Intymność

Upodobania seksualne

Upodobania seksualne

O gustach podobno się nie dyskutuje. Każdy z nas ma różne upodobania, ale w ogólnym rozrachunku są one w wielu przypadkach zbieżne. Różnice zazwyczaj tkwią w detalach, które oczywiście są bardzo istotne, gdyż świadczą o odmienności każdego z nas. Widać to w każdej dziedzinie życia, również w sferze intymnej, w naszych seksualnych upodobaniach, marzeniach i zachowaniach.

 

Oczywiście stera intymna jest chyba najciężej mierzalną z wielu przyczyn. Nie koniecznie musimy przyjmować, że jest to ciągle temat tabu, ale z pewnością ciągle jest to strefa szalenie osobista i pełne otwarcie się na przekaz informacji zabija jakby pewien bardzo osobisty pierwiastek naszej osobowości.

Informacje na temat naszych seksualnych upodobań najłatwiej obecnie można pozyskać w sieci. Nadal bowiem większość z nas uważa, że Internet jest anonimowy i że to za jego pośrednictwem przekazujemy jest informacją, której nikt nie potrafi powiązać bezpośrednio z konkretną osobą.

Mimo, że nie jest to prawda bezwzględna, to jednak przy gargantuicznej liczbie użytkowników Internetu da się to przełknąć. Dzięki takiemu podejściu „anonimowych” respondentów można pozyskać wiele ciekawych informacji. Dzisiaj przedstawiamy kilka tematów, które zapewne są interesujące i pochodzą z danych pozyskanych przez portale randkowe, w których użytkownicy świadomie decydują się na otwartość. Czy jest to w pełni wiarygodne? Zapewne w dużej mierze, ale ciężko to zweryfikować. Poznajmy zatem wyniki kilku małych sond.

 

Sado-maso, miłość grecka czy francuska?

Wśród swoich preferencji randkowicze określają rodzaj miłości jaką chcieliby uprawiać z nowo poznaną casual date. I tak, 49% badanych mężczyzn i 42% kobiet jako ulubioną formę seksualną uznało seks oralny. Na tym polu dominują nasi zachodni sąsiedzi. Aż 91% Niemców preferuje taką formę miłości. Wyzwoleni Skandynawowie wybierają bardziej odważne formy współżycia - 80% Norwegów w sypialni stawia na miłość grecką, tuż za nimi Niemcy – ponad ¾ ankietowanych. Zarówno Norwegowie jak i Niemcy nie stronią od erotycznych gadżetów i związywania parterek.

 Preferencje seksualne

 

Gadżety i dominacja

Z danych wynika, że kobiety częściej pragną urozmaicenia w sypialni w postaci dominacji i towarzystwa erotycznych gadżetów. Co trzecia przedstawicielka płci pięknej oprócz partnera do sypialni zabiera wibratory, dilda czy kulki gejszy. I w tej materii również królują nasze zachodnie sąsiadki - aż 90% pań narodowości niemieckiej korzysta z gadżetów erotycznych.

Tylko co 10 ankietowana preferuje uległość podczas seksualnych uniesień, 15% zdecydowanie woli dominować nad partnerem, a niemal 12% nie ma nic przeciwko związywaniu podczas seksu. W tej materii znów górują Niemki - 51% z nich nie obce są kajdanki i inne formy „unieruchomienia” partnera...

A jak sprawa się ma na naszym podwórku? 28% Polek preferuje miłość francuską, a ponad 10 % ankietowanych wybiera seksowne zabawki.

Reklama

feromony banerek 2

 

Maski, pióra, obcisły lateks czy głęboki dekolt?

Upodobania seksualneZ czterech możliwych opcji przedstawionych respondentom najbardziej popularna była – „Strój gotycki/ sado-maso” (48%). Na drugim miejscu uplasował się „Seksowny strój księżniczki /księcia” (37%), na trzecim – „Gorący/a celebryta/ka”. Najmniej podniecający okazało się kostium rodem z horroru… wybrało go tylko 5% ankietowanych.

Elementy Gothic Fashion, takie jak gorsety, skórzana garderoba, obroże czy czarne usta zdecydowanie chętniej wybierają kobiety - 58% pań z Holandii, a tuż za nimi - Szwedki (57%), Chorwatki (53%) i ponad połowa Austriaczek. Aż 43% Polek i Polaków marzy o tym by ich casual date paradowała w takim właśnie stroju …

 

 Seksowne role

21% biorących udział w ankiecie kobiet i mężczyzn podczas seksualnych igraszek wciela się w różne role. Seksowna pokojówka, pielęgniarka czy lateksowa bogini sado-maso – takie i inne role uwielbiają odgrywać nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy. 91% kobiet i 58% mężczyzn narodowości niemieckiej bawi się w erotyczne przebieranki. W Polsce tylko 10% pań zadeklarowała chęć odgrywania intymnych scenariuszy w zaciszu alkowy.

 

Seks z nieznajomym

Wiele osób największą przyjemność czerpie z seksu z nowo poznaną osobą. Zdaniem sporej części lepiej smakuje seks z dopiero co poznaną osobą niż ze starym znajomym czy stałym partnerem.

17% mężczyzn i 8% kobiet stwierdziło, że „seks jest lepszy z kimś, kogo się właśnie poznało”.

Francuzi okazali się najbardziej skłonni do seksu z nieznajomym – taką formę współżycia preferuje 17% kobiet i mężczyzn tej narodowości. Nie pozostaje nic więc innego, jak tylko jechać po miłosne podboje do kraju nad Sekwaną lub … nad Dunajem. Austriacy (16%) ku zaskoczeniu, uplasowali się na 2-gim miejscu w rankingu, wyprzedzając otwartych Holendrów, Niemców, czy gorących Hiszpanów. Tym razem Polska nie została ujęta w rankingu.