Intymność

Twój fetysz

Twój fetysz

Mimo, że o fetyszyzmie już pisaliśmy to przeglądając fora internetowe odnalazłem temat z kilkuset wypowiedziami na temat ulubionych fetyszy. Zanim jednak do tego przejdziemy przypomnijmy pokrótce o czym mowa. Czym więc jest fetysz i fetyszyzm?

 

Zazwyczaj dobrym opisem pewnych pojęć są definicje encyklopedyczne. W omawianym przypadku nie jest to jednak takie proste. Zresztą poczytajcie:

Fetysz - bożyszcze w religiach pierwotnych. Uważany za wcielenie bóstwa przedmiot naturalny (np. kamień, drzewo, zwierzę, strumień) lub wytworzony (np. figurka, bransoleta, wisiorek). Fetyszowi przypisywano magiczną moc, z tego powodu otaczany był religijną czcią, mającą zjednać ludziom jego przychylność.

Fetyszyzm - rodzaj parafilii seksualnej polegający na uzyskiwaniu satysfakcji seksualnej głównie lub wyłącznie w wyniku kontaktu z obiektem pobudzającym - fetyszem.

Istnieje bardzo wiele definicji oraz linii demarkacyjnych, odróżniających lub łączących fetyszyzm z parafilią. Wg klasyfikacji i opisu Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego fetyszyzm jest formą parafilii, czyli zaburzenia preferencji seksualnych a uzyskanie satysfakcji seksualnej dostępne jest niemal wyłącznie w obecności fetysza.

 

A teraz jak na wstępie obiecałem zobaczmy jakie fetysze wybierają ci najbardziej wylewni w temacie internauci:

obroże",
„dłonie",
„bicie serca",
„kozaki - skóra, latex",
„ubrania , bielizna z latexu",
„koronki, nylon, atłas",
„zapach latexu",
„mnie kręci biała bielizna i okulary",
„lekarki/pielegniarki-ich białe kitle. Cala ta atmosfera. Suuuper",
„Mnie najbardziej kręcą kobiece pachy. Te wydepilowane jak i zarośnięte. Hmm nie wiem czy jakoś ten fetysz sie nazywa ,ale mnie kreci lubię tam dotykać",

 

fetysz sprzatanie

 

„1. szpilki, ale muszą mieć 10 albo 12 cm. 2. Pończochy, 3. Minisukienki, 4. Brak bielizny, RAZEM to daje: niebotycznie długie nogi, które prowadzą do raju:,
„zdecydowanie ładne i zadbane kobiece stópki...",
„majteczki, nawet niekoniecznie stringi czy z samej koronki...",
„jasna, delikatna, nieopalona skóra",
„a u mnie pończochy",
„piegi",
„jako, że rajcują mnie jedynie kobiety to chyba nie będę oryginalny jak napiszę, że najsilniejszym dla mnie fetyszem są... szpilki. I to najlepiej w połączeniu z czarnymi, gładkimi pończochami. W takim układzie nie wiem, czy zauważyłbym czy kobieta jest ładna czy nie... heh...",
„biała obcisła spodniczka max do kolan , lekko prześwitująca , a pod nią białe figi , nie jakieś stringi , figi pięknie sie odznaczają , a przy delikatnym prześwicie tkaniny spodniczki odrobinę je widać".

 

fetysz nogi

 

Z kilkuset wypowiedzi facetów tylko te powyżej nadawały się do publikacji. Na zakończenie poznajmy jeszcze wpisy kobiet:

Podniecają mnie jedynie ciemnowłosi, anorektyczni mężczyźni o wąskich biodrach, krągłych pośladkach, ładnej rzeźbie mięśni w szerokim pasie barkowym, koniecznie owłosieni na rękach i nogach",
„miękkie, zadbane dłonie",
„ładny zapach",
„zimne oczy",
„wydepilowany penis",
„twarde pośladki",
„opalona skóra",
„tajemniczość",
„opiekuńczość",
„męskie dłonie",
„duzi faceci",
„dominacja ze strony partnera",
„kilku partnerów".

A jakie są twoje fetysze? Może kiedyś uda się nam spisać „Wielką księgę fetyszy"...