Żyć Dobrze

Wieczór kawalerski w domu

Wieczór kawalerski w domu – czego nie może na nim zabraknąć?

Przedślubne spotkanie męskie organizowane w domu to doskonała oszczędność budżetu. Jest również idealną opcją wtedy, gdy pan młody nie przepada za hucznymi i szalonymi imprezami. Jednak nawet wieczór kawalerski w formie domówki wymaga odpowiedniego przygotowania. Dowiedz się, jak perfekcyjnie urządzić taką imprezę.

 

Wieczór kawalerski w domu – od czego zacząć?

W pierwszym kroku należy ustalić termin spotkania – najlepiej nie później niż dwa lub trzy tygodnie przed weselem, ponieważ w kolejnych pan młody będzie zajęty przygotowaniami do ślubu. Kolejny etap to przygotowanie listy gości – w przypadku wieczoru kawalerskiego zazwyczaj jest to sprawdzone męskie grono, czyli najbliżsi przyjaciele i rodzina pana młodego.

Organizacją takiej uroczystość zajmuje się świadek lub przyjaciel nowożeńca. Ustalenie budżetu to kolejne ważne zadanie. Dobrze, aby uczestnicy imprezy podzielili się wówczas kosztami, ponieważ proszenie o finansowanie wieczoru kawalerskiego pana młodego nie będzie taktowne.

 

O czym pamiętać, organizując domowy wieczór kawalerski?

Podstawą jest dobre jedzenie, a więc ciepły posiłek, przekąski, a także odpowiednie trunki. Może to być pizza lub dania regionalnej kuchni, dostarczone w formie cateringu. Sprawdzą się też koreczki serowe, grzanki, proste sałatki, chipsy, paluszki i słodkości. Napoje alkoholowe powinny być dopasowane do gustu nowożeńca i uczestników imprezy. Z mocniejszych wyrobów popularna jest wódka z ziemniaka, taka jak np. https://browar-tenczynek.pl/produkt/wodka-kraftowa-palikot-ziemniak/, a z delikatniejszych warto zadbać o rzemieślnicze piwa.

Ważnym elementem przyjęcia jest temat przewodni spotkania. Ciekawym pomysłem jest zaopatrzenie gości w koszulki z zabawnymi napisami czy różnokolorowe krawaty, nawiązujące napisem i designem do dnia zaślubin. Przydadzą się balony, toppery i banery. Można zadbać o odpowiednie nakrycia głowy, w zależności od charakteru imprezy – kowbojskie kapelusze lub korony.

Atrakcje to najważniejsza część udanego wieczoru kawalerskiego. Organizator powinien przygotować listę zabaw i gier, które wciągną do wspólnej zabawy całe męskie grono. Mogą się one wiązać z tematyką uroczystości. Imprezę rozkręci:

  • karaoke,
  • gry planszowe,
  • pokerowy wieczór,
  • wynajęcie tancerki,
  • masaże i zabiegi kosmetyczne,
  • turniej gier na konsoli.

Aby wieczór kawalerski w domu przeszedł do historii jako niezapomniane przeżycie, warto zorganizować wcześniej burzę mózgów z innymi uczestnikami. Z pewnością więcej osób wymyśli nieprzeciętne atrakcje i będzie pamiętać o szczególnych dodatkach. Konieczne jest przecież odpowiednie zaakcentowanie przestrzeni za pomocą dekoracji i gadżetów. Wtedy męska impreza będzie niepowtarzalna i na długo ją zapamiętacie, co warto uwiecznić na zdjęciach.

Artykuł zewnętrzny