Żyć Dobrze

W jakim celu wykonuje się izolację rur centralnego ogrzewania

W jakim celu wykonuje się izolację rur centralnego ogrzewania?

Budowa domu rodzinnego czy budynku przeznaczonego na użytek publiczny to inwestycja na wiele lat. Już w fazie projektu każda decyzja może mieć znaczący wpływ na jego konstrukcję. Najlepsze rozwiązania zapewniają większą funkcjonalność oraz eliminują ryzyko występowania uciążliwych usterek czy zniekształceń. Wszystkie materiały powinny być zatem dobierane ze szczególną ostrożnością. Na rynku pojawia się coraz więcej sprzedawców, kuszących niską ceną produktów, które zazwyczaj charakteryzują się niską jakością. A przecież budynek ma pełnić funkcję ochronną, a więc gwarantować jak najlepszą izolację akustyczną oraz termiczną.

 

Sposoby zatrzymania ciepła w pomieszczeniach

Zakup nowoczesnego kotła nie wystarczy aby zapewnić odpowiednio wysoką temperaturę w pomieszczeniach. Jeśli chcemy ją utrzymać, musimy zdecydować się na odpowiednio szczelne okna oraz drzwi. Większość użytkowników nie zdaje sobie z tego sprawy, ale duża ilość ciepła ucieka również przez dach. Warto zatem skorzystać z oferowanych przez Isover produktów, które zatrzymują ciepło przy stropie. Rynek budowlany stale się rozwija i obecnie mamy do wyboru coraz więcej artykułów, które zapobiegają powstawaniu mostków termicznych. Należy jednak zwrócić uwagę na samo źródło ogrzewania. Nie tylko piec czy kocioł mogą nie działać poprawnie. Warto jest przyjrzeć się również systemowi rur c.o.

 

Cel izolacji rur c.o.

Izolacja rur ogrzewania centralnego to zdecydowanie zabieg ekonomiczny. Zniknie ryzyko utraty ciepła, a co za tym idzie zmniejszy się intensywność użytkowania instalacji zapewniającej wyższą temperaturę w budynku. Aplikacja specjalistycznej otuliny wokół instalacji spełnia również warunki techniczne narzucane projektantom konstrukcji. Ma to związek z nieekologicznym wpływem nadmiernego wydzielania ciepła. Działania chroniące środowisko są już widoczne w każdej branży, a zwłaszcza w budownictwie. Co więcej, każda nowo powstała powierzchnia mieszkaniowa musi posiadać tzw. certyfikat energetyczny. Aby go sporządzić, trzeba określić sposób w jaki będą izolowane instalacje. Pomoże to bowiem oszacować większe lub mniejsze straty przesyłowe energii. Ich wynik wpłynie natomiast na parametry wody dostarczanej do poszczególnych odbiorników. Chodzi tu np. o temperaturę czynnika transportowanego do baterii łazienkowej czy do grzejnika. Cieplejsza lub zimniejsza ciecz powoduje również zmiany w objętości rur. Są one zatem narażone na tarcie, a co za tym idzie, uszkodzenia mechaniczne. Jest to kolejny powód, dla którego warto zamontować odpowiednią izolację. Następnym z nich jest eliminacja zjawiska skraplania się pary na powierzchni przewodów, biegnących przez pomieszczenia o podwyższonej wilgotności.

Izolacja termiczna ma zatem wiele zalet. Wpływa pozytywnie na stan środowiska naturalnego, a co najważniejsze, dba o nasze finanse. Dzięki stronie internetowej e-Isover.pl, w łatwy sposób możemy dopasować rodzaj izolacji do poszczególnych elementów składowych naszego domu.

Reklama