo pewnie go skasują ale kto wie jak to znajdzie na necie....
Cytować