Intymność

Udany seks

Udany seks

Jedną ze specjalnych nagród za przyswojenie sobie i stosowanie sztuki miłosnej jest to, że współżycie seksualne staje się coraz bardziej udane. Jak fantastyczne wakacje po ciężkiej pracy, nastrojowy spacer po lesie w słoneczny wiosenny dzień albo radość po wspinaczce na szczyt góry - udany seks nie jest tylko nagrodą, lecz czymś, co może odmłodzić ciało, umysł i duszę.

 

Udane pożycie seksualne jest nie tylko objawem namiętnego związku, ale także istotnym czynnikiem jego tworzenia. Udany seks napełnia nasze serca miłością i może zaspokoić niemal wszystkie potrzeby emocjonalne. Seks czuły, seks namiętny, seks zmysłowy, długi seks, krótki seks, seks błyskawiczny, seks jak wykwintna uczta, seks jako zabawa, seks delikatny, seks ostry, seks miękki, seks twardy, seks romantyczny, seks z określonym celem, seks niewyszukany, seks chłodny i seks gorący - wszystko to są ważne elementy utrzymywania żywej namiętności miłosnej. Udane pożycie seksualne jest nie tylko objawem namiętnego związku, ale także istotnym czynnikiem jego tworzenia.

 

Udany seks dla kobiet

Udany seks "zmiękcza" kobietę i otwiera ją na przeżywanie prawdziwej miłości i pamięć o miłości partnera. Umiejętne pieszczoty partnera nie pozostawią w jej myślach wątpliwości, że dla niego ona jest najważniejsza. Jej głód miłości zaspokajają namiętność i szacunek jej partnera. Napięcie natychmiast zostaje rozładowane, kiedy ona ponownie poddaje się najgłębszym kobiecym tęsknotom. Jej namiętność, miłość i chęć bycia kochaną mogą zostać w pełni zaspokojone.

 

Udany seks dla mężczyzn

Udany seks uwalnia mężczyznę od frustracji i pozwala mu ożywić swoją namiętność i oddanie dla związku. Zaspokojenie partnerki jest jego dążeniem i zwycięstwem. Jej wilgotna reaktywność podnieca, elektryzuje i budzi najgłębsze pokłady jego męskiej natury. Bramy niebios się otworzyły Poprzez jej zaspokojenie on czuje, że miłość, którą ofiarował została doceniona. Jego czasami skryte, ale wszechogarniające i zawsze obecne pragnienie, by kochać i być kochanym zostaje zaspokojone, kiedy on wraca do swego świata, pozostając głęboko w niej.

 

Udany seks dla związku

Udany seks przypomina mężczyźnie i kobiecie o czułej miłości, która kiedyś ich połączyła. Alchemia udanego seksu uwalnia w mózgu i w organizmie substancje chemiczne, które pozwalają odczuwać pełną radość z partnera. Powiększa wzajemną atrakcyjność, stymuluje większą energię, a nawet sprzyja lepszemu zdrowiu. Pozostawia w nas nie tylko siłę młodzieńczej witalności, ale także poczucie piękna, cudowności i nie tylko wzajemnej afirmacji, ale także całego otaczającego nas świata.

 

Udany seks jest szczególnym darem Boga dla tych, którzy ciężko pracują, by miłość uczynić swym priorytetem życiowym.

 

Ową istotną cechą, która sprawia, że małżeństwo jest czymś więcej niż tylko czułą przyjaźnią, jest seks. Seks bezpośrednio ożywia w nas męskość i kobiecość, i to bardziej niż jakiekolwiek inne działania wspólnie podejmowane przez partnerów. Udany seks dla kobiety jest kojący i pomaga jej utrzymywać kontakt z kobiecością, a jednocześnie wzmacnia mężczyznę i utrzymuje go w kontakcie z męskością.

 

Seks ma ogromną moc - zbliża nas do siebie albo od siebie odpycha.

Aby seks był udany, nie wystarczy, by mężczyźni i kobiety kierowali się swymi dawnymi instynktami. Czasy się zmieniają i o wiele ważniejsza staje się jakość seksu. Nasze matki nie umiały nas informować o sekretach udanego seksu, a nasi ojcowie ich nie znali. Podobnie jak zmieniają się sposoby komunikowania się i wzajemnego odnoszenia do siebie, tak samo zmieniają się sposoby uprawiania seksu.

 

W łóżku niezbędne są nowe umiejętności.

Bez zrozumienia naszych odmiennych wymagań co do seksu, po kilku latach - albo miesiącach - seks staje się rutynowy i mechaniczny. Dzięki zaledwie kilku istotnym posunięciom możemy to przezwyciężyć.

 

Kobiety uwielbiają udany seks

Udany seks wymaga pozytywnego nastawienia. Aby mężczyzna wciąż czuł pociąg do swej partnerki, musi czuć, że ona lubi seks równie mocno jak on. Niejednokrotnie mężczyzna czuje się niepewny w sprawach seksu, bo błędnie odbiera przesłanie, że jego partnerki seks nie interesuje. Bez głębszego zrozumienia, jak odmiennie jesteśmy nastawieni do seksu, bardzo łatwo się zniechęcić.

