Żyć Dobrze

Test na prawdziwego gentlemana

Test na prawdziwego gentlemana - opróżnij kieszenie i sprawdź czy jesteś jednym z nich!

Jak w wielu przypadkach, doświadczeni managerowie są dziś w stanie w ułamku sekundy określić, w ilu procentach osoba, z którą zasiada do rozmów jest prawdziwym gentlemanem, a na ile przebierańcem na potrzeby chwili. Dbałość o detale i wrodzona lub przez lata nabyta elegancja to jedna z głównych cech, której brak szybko obnaży nasze słabe strony. Posiadanie galanterii skórzanej dobrej jakości, odpowiednio dobranej do naszej garderoby jest czymś niezbędnym dla mężczyzny z charakterem.

 

 

Szybki test na gentlemana – czy nosisz galanterię skórzaną?

Wyobraźmy sobie spotkanie szkoleniowe. Wszyscy młodzi biznesmeni zasiadają w drogich garniturach zasłuchani w słowa doświadczonego kolegi, który opowiada o zasadach panujących w świecie biznesu. Na pytanie ilu z nich czuje się gentlemanami, prawie wszyscy unoszą ręce. Następuje więc prosta prośba – niech wszyscy opróżnią kieszenie i wystawią na wierzch swoje torby.

 

Na stoły powędrowały telefony z potłuczonym ekranem, pogryzione długopisy, zużyte chusteczki higieniczne, pogniecione banknoty, znoszone plecaki. Brak galanterii skórzanej aż raził po oczach. Młodzi biznesmeni wykazali brak dbałości o detale, a to właśnie one są czasem decydujące w kontaktach z kontrahentem czy oponentem podczas zasiadania przy wspólnym stole i podejmowania kluczowych decyzji dla powodzenia w interesach.

 

Drobna galanteria skórzana – klucz do sukcesu

Galanteria skórzana jest dzisiaj dosyć łatwo dostępna i nie posiada już statusu bardzo luksusowego dodatku do garderoby. Jeśli mowa o drobnej galanterii skórzanej, młodym biznesmenom polecono w pierwszej kolejności zakup skórzanego etui do telefon oraz skórzanego portfela. Pomoże to uporządkować banknoty i dokumenty, a w przypadku płatności za służbowy lunch będzie to wyglądać profesjonalnie.

 

torby 1

Fot. Wąski portfel na karty i bilon. Galanteria skórzana od www.Gentle-Man.pl

 

Zwróćmy uwagę także na skórzany pasek do spodni. Jest to typowo ozdobny typ galanterii skórzanej, ale jakże ważny jeśli idzie o podkreślenie eleganckiej stylizacji. Dobierajmy paski ze stylową, połyskliwą, choć niezbyt krzykliwą klamrą, najlepiej z gładkiej skóry w tonacjach czerni lub brązu. Kolor galanterii skórzanej: butów, paska do spodni i teczki, powinien być zbliżony, choć nie jest to reguła.

 

Istotna dla gentlemana galanteria skórzana to teczka lub aktówka

Plecaki, lub co gorsza torby w formie tandetnych reklamówek, są absolutnie niedopuszczalne. Oczywiście zgodzimy się, że liczy się funkcjonalność i to, abyśmy pomieścili gdzieś cały nasz dobytek, ale zróbmy to z klasą godną gentlemana. Za kilkaset złotych można zakupić bardzo dobrą jakościowo męską galanterię skórzaną w formie teczki lub aktówki.

 

torby 2

Fot. Modne i zarazem pół eleganckie torby marki Brodrene, dostępne na Gentle-Man.pl.

 

W takim miejscu zorganizujesz całą resztę swoich podręcznych przedmiotów, które walają się po kieszeniach, takich jak pióro (daj sobie spokój z długopisem w gwiazdki), bawełniana chusteczka (kosztem paczki chusteczek higienicznych), plik dokumentów, które służą do codziennej pracy, klucze czy komputer przenośny. To dobry start na drodze do bycia prawdziwym gentlemanem każdego dnia.

Artykuł zewnętrzny