Żyć Dobrze

Szafa wnękowa jako idealne zagospodarowanie przestrzeni

Szafa wnękowa jako idealne zagospodarowanie przestrzeni

Szafa to element wyposażenia mieszkania, który może zostać umieszczony zarówno w salonie, przedpokoju, jak i sypialni. Często jednak zdarza się, że nagromadzimy w naszym domu wiele różnych rzeczy - od ubrań po zabawki - których jedna szafa nie będzie w stanie pomieścić. Trzeba się zatem zastanowić, w którym pomieszczeniu postawić jeszcze jeden mebel i czy lepiej będzie zakupić szafę wolno stojącą czy też skorzystać z możliwości zamówienia szafy wnękowej.

 

Jaką szafę wybrać?

Wolnostojące szafy to przeważnie duże, ciężkie i często nieporęczne meble. Zajmują dużo powierzchni, a jednak w środku nie znajduje się zbyt wiele miejsca. Dodatkowo jeśli szafa ma stać w salonie, nie może go zdominować i odróżniać się stylem od innych mebli, ponieważ będzie sprawiać wrażenie, że została tam wciśnięta na siłę. Warto zatem pomyśleć o szafie wnękowej, produkowanej na zamówienie, np. z firmy Verlani. Szafy tego typu stały się w ostatnich latach bardzo popularne, głównie ze względu na dużą funkcjonalność oraz możliwość dopasowania do każdego pomieszczenia i indywidualnych oczekiwań. Szafy wnękowe nie muszą być koniecznie umieszczone we wnękach, jak wskazuje na to ich nazwa. Może to być także zabudowa pełna, ze ścianami bocznymi lub narożna - w zależności od naszych potrzeb. 

 

Czego nie może zabraknąć w każdej szafie?

Szafy wykonywane na wymiar pozwalają na idealne zagospodarowanie przestrzeni w mieszkaniu i umożliwiają schowanie wszystkich ubrań, zwłaszcza tych sezonowych, oraz koców i pościeli. Dobrym pomysłem jest sporządzenie listy rzeczy, które chcemy umieścić w szafie. Na jej podstawie będzie można określić, w jakie akcesoria powinna zostać wyposażona. W maksymalnym wykorzystaniu wnętrza na pewno pomocne będą drążki, które pozwolą oddzielić rzeczy długie od krótkich. Jeśli zostaną rozmieszczone w odpowiedni sposób, to zyskamy bardzo dużą powierzchnię przeznaczoną na rzeczy wiszące. W każdej szafie znajdują się także wszelkiego rodzaju półki: wąskie lub szerokie oraz krótkie lub długie. Bardzo przydatna może być wysuwana półka na buty, która zapewni łatwy dostęp i ciągłą cyrkulację powietrza. W szafie powinny się znaleźć także szuflady o różnych wymiarach i głębokościach. W utrzymaniu porządku we wnętrzu pomóc również może specjalny kosz oraz przegrody przeznaczone do przechowywania sprzętu domowego.

 

Jak znaleźć dobrego wykonawcę?

Szafa to element wyposażenia niezbędny w każdym domu. Powinna stanowić jedną całość z innymi meblami. Dobrze jeśli będzie gustowna i ozdobi wnętrze mieszkania. Musi być również wytrzymała, żeby służyła nam przez lata. Warto zatem poświęcić chwilę czasu na poszukiwania odpowiedniego wykonawcy. Firma wykonująca szafy wnękowe powinna zatrudniać jedynie najlepszych fachowców, którzy posiadają duże doświadczenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wykonane przez nich pomiary będą dokładne, co pozwoli na pełne zagospodarowanie przestrzeni, czyniąc nasz dom bardziej funkcjonalnym. Dobry wykonawca, jak np. firma Verlani, korzysta jedynie z materiałów najwyższej jakości i jest w pełni skoncentrowany na potrzebach klientów.

Każda szafa powinna umożliwiać wygodne przechowywanie wszystkich ubrań, pościeli, ręczników oraz innych rzeczy. Musi być pojemna, funkcjonalna i dopasowana do wystroju mieszkania. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które przystosowane są do różnych potrzeb. Jednak najlepsze okazują się szafy wnękowe, wykonywane na indywidualne zamówienie, które z powodzeniem spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

 Reklama