Kobiety uwielbiają udany seks równie mocno jak mężczyźni. Różnica między kobietą a mężczyzną polega na tym, że ona nie czuje silnego pragnienia seksu, o ile najpierw nie zostanie zaspokojona jej potrzeba miłości. Co najważniejsze, kobieta najpierw musi poczuć, że mężczyzna ją kocha i że dla niego jest kimś wyjątkowym. Kiedy otworzy się jej serce, zacznie otwierać się na seks, i kobieta poczuje tęsknotę równą lub większą od tej, jaką czuje każdy mężczyzna. Dla niej miłość jest o wiele ważniejsza niż seks, jednak po zaspokojeniu potrzeby miłości radykalnie wzrasta u niej znaczenie seksu.

Kobiety uwielbiają udany seks równie mocno jak mężczyźni, lecz aby odczuć podniecenie, mają o wiele większe wymagania Nawet jeśli kobieta nie czuje się kochana, a tylko widzi, możliwość miłości, może odczuwać głębokie pragnienie seksu. Natomiast mężczyzna, mówiąc ogólnie, potrzebuje tylko okazji i miejsca, by się pobudzić. Na początku związku pobudzenie seksualne następuje u mężczyzny automatycznie i szybko.

 

Odmienne reakcje chemiczne kobiet i mężczyzn

Różnica w fizjologii mężczyzny i kobiety daje się zauważyć w reakcjach partnerów. W organizmie mężczyzny poziom hormonów odpowiadających za pobudzenie szybko rośnie, a po orgazmie szybko opada. U kobiety rozkosz rośnie o wiele wolniej i trwa jeszcze długo po orgazmie.

U partnerki pobudzenie narasta powoli, na długo zanim stanie się fizycznym pożądaniem seksu. Zanim kobieta pragnie stymulacji seksualnej, czuje się" rozgrzana", zmysłowa i atrakcyjna. Czuje pociąg do mężczyzny i cieszy ją przebywanie z nim. Zanim zechce seksu, mogą upłynąć w jego towarzystwie długie dni.

 

Mężczyźnie trudno zrozumieć odmienne wymagania kobiety, bo sam ich nie doświadcza.

Kiedy mężczyzna czuje się podniecony, od razu myśli o seksie. Wstrzemięźliwość wymaga z jego strony ogromnego opanowania. Trudno mu zrozumieć odmienne wymagania kobiety, bo sam ich nie doświadcza. Kiedy mężczyzna wraca do domu z podróży, może natychmiast mieć ochotę na seks, podczas gdy jego żona potrzebuje trochę czasu na rozmowę. Wobec niezrozumienia tej różnicy mężczyzna może się czuć odtrącony, a kobieta wykorzystywana.

Na początku znajomości mężczyzna rozumie, że kobieta musi odczekać, zanim będzie gotowa, by uprawiać seks. Lecz kiedy już rozpoczną współżycie, on nie zdaje sobie sprawy, że ona nadal potrzebuje uczucia, zanim będzie chciała seksu. Wsparcie uczuciowe jest ceną wstępu. Mężczyzna nie rozumie, jak ważne jest to, by najpierw zaspokoił potrzeby emocjonalne kobiety, ponieważ sam nie ma takich wymagań.

 

"Mężczyznom tylko jedno w głowie"

Kobiety uważają, że mężczyźni mają tylko jedno w głowie: seks. A prawda jest taka, że mężczyźni naprawdę pragną miłości.

Mężczyzna pragnie miłości tak samo jak kobieta, lecz zanim otworzy swe serce na miłość partnerki, konieczne jest pobudzenie seksualne. Jak kobieta potrzebuje miłości, by otworzyć się na seks, tak mężczyzna potrzebuje seksu, by otworzyć się na miłość.

Ogólna wskazówka jest taka: kobieta potrzebuje spełnienia emocjonalnego, zanim zatęskni do kontaktu seksualnego. Mężczyzna natomiast uzyskuje gros swego spełnienia emocjonalnego podczas seksu.

Kobiety tego nie rozumieją. Za pośpiechem mężczyzny do seksu kryje się jeden powód: poprzez seks mężczyzna jest w stanie znowu czuć. Przez cały dzień tak bardzo koncentruje się na swej pracy, że traci kontakt z subtelnymi uczuciami, seks pomaga mu znowu czuć. Poprzez seks serce mężczyzny zaczyna się "otwierać". Poprzez seks mężczyzna może dawać i otrzymywać miłość.

Kiedy kobieta zaczyna rozumieć tę różnicę, zmienia swoją wizję seksu. Zamiast postrzegać męskie pragnienie seksu jako: coś brutalnego, a tym samym oderwanego od miłości, zaczyna widzieć w zachowaniu partnera sposób na odnalezienie miłości. Przeświadczenie kobiety o nadmiernej koncentracji mężczyzny na seksie może się radykalnie zmienić, kiedy kobieta zrozumie, dlaczego mężczyzna potrzebuje seksu.

 

Dlaczego mężczyźni potrzebują seksu

Mężczyźni potrzebują seksu, żeby czuć. Od tysięcy lat mężczyźni przystosowywali się do swego głównego zadania obrońców i żywicieli. Zamykali się na swą wrażliwość uczucia i doznania. Przydzielone ich płci zadania były ważniejsze niż oddawanie się zgłębianiu własnych doznań. Uczucia i wrażliwość tylko by przeszkadzały w spełnianiu prawdziwej roli.
Aby wyruszyć w dzikie ostępy albo na polowanie musieli odsunąć swe uczucia na bok. Aby utrzymać rodzinę, mężczyzna ryzykował życie, narażając się na niewygody palącego słońca i mróz. Mężczyźni stopniowo przystosowywali się do tych wymagań, stając się z czasem nieczuli.

W istocie tę różnicę wyraźnie oddaje wrażliwość skóry. Skóra kobiety jest dziesięciokrotnie wrażliwsza niż mężczyzny. Aby nie poddawać się bólowi, mężczyźni nauczyli się "wyłączać" swe uczucia.

Kiedy jednak przestali odczuwać ból, stracili także zdolność odczuwania przyjemności i miłości. Dla wielu mężczyzn oprócz bólu na skutek uderzenia się młotkiem w palec albo przyjemności obejrzenia transmisji meczu piłkarskiego uprawianie seksu to jedyny sposób, w jaki potrafią czuć. Seks jest z całą pewnością tym sposobem, w jaki potrafią czuć najintensywniej. Kiedy mężczyzna jest pobudzony, na nowo odkrywa miłość ukrytą w swym sercu. Poprzez seks może czuć, a poprzez uczucia może powrócić do swej duszy.

 

Dlaczego kobiety nie rozumieją

Kobiety nie rozumieją tej odmienności, bo one mają inne wymagania. Kobieta nade wszystko potrzebuje bezpieczeństwa emocjonalnego, aby mówić o swych uczuciach. Kiedy czuje wsparcie, może na nowo odkrywać swoją miłość. Kiedy w ten sposób zostaną zaspokojone jej potrzeby emocjonalne, potrzeby seksualne nabierają większej wagi.

Kobieta jest zakłopotana, kiedy partner chce seksu, a oboje nawet nie rozmawiają ze sobą albo on ją całymi dniami ignoruje. Jej wydaje się, że jego nie obchodzi dobro ich związku. Ona nie ma pojęcia, że mężczyzna pragnie seksu dlatego, bo chce ponownie dzielić z nią miłość. Jak dla kobiet bardzo ważne jest porozumienie, tak dla mężczyzn równie ważny jest seks. Seksualna aktywność kobiety jest najsilniejszym znakiem, dzięki któremu mężczyzna może się dowiedzieć, że jest kochany.

Seks może być najsilniejszym środkiem ożywienia uczucia miłości u mężczyzny.

Kiedy mama mówiła, że droga do serca mężczyzny prowadzi przez jego żołądek, lokalizowała ją mniej więcej o dziesięć centymetrów za wysoko. Bezpośrednie połączenie do serca mężczyzny stanowi właśnie seks.

 

Czego potrzebują mężczyźni

Mężczyzna dysponuje największą siłą i energią wtedy, kiedy czuje się doceniany, akceptowany i darzony zaufaniem.

Kiedy kobieta jest pobudzona, daje mężczyźnie mega dawki tego, czego mu najbardziej potrzeba. Kiedy kobieta tęskni do zbliżenia seksualnego z mężczyzną, jest wtedy najbardziej otwarta i ufna. W bardzo dramatyczny sposób jest gotowa poddać się i ulec, i nie tylko obnażyć się do naga, lecz także przyjąć mężczyznę do swego ciała i całej swej istoty. Pragnąc mężczyzny w taki sposób, kobieta sprawia, że czuje się on akceptowany. Później, kiedy każde jego dotknięcie wywołuje przyjemną reakcję, mężczyzna czuje się bardzo doceniany. Najbardziej namacalnie i fizycznie czuje i doświadcza tego jego męskie jestestwo.

Nawet jeśli mężczyzna jest zestresowany po. całym dniu pracy, lecz kiedy żona czuje obecność jego miłości oraz wsparcie i cieszy ją seks z nim, mężczyzna może od razu odzyskać swój dawny wigor. Choć wydaje się, że to siła seksu, mężczyzna znowu czuje i jest w stanie "wpuścić" jej miłość. Jak spragniony wędrowiec na pustyni, podczas seksu mężczyzna może wreszcie się odprężyć i napić z oazy swych uczuć.

Dzięki pieszczotom i wejściu w ciepło jej miękkiego i kochającego ciała mężczyzna może pozostać twardy i męski, a zarazem doświadczać własnej miękkości i ciepła. Dzięki umiejętnemu powstrzymywaniu swych namiętności seksualnych mężczyzna jest w stanie stopniowo otwierać się nie tylko na przyjemne doznania, ale także na najgłębszą radość kochania i bycia kochanym.