O zdrowiu

Ups, wymknęło się, czyli o pierdzeniu podczas seksu

Ups, wymknęło się, czyli o pierdzeniu podczas seksu

Jest pięknie, miło, namiętnie. Akcja toczy się cudownie i nagle… pyk. Dlaczego teraz? I choć możesz czuć się zażenowany bo nie planowałeś puszczania bąków podczas seksu, to wiedz, że jest to całkowicie normalne. W rzeczywistości zdarza się to wielu osobom, zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Proces trawienny podczas seksu nie ulega zatrzymaniu, a jego efekty uboczne czasem wydostają na się zewnątrz poza jakąkolwiek kontrolą.

 

Dlaczego ludzie pierdzą podczas seksu?

Czasami gazy zbierają się w odbycie i są wypychane podczas seksu. Pierdzenie podczas seksu może się odbywać praktycznie w każdej pozycji. Przy napiętych mięśniach zazwyczaj wszystko gra, jednak w momencie rozluźnienia, gazy znajdują sobie ujście na zewnątrz.

U kobiet uwalnianie gazów może również wystąpić z powodu penetracji. Ucisk na ściany pochwy przesuwa zgromadzone w okolicy gazy, które następnie „odnajdują drogę do wolności”.

 

pyk 2

 

Czy ciąża zwiększa prawdopodobieństwo pierdnięcia podczas seksu?

Tak. Wszystkie zmiany hormonalne, które zachodzą w czasie ciąży, mogą powodować gromadzenie się w organizmie zwiększonej ilości gazu. W ciele kobiety znajduje się wówczas wyższy niż normalnie poziom progesteronu. Hormon ten rozluźnia mięśnie i spowalnia trawienie, co prowadzi do zwiększenia ilości produkowanych gazów. W tym przypadku mogą również pojawić się nudności.

 

Czy można temu zapobiec?

Pierdzenie podczas seksu zazwyczaj nie jest niczym nadzwyczajnym, ani też powodem do jakichkolwiek obaw, zwłaszcza jeśli zdarza się to rzadko. Jeśli jednak podczas seksu zjawisko to zdarza się notorycznie, umów się na wizytę u lekarza. Dobrze jest sprawdzić stan organów wewnętrznych odpowiedzialnych za trawienie, a może wystarczy tylko zmienić dietę.

 

pyk 3

 

Kilka porad, które mogą zmniejszyć ilość nagromadzonych w organizmie gazów:

  1. Można stosować leki lub suplementy przeciw wzdęciom, ale najlepiej skonsultować to wcześniej z lekarzem.
  2. Przed uprawianiem seksu dobrze jest się wypróżnić.
  3. Zmniejsz ilość napojów gazowanych i ciężkostrawnych pokarmów.
  4. Spożywaj mniejsze porcje żywności, zwłaszcza tej, która zwiększa produkcję gazów.
  5. Jedz wolniej, aby zmniejszyć ilość powietrza połykanego podczas jedzenia.
  6. Jeśli używasz protez musisz wiedzieć, że źle dopasowane protezy mogą spowodować połykanie dodatkowego powietrza podczas jedzenia i picia, które później musi się jakoś wydostać. 
  7. Unikaj palenia bo może ono zwiększyć ilość połykanego powietrza i gazu wytwarzanego przez organizm.
  8. Ćwicz regularnie, aby radzić sobie z usuwaniem nadmiaru gazów w sposób kontrolowany.

 

A co z gazami z pochwy? Czy to normalne?

Wydobywanie się gazów z pochwy podczas stosunku jest rzeczą w stu procentach naturalną. To, że gaz w pochwie może się znajdować jest związane z jej budową anatomiczną. Jego uwalnianie następuje gdy mięśnie pochwy całkowicie się rozluźniają, gdy kobieta osiągnie orgazm. Może brzmieć to jak pierdnięcie, ale pochodzi z pochwy.
Czasami może się to również zdarzyć podczas ćwiczeń lub biegania, kiedy pracują mięśnie pochwy.

Kulturowo, puszczanie gazów jest u nas raczej sprawą wstydliwą, ale jak zapobiec efektom funkcjonowania organizmu? Oczywiście zawsze lepiej jest „puścić bąka” w odosobnieniu, żeby nie czuć zażenowania, ale jeśli się już zdarzy w sytuacji intymnej to nie należy się tym przejmować i pozbawiać się radości. Czasem warto o tym nawet porozmawiać z partnerką lub partnerem, bo okazać się może, że właśnie rozmowa uwolni was od patrzenia na to jako na problem. W końcu czasami tak się dzieje i już.

 Reklama

feromony skuteczne