O zdrowiu

Tu i teraz trwa wojna z rakiem

Tu i teraz trwa wojna z rakiem!

Rak – słowo, które budzi przerażenie. Choroba, która wywraca życie do góry nogami i zamienia je w walkę o przetrwanie. Ta walka może być wygrana, ale często niezbędne jest wsparcie od innych.

 

Każdego roku ok. 150 000 tysięcy osób w Polsce dowiaduje się, że choruje na nowotwór. Zaczynają leczenie, które nierzadko wiąże się z uciążliwymi skutkami ubocznymi, koniecznością regularnych wizyt w szpitalu i niepewnością jutra. Często wiąże się też z dodatkowymi wydatkami – dojazdy do ośrodka leczenia, który czasem oddalony jest o wiele kilometrów, prywatne badania diagnostyczne, na które w ramach NFZ czeka się zbyt długo to tylko niektóre z nich. Czasem dochodzą większe koszty, sięgające nawet 50 000 zł miesięcznie. Tyle mogą kosztować nowoczesne, skuteczne, ale nierefundowane przez NFZ leki onkologiczne. W takich sytuacjach niezbędne jest wsparcie finansowe.

 

 

 

Pieniądze to amunicja do walki z rakiem

Fundacja Onkologiczna Alivia już od 6 lat pomaga chorym w zbiórce środków na leczenie. Przez ten czas objęła pomocą ponad 400 osób, którym przekazała łącznie ponad 5,7 miliona złotych na leki, badania diagnostyczne, konsultacje medyczne, rehabilitację i inne wydatki związane z chorobą nowotworową. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ponad 67 000 Darczyńców, którzy przekazując darowiznę dodali chorym amunicję, dzięki której mogą pokonać raka.

Alivia powstała na bazie osobistych doświadczeń założycieli. Agata Polińska miała zaledwie 28 lat, kiedy dowiedziała się, że choruje na raka piersi. Rokowania były niepomyślne, w pewnym momencie została skierowana na terapię paliatywną, ale dzięki ogromnej woli życia, zaangażowaniu rodziny i przyjaciół oraz dzięki bardzo wysokim środkom finansowym na nowoczesne leki, Agacie udało się wygrać z chorobą. Teraz wspólnie z bratem Bartoszem dzielą się swoim doświadczeniem i pomagają chorym wygrywać.

 

Ty też możesz pomóc!

Fundacja nie mogłaby działać bez pomocy Ludzi Dobrej Woli, wrażliwych na potrzeby innych. Możesz pomóc, przekazując swój 1% podatku na działania Alivii. Wystarczy w odpowiedniej rubryce na formularzu PIT wpisać KRS 0000358654. To bezcenne wsparcie, które umożliwi chorym skuteczną walkę o życie!

Dowiedz się więcej o tym jak Fundacja Alivia pomaga chorym.  http://www.alivia.org.pl/

Artykuł zewnętrzny