Urolog Warszawa - ile kosztuje prywatna wizyta

Urolog Warszawa - ile kosztuje prywatna wizyta?

Lekarz urolog zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn, a także chorób układu moczowego u kobiet. Wśród najczęściej leczonych przez niego schorzeń wymienić można wrodzone i nabyte choroby nerek, stany zapalne dróg moczowych, przerost prostaty, zaburzenia erekcji oraz żylaki powrózka nasiennego. Ile kosztuje wizyta prywatna u lekarza urologa w Warszawie i kiedy należy z niej skorzystać? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w poniższym artykule.

 

  1. Urolog Warszawa prywatnie - ile kosztuje wizyta?
  2. Choroby układu moczowo-płciowego - kiedy wskazana jest konsultacja urologiczna?
  3. Jak przebiega badanie prostaty?
  4. Domowy sposób na nietrzymanie moczu

 

Urolog Warszawa prywatnie - ile kosztuje wizyta?

Urolog Warszawa - ile kosztuje prywatna wizyta? Za wizytę u urologa w Warszawie zapłacimy średnio od 250 do 300 złotych. Jest to cena za konsultację wraz z diagnozowaniem schorzenia oraz podstawowe badania, takie jak usg układu moczowego, usg gruczołu krokowego lub usg jądra. W jaki sposób odpowiednio przygotować się do wizyty i samego badania u urologa? Od pacjenta nie wymaga się specjalnych przygotowań. Należy zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną oraz listę przyjmowanych leków. Warto również wziąć wyniki badania moczu. Oczywiście należy także zadbać o higienę miejsc intymnych.

 

Choroby układu moczowo-płciowego - kiedy wskazana jest konsultacja urologiczna?

Konsultacja w zakresie urologii jest wskazana w przypadku pojawienia się u pacjentów takich objawów, jak: obecność krwi w moczu, zwiększona lub zmniejszona częstotliwość oddawania moczu, zaburzenia erekcji, ból w dolnej części pleców, w podbrzuszu lub w trakcie oddawania moczu. Ponadto przesłanką do wizyty jest bolesne parcie na pęcherz oraz objawy chorobowe ze strony układu moczowo-płciowego, takie jak upławy, wysypka lub owrzodzenia na narządach płciowych bądź pieczenie cewki moczowej. Na wizytę do lekarza powinni umówić się także mężczyźni, którzy zaobserwowali u siebie objawy prostaty, tzn. ból w okolicy krocza lub odbytu, długi czas wydalania moczu oraz mimowolne wycieki z cewki moczowej.

 

Jak przebiega badanie prostaty?

Prostata to gruczoł w miednicy, znajdujący się pomiędzy penisem a pęcherzem. Prawidłowe wymiary prostaty wynoszą 4 x 3,5 x 3,5 cm. W przypadku jej powiększenia wskazane jest leczenie pod okiem specjalistów z zakresu urologii. Przed umówieniem się na usg gruczołu krokowego, warto sprawdzić, jaki stopień specjalizacji posiada wybrany przez nas specjalista z zakresu urologii. Dobry urolog Warszawa powinien posiadać także doświadczenie w zakresie chirurgii ogólnej.

Badanie gruczołu krokowego wykonuje się palcem przez odbyt. Choć dla pacjenta może to być krępujące, warto pamiętać, że każdy specjalista urolog z wieloletnim doświadczeniem przeprowadza je rutynowo. Usg gruczołu krokowego wykonuje się natomiast poprzez powłoki brzuszne. Przy okazji warto zdecydować się również na usg jąder. Dodatkowo lekarz może zalecić PSA badanie, robione z krwi.

 

Domowy sposób na nietrzymanie moczu

Skutecznym sposobem na nietrzymanie moczu jest ćwiczenie mięśni dna miednicy, potocznie zwanymi mięśniami Kegla. Aby je zlokalizować należy przerwać strumień moczu podczas wizyty w toalecie. Regularny trening polega na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Ćwiczenia te mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Decydując się na skorzystanie z usługi urolog Warszawa prywatnie, warto upewnić się, że wybrany przez nas lekarz posiada wieloletnie doświadczenie. Aby trafić na dobrego specjalistę, warto sprawdzić w Internecie średnią ocen wystawionych przez innych pacjentów.

Artykuł zewnętrzny