Jak w wielu przypadkach, doświadczeni managerowie są dziś w stanie w ułamku sekundy określić, w ilu procentach osoba, z którą zasiada do rozmów jest prawdziwym gentlemanem, a na ile przebierańcem na potrzeby chwili. Dbałość o detale i wrodzona lub przez lata nabyta elegancja to jedna z głównych cech, której brak szybko obnaży nasze słabe strony. Posiadanie galanterii skórzanej dobrej jakości, odpowiednio dobranej do naszej garderoby jest czymś niezbędnym dla mężczyzny z charakterem.

 

 

Szybki test na gentlemana – czy nosisz galanterię skórzaną?

Wyobraźmy sobie spotkanie szkoleniowe. Wszyscy młodzi biznesmeni zasiadają w drogich garniturach zasłuchani w słowa doświadczonego kolegi, który opowiada o zasadach panujących w świecie biznesu. Na pytanie ilu z nich czuje się gentlemanami, prawie wszyscy unoszą ręce. Następuje więc prosta prośba – niech wszyscy opróżnią kieszenie i wystawią na wierzch swoje torby.

 

Na stoły powędrowały telefony z potłuczonym ekranem, pogryzione długopisy, zużyte chusteczki higieniczne, pogniecione banknoty, znoszone plecaki. Brak galanterii skórzanej aż raził po oczach. Młodzi biznesmeni wykazali brak dbałości o detale, a to właśnie one są czasem decydujące w kontaktach z kontrahentem czy oponentem podczas zasiadania przy wspólnym stole i podejmowania kluczowych decyzji dla powodzenia w interesach.

 

Drobna galanteria skórzana – klucz do sukcesu

Galanteria skórzana jest dzisiaj dosyć łatwo dostępna i nie posiada już statusu bardzo luksusowego dodatku do garderoby. Jeśli mowa o drobnej galanterii skórzanej, młodym biznesmenom polecono w pierwszej kolejności zakup skórzanego etui do telefon oraz skórzanego portfela. Pomoże to uporządkować banknoty i dokumenty, a w przypadku płatności za służbowy lunch będzie to wyglądać profesjonalnie.

 

torby 1

Fot. Wąski portfel na karty i bilon. Galanteria skórzana od www.Gentle-Man.pl

 

Zwróćmy uwagę także na skórzany pasek do spodni. Jest to typowo ozdobny typ galanterii skórzanej, ale jakże ważny jeśli idzie o podkreślenie eleganckiej stylizacji. Dobierajmy paski ze stylową, połyskliwą, choć niezbyt krzykliwą klamrą, najlepiej z gładkiej skóry w tonacjach czerni lub brązu. Kolor galanterii skórzanej: butów, paska do spodni i teczki, powinien być zbliżony, choć nie jest to reguła.

 

Istotna dla gentlemana galanteria skórzana to teczka lub aktówka

Plecaki, lub co gorsza torby w formie tandetnych reklamówek, są absolutnie niedopuszczalne. Oczywiście zgodzimy się, że liczy się funkcjonalność i to, abyśmy pomieścili gdzieś cały nasz dobytek, ale zróbmy to z klasą godną gentlemana. Za kilkaset złotych można zakupić bardzo dobrą jakościowo męską galanterię skórzaną w formie teczki lub aktówki.

 

torby 2

Fot. Modne i zarazem pół eleganckie torby marki Brodrene, dostępne na Gentle-Man.pl.

 

W takim miejscu zorganizujesz całą resztę swoich podręcznych przedmiotów, które walają się po kieszeniach, takich jak pióro (daj sobie spokój z długopisem w gwiazdki), bawełniana chusteczka (kosztem paczki chusteczek higienicznych), plik dokumentów, które służą do codziennej pracy, klucze czy komputer przenośny. To dobry start na drodze do bycia prawdziwym gentlemanem każdego dnia.

Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz
Kod antyspamowy Odśwież