Intymność

symbol swingersów

Swingersi - czym jest swingowanie?

„Swingers to osoba uprawiająca seks grupowy, lub wymieniająca się partnerem z osobą z innej pary" - tyle możemy dowiedzieć się ze źródeł encyklopedycznych. Jako, że swingowanie staje się coraz popularniejszą zabawą seksualną, warto kilka słów na ten temat powiedzieć.

 

Swingowanie jest bezsprzecznie jednym z modeli seksu grupowego, o którym pisaliśmy wcześniej. Początek swingowania sięga lat 50 ubiegłego stulecia. Wtedy to w Ameryce pojawiła się gra nazywana „wife swapping" czyli „wymiana żon". Polegała ona na tym, że w trakcie przyjęcia mężczyźni zostawiali klucze do swoich domów, by następnie kobiety mogły je wylosować. W ten sposób, drogą losową ustalano kto z kim ma spędzić daną noc. Zabawa ta szybko wyszła poza granice USA, znajdując zwolenników w wielu krajach, w tym także w Polsce.

 Reklama

feromony banerek

 

Według swingersów ich spotkania to pewien rodzaj odświeżenia związku i zabezpieczenia. Taki argument pojawia się najczęściej wśród par z kilkuletnim stażem, tam gdzie powoli wkrada się rutyna.

 

Średnia wieku swingersa to około 40 lat

Stąd, aby zapobiec wzajemnemu znudzeniu się sobą partnerzy decydują się na „kontrolowany skok w bok". Jak sami przyznają wolą dobrowolnie kogoś „podsunąć" drugiej stronie, niż być potajemnie zdradzanym. Doceniają seks z wybraną osobą, widząc jak bardzo jest adorowana przez nieznajomych. Odświeżają swoje życie seksualne, które ograniczone do siebie nawzajem mogłoby w końcu zaniknąć. Mimo, iż część z nich zasłania się miłością do partnera, to jednak byłoby to zaprzeczenie pewnej teorii, w której sami twierdzą, ze swingowanie to tylko seks i z intymnością, i uczuciem nie ma nic wspólnego.

Dziś bez większego trudu można w Polsce znaleźć specjalne kluby dla miłośników swingowania, gdzie można pobawić się w gronie nawet 20 osób, choć nadal najpopularniejsze są spotkania dość kameralne, w domach, hotelach itp.

Są również fora internetowe, które proponują na przykład porady dla początkujących:

 

Co to jest swingowanie i swingersi?

Ruch swingersow polega w skrócie na zabawach erotycznych, często, lecz nie zawsze związanych z wymianą partnerów w seksie. Jeżeli mieliście takie marzenia to zapewne nieprzypadkowo trafiliście na strony tego forum.

 

Czy idąc do klubu swingersów musze z wszystkimi uprawiać seks?

To jeden z mitów, który często funkcjonuje. Idąc do klubu po prostu wybierasz miejsce w miarę neutralne dla każdego. Nikt do niczego w żadnym klubie Cię nie będzie zmuszać. Normalną zasadą w szanujących się klubach jest to, że natrętni goście po prostu są wypraszani i więcej do klubu wejścia nie mają. W klubie możesz np. bawić się tylko ze swoim partnerem i tylko podpatrywać innych gości.

 

Jak zacząć?

To oczywiście subiektywna rada i wielu z tym się nie zgodzi, ale naszym zdaniem najlepsze są dwa sposoby. Poszukajcie fajnej pary, która Wam odpowiada korzystając z portali randkowych, których jest wiele (lista dostępna w innym dziale na forum) i umówcie się np. w klubie. Możecie się bawić tylko z Nimi. Druga wersja jest taka, że pójdziecie po prostu do klubu i będziecie się kochać tylko ze sobą, a jeżeli ktoś się Wam spodoba możecie zdecydować się na nieco więcej.

 

Ja bym chciał, a moja partnerka nie. Czy warto próbować ją przekonać?

Przekonać tak, ale nic na siłę. Widzieliśmy wiele par w klubach, które wychodziły po pierwszych minutach, a nie raz partnerka robiła awanturę i kończyło się nieprzyjemnie. Pamiętaj decyzja o wyjściu do takiego klubu powinna być wspólna i dobrze przemyślana. Jeżeli czujecie, że to nie jest dobry moment nie róbcie tego.

 

Podobno niektóre kluby stosują jakieś kolory bransoletek na rękach. O co w tym chodzi?

Bransoletka ma ułatwić innym nawiązywanie kontaktów z Wami. Kolory mówią czego oczekujecie od tego spotkania. Czy np. chcecie się bawić tylko ze sobą, czy pozwalacie na dotyk lub czy pozwalacie na wymianę partnerów.

 

Czy w klubach używa się zabezpieczeń jak prezerwatywy?

W klubie każdy odpowiada za siebie. Radzimy jednak w 100% się zabezpieczać na własną rękę. Wiele klubów nie dostarcza w cenie prezerwatyw wiec należy je dodatkowo zakupić. Decyzja o wyborze zabezpieczenia jest decyzja dorosłych ludzi, ale pamiętaj nie zabezpieczając sie narażasz siebie i innych.

 

Czy w klubach/na imprezach swingerskich przebywa się nago?

To zależy od klubu. Zazwyczaj przebywa się w erotycznej bieliźnie lub po prostu w ręcznikach, które są dostarczane zaraz po wejściu. Przebrać się można w szatniach.

 

Boimy się o swój związek. Jak wpłynie na Nas to,że będziemy się dotykać, uprawiać seks z inną osobą?

Żeby bawić się w ten sposób przede wszystkim powinniście oboje tego chcieć. Przed pierwszym razem warto również określić granice. Na co sobie będziecie pozwalać, a na co nie. Istnieje mnóstwo małżeństw oraz par (i jest ich coraz więcej), które bawią się w ten sposób bez szkody dla ich związku. Nie mniej jednak wiele związków na pewno uległo rozpadowi przez takie zabawy więc ryzyko powinniście oboje przedyskutować.

 

Czy na imprezy w klubach przychodzą samotni Panowie?

I tak i nie. Zależy od rodzaju imprezy. Zazwyczaj klub oferuje kilka różnych typów imprez. Na jednych mogą przebywać wyłącznie pary, a na innych jest dozwolony udział singli. Zazwyczaj single płacą więcej za wstęp na imprezę.

 

Jak widać takie wyreżyserowane opowieści i wybrane wygodne tematy muszą pochodzić z klubów oferujących takie usługi. Być może, dla niektórych są one wystarczające.

 

Wszelkie moralne, etyczne, czy jakiekolwiek inne opinie na temat swingowania pozostawiamy na boku. Każdy przecież ma swój rozum i jakieś upodobania seksualne. Tak więc teraz przejdziemy do kilku pojęć, które pokazują zakres swingowania.

 

Trochę „techniki"

Istnieje kilka różnych stylów swingowania, jeśli chcesz dołączyć do swingującej społeczności to zastanów się nad wyborem, który zawsze możesz zmienić:

  • Closed swinging- gdy jeden z partnerów nie chce oglądać swojego stałego partnera seksualnego z kimś innym w czasie „akcji".
  • Open swinging - gdy jeden partner nalega na oglądanie swojego partnera w trakcie seksu z inną osobą.
  • Soft swinging - zamiana partnerów do często szalenie perwersyjnej gry wstępnej, ale powrót do stanu pierwotnego w celu uprawiania seksu właściwego.

Przedstawione powyżej techniki dotyczą amerykańskiej teorii, bardzo wstępnej zresztą. Jak wiemy teoria z praktyką potrafi się często mijać.

 

Ochrona

Każdy wie, że ochrona jest najważniejsza, niemniej, jako że przypominania nigdy zbyt wiele, i my o tym przypominamy.  Należy o tym pamiętać szczególnie w środowisku swingującym, w którym ludzie wymieniają partnerów i kochają się z zupełnie obcymi.

I choć prezerwatywa nie chroni przed wszystkim to pozwala chociaż czuć się pewniej podczas tej grupowej przygody.

 

Kto, co, gdzie, kiedy, dlaczego?

Istnieje wiele różnych sposobów, aby dowiedzieć się o swingersach i ich spotkaniach. Możesz sprawdzić swoją lokalną gazetę, gdzie często ogłaszają się pary w poszukiwaniu kolejnych partnerów.

Niewyczerpanym źródłem tego typu anonsów jest oczywiście cyberprzestrzeń gdzie znajdziesz partnerów, miejsca oraz imprezy do grupowego eksperymentowania.  Można popytać też bezpośrednio w klubach, w których swingersi zabawiają się bez zahamowań seksualnych.

Jednakże ponad wszystko inne, należy zachować ostrożność. Nie pozwól aby erekcja powstrzymała twoje szare komórki i zawiesiła procesy trzeźwego myślenia. Dla własnego bezpieczeństwa warto też wiedzieć coś o partnerkach, z którymi zechcesz uprawiać seks.

 

Dobry, zły

Wiele par uważa, że seks z innymi osobami brzmi całkiem kusząco i ostatecznie poprawia ich życia seksualne w związku.

Ale jeśli związek nie jest zbyt mocny, jeśli wygra zazdrość, gniew, zdrada, i wszystkie inne irracjonalne emocje zdołają przejąć kontrolę, to możesz oczekiwać... końca związku, w którym było ci być może jednak dobrze